Fogo Unia Leszno - Cash Broker Stal Gorzów 48:42 (15.04.2018)

Wyniki polskich lig żużlowych


PGE Ekstraliga 21-22.04
Grudziądz - Leszno
Tarnów - Toruń
Zielona Góra - Częstochowa
Wrocław - Gorzów


NICE PLŻ 22.04
Daugavpils - Kraków
Rybnik - Łódź
Gniezno - Piła
Gdańsk - Lublin


PLŻ 2  22 .04
Poznań - Rzeszów
Rawicz - Bydgoszcz
Ostrów - Krosno

Najbliższe wydarzenia

piątek 20 kwiecień 2018 roku
SBP: 2 runda
niedziela 22 kwiecień 2018 roku
Ekstraliga: 3 runda
niedziela 22 kwiecień 2018 roku
PLŻ2: 3 runda
niedziela 22 kwiecień 2018 roku
PLŻ: 3 runda
wtorek 24 kwiecień 2018 roku
Nice Cup

KSM Krosno - Iveston PSŻ Poznań 44:46 (15.04.2018)

Kolejarz Opole - Polonia Bydgoszcz 57:33 (15.04.2018)

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja GP

1. Jason Doyle   Australia -
2. Patryk Dudek   Polska -
3. Tai Woffinden   W. Brytania -
4. Maciej Janowski   Polska -
5. Bartosz Zmarzlik   Polska -
6. Emil Sajfutdinow   Rosja -
7. Matej Zagar   Słowenia -
8. Fredrik Lindgren   Szwecja -
9. Przemysław Pawlicki   Polska -
10. Artiom Łaguta   Rosja -
11. Craig Cook   W. Brytania -
12. Greg Hancock   USA -
13. Nicki Pedersen   Dania -
14. Chris Holder   Australia -
15. Martin Vaculik   Słowacja -

Mistrzowie Świata

flaga-polskaPolska

2017 doyle j2Jason Doyle

 # drużyna m p +/-
 1. forBET Włókniarz Częstochowa  2 3 +18
 2. Fogo Unia Leszno 2 3 +6
 3. Cash Broker Stal Gorzów Wlkp. 2 2 +13
 4. Falubaz Zielona Góra 2 2 +12
 5. Grupa Azoty Unia Tarnów 2 2 -14
 6. Get Well Toruń 2 2 -15
 7. Betard Sparta Wrocław 2 1 -4
 8. MRGARDEN GKM Grudziądz 2 1 -16

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2017 wozniak sz1Szymon Woźniak

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. Orzeł Łódź 2 3 +30
 2. Speed Car Motor Lublin 2 3 +19
 3. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  2 2 +32
 4. ROW Rybnik 2 2 +19
 5. Car Gwarant Start Gniezno 2 2 +5
 6. Euro Finannce Polonia Piła  2 2 -18
 7. Lokomotiv Daugavpils 2 2 -19
 8. ARGE Speedway Wanda Kraków 2 0 -68

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej

tarnow logoGrupa Azoty Unia Tarnów

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. OK Kolejarz Opole 2 4 +28
 2. Stal Rzeszów 1 2 +14
 3. Stainer Unia Kolejarz Rawicz 1 2 +12
 4. Iveston PSŻ Poznań 2 2 -2
 5. TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.  1 0 -14
 6. KSM Krosno 2 0 -14
 7. Polonia Bydgoszcz 1 0 -24

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej

gniezno gtmGTM Start Gniezno

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Poole Pirates 1 3 +10
 2. Belle Vue Aces 1 0 -10
 3. Wolverhmapton Wolves - - -
 4. Swindon Robins - - -
 5. Rye House Rockets - - -
 6. Somerset Rebels - - -
 7. King's Lynn Stars - - -
 8. Leicester Lions - - -

 Championship

 # drużyna m p +/-
 1. Peterbourough Panthers 1 3 +12
 2. Redcar Bears 1 0 -12
 3. Edinburgh Monarchs - - -
 4. Glasgow Tigers - - -
 5. Ipswich Witches - - -
 6. Sheffield Tigers - - -
 7. Newcastle Diamonds - - -
 8. Workington Comets - - -
 9. Scunthorpe Scorpions - - -
 10. Berwick Bandits - - -
11. Lakeside Hammers - - -

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia swindon 2014 cook c

Swindon Robins

Craig Cook

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Elit Vetlanda
- - -
 2. Masarna Avesta - - -
 3. Dackarna Malila - - -
 4. Lejonen Gislaved - - -
 5. Smederna Eskilstuna - - -
 6. Rospiggarna Hallstavik - - -
 7. Indianerna Kumla - - -
 8. Vastervik Speedway - - -

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2017 lindback a1

Smederna Eskilstuna

Antonio Lindbaeck

Metal Speedway League

 # drużyna m p +/-
 1. Slangerup - - -
 2. Region Varde - - -
 3. Fjelsted - - -
 4. Esbjerg - - -
 5. Holsted - - -
 6. Holstebro - - -
 7. GSK Liga - - -
 8. - - - -

 

Mistrzowie Danii

dania fjelsted 2015 iversen n3

Fjelsted

Niels K. Iversen

Klasyfikacja SEC

 1. Andrzej Lebiediew   Łotwa
52
 2. Artiom Łaguta
  Rosja
45
 3. Vaclav Milik
  Czechy
44
 4. Krzysztof Kasprzak   Polska 39
 5. Andreas Jonsson   Szwecja
39
 6. Przemysław Pawlicki   Polska 34
 7. Mateusz Szczepaniak   Polska 29
 8. Kenneth Bjerre
  Dania 29
 9. Andrzej Kudriaszow
  Rosja
26
10. Michael Jepsen Jensen   Dania 24
11. Martin Smolinski   Niemcy 20
12. Leon Madsen
  Dania 20
13. Kacper Gomólski   Polska 20
14. Jarosław Hampel
  Polska 14
15. Mikkel Bech   Dania 13
 16. Kai Huckenbeck   Niemcy 12

Mistrz SEC

2015 lebiedew a1Andrzej Lebiediew

Klasyfikacja IMŚJ

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 42
 3. Max Fricke   Australia 41
 4. Kacper Woryna   Polska 33
 5. Brady Kurtz flaga australia  Australia 32
 6. Jack Holder   Australia 28
 7. Robert Lambert   W. Brytania 27
 8. Dimitri Berge   Francja 25
 9. Andreas Lyager   Dania 25
 10. Jewgienij Kostygow   Łotwa 24
11. Eduard Krcmar   Czechy 20
12. Dominik Kubera   Polska 19
13. Patrick Hansen   Dania 15
14. Alexander Woentin   Szwecja 12
15. Lukas Fienhage   Niemcy 11

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 drabik m2Maksym Drabik

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

Zdjęcie tygodnia SPEEDWAY.info.pl

O tym pisaliśmy

Z historii żużla

Nasza publicystyka

Z żużlowego regulaminu

Okiem naczelnego