PGE Ekstraliga: ebut.pl Stal Gorzów – Orlen Oil Motor Lublin (zapowiedź)

GorzowLublinW meczu IX rundy PGE Ekstraligi ebut.pl Stal Gorzów podejmować będzie w niedzielę 23 czerwca głównego faworyta rozgrywek Orlen Oil Motor Lublin.

Niedzielne spotkanie rozgrywane będzie pod znakiem powrotu na stadion im. Edwarda Jancarza wychowanka Stali, czterokrotnego mistrza świata Bartosza Zmarzlika, który od ubiegłego roku zapałał wielką miłością do Motoru i dużych pieniędzy ze spółek Skarbu Państwa.

Goście w bieżącym sezonie dosłownie miażdżą rywali i odnieśli do tej pory komplet ośmiu zwycięstw zdobywając w każdym spotkaniu minimum 50 punktów, nie licząc przerwanego wcześniej meczu z ZOOleszcz GKM Grudziądz, ale wygranego różnicą 20 „oczek”.

Z kolei gorzowianie dwie potyczki wysoko przegrali: właśnie w Lublinie 35:55 i we Wrocławiu 34:56, a pozostałe pięć wygrali, w tym dwie na wyjeździe: w Zielonej Górze 49:41 i w Toruniu 50:40. Zwłaszcza ten drugi sukces, odniesiony przed dwoma tygodniami, wprawił w euforię wszystkich sympatyków gorzowskiego klubu i z pewnością przejdzie do historii. Żółto-niebiescy nie przegrali w nim żadnego wyścigu, jedenaście gonitw remisując i cztery wygrywając. Do bieżącego dorobku gospodarzy należy jeszcze dodać obustronny walkower z drużyną z Grudziądza, który był kompromitacją władz PGE Ekstraligi i podziałał na Stal przed czternastoma dniami w Toruniu niczym płachta na byka. Tydzień temu żółto-niebiescy pokonali również na własnym torze osłabioną Fogo Unię Leszno 53:37, ale każdy z zespołów stracił po jednym zawodniku. W zespole „Byków” trzy żebra złamał Andzejs Lebedevs, a sprawca upadku Łotysza Oskar Fajfer doznał wstrząsu mózgu. W wyniku tego zdarzenia występ w niedzielnym meczu wychowanka Startu Gnieznu stoi pod dużym znakiem zapytania i stąd brak jego nazwiska w awizowanym składzie. W miejsce Fajfera zgłoszony został Mathias Pollestad.

W mieście nad Wartą zapowiadają się wielkie, sportowe emocje, ale pomimo tego zdecydowanym faworytem pojedynku są goście. Warunki pogodowe też powinny sprzyjać rywalizacji na torze.

ebut.pl Stal Gorzów:
9. Jakub Miśkowiak
10. Szymon Woźniak
11. Martin Vaculik
12. Mathias Pollestad
13. Anders Thomsen
14. Oskar Paluch
15. Jakub Stojanowski

Orlen Oil Motor Lublin:
1. Dominik Kubera
2. Jack Holder
3. Fredrik Lindgren
4. Mateusz Cierniak
5. Bartosz Zmarzlik
6. Wiktor Przyjemski
7. Bartosz Bańbor

Początek meczu: niedziela, godz. 19.15 (transmisja Canal+ Sport)
Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Maciej Głód
Komisarz techniczny: Ryszard Walus

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!