Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja GP

1. Jason Doyle   Australia 161
2. Patryk Dudek   Polska 143
3. Tai Woffinden   W. Brytania 131
4. Maciej Janowski   Polska 122
5. Bartosz Zmarzlik   Polska 121
6. Emil Sajfutdinow   Rosja 117
7. Matej Zagar   Słowenia 107
8. Fredrik Lindgren   Szwecja 107
9. Martin Vaculik   Słowacja 99
10. Chris Holder   Australia 85
11. Piotr Pawlicki   Polska 81
12. Antonio Lindbaeck   Szwecja 77
13. Peter Kildemand   Dania 60
14. Greg Hancock   USA 45
15. Niels K. Iversen   Dania 44

 Mistrzowie Świata

flaga-polskaPolska

2017 doyle j2Jason Doyle

 # drużyna m p +/-
 1. Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 14 25 +48
 2. Betard Sparta Wrocław 14 25 +75
 3. Cash Broker Stal Gorzów Wlkp. 14 23 +70
 4. Fogo Unia Leszno 14 23 +86
 5. Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa  14 17 -61
 6. MRGARDEN GKM Grudziądz 14 10 -63
 7. Get Well Toruń 14 8 -74
 8. ROW Rybnik 14 8 -81

 Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2017 wozniak sz1Szymon Woźniak

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. Grupa Azoty Unia Tarnów  14 31 +228
 2. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  14 22 +66
 3. Lokomotiv Daugavpils 14 20 +38
 4. Orzeł Łódź 14 19 +55
 5. Euro Finannce Polonia Piła  14 19 -27
 6. ARGE Speedway Wanda Kraków 14 15 -61
 7. Stal Rzeszów 14 10 -107
 8. Polonia Bydgoszcz 14 3 -192

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej

tarnow logoGrupa Azoty Unia Tarnów

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. GTM Start Gniezno 12 25 +218
 2. Speed Car Motor Lublin 12 25 +118
 3. TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.  12 22 +65
 4. Naturalna Medycyna PSŻ Poznań 12 12 -82
 5. KSM Krosno 12 11 -66
 6. Stal-Met Kolejarz Opole 12 8 -41
 7. Kolejarz Rawicz 12 2 -212

 Mistrz 2 Ligi Żużlowej

gniezno gtmGTM Start Gniezno

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Swindon Robins  28 66 +158
 2. Wolverhampton Wolves 28 63 +203
 3. Belle Vue Aces 28 58 +86
 4. Poole Pirates 28 50 +18
 5. Rye House Rockets 28 48 +52
 6. Somerset Rebels 28 32 -154
 7. King's Lynn Stars 28 29 -226
 8. Leicester Lions 28 27 -137

 Championship

 # drużyna m p +/-
 1. Sheffield Tigers 36 86 +233
 2. Ipswich Witches 36 77 +188
 3. Edinburgh Monarchs 36 71 +106
 4. Glasgow Tigers 35 68 +111
 5. Redcar Bears 36 60 +30
 6. Peterbourough Panthers 36 60 -71
 7. Newcastle Diamonds 36 57 +12
 8. Workington Comets 35 44 -151
 9. Scunthorpe Scorpions 36 34 -164
 10. Berwick Bandits 36 30 -294

  Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia swindon 2014 cook c

Swindon Robins

Craig Cook

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Elit Vetlanda
14 28 +141
 2. Masarna Avesta 14 24 +133
 3. Dackarna Malila 14 21 +58
 4. Lejonen Gislaved 14 18 -96
 5. Smederna Eskilstuna 14 15 -39
 6. Rospiggarna Hallstavik 14 13 -64
 7. Indianerna Kumla 14 11 -62
 8. Piraterna Motala 14 10 -71

 Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2017 lindback a1

Smederna Eskilstuna

Antonio Lindbaeck

Metal Speedway League

 # drużyna m p +/-
 1. Slangerup 12 23 +572
 2. Region Varde 12 18 +517
 3. Fjelsted 12 17 +533
 4. Esbjerg 12 15 +521
 5. Holsted 12 15 +483
 6. Holstebro 12 10 +477
 7. GSK Liga 12 5 +444
 8. - - - -

 Mistrzowie Danii

dania fjelsted 2015 iversen n3

Fjelsted

Niels K. Iversen

Klasyfikacja SEC

 1. Andrzej Lebiediew   Łotwa
52
 2. Artiom Łaguta
  Rosja
45
 3. Vaclav Milik
  Czechy
44
 4. Krzysztof Kasprzak   Polska 39
 5. Andreas Jonsson   Szwecja
39
 6. Przemysław Pawlicki   Polska 34
 7. Mateusz Szczepaniak   Polska 29
 8. Kenneth Bjerre
  Dania 29
 9. Andrzej Kudriaszow
  Rosja
26
10. Michael Jepsen Jensen   Dania 24
11. Martin Smolinski   Niemcy 20
12. Leon Madsen
  Dania 20
13. Kacper Gomólski   Polska 20
14. Jarosław Hampel
  Polska 14
15. Mikkel Bech   Dania 13
 16. Kai Huckenbeck   Niemcy 12

 Mistrz SEC

2015 lebiedew a1Andrzej Lebiediew

Klasyfikacja IMŚJ

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 42
 3. Max Fricke   Australia 41
 4. Kacper Woryna   Polska 33
 5. Brady Kurtz flaga australia  Australia 32
 6. Jack Holder   Australia 28
 7. Robert Lambert   W. Brytania 27
 8. Dimitri Berge   Francja 25
 9. Andreas Lyager   Dania 25
 10. Jewgienij Kostygow   Łotwa 24
11. Eduard Krcmar   Czechy 20
12. Dominik Kubera   Polska 19
13. Patrick Hansen   Dania 15
14. Alexander Woentin   Szwecja 12
15. Lukas Fienhage   Niemcy 11

 Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 drabik m2Maksym Drabik

Ostatnie wywiady
Nasza publicystyka - najchętniej czytane

Z naszego archiwum czyli... o tym pisaliśmy

IMŚJ to za mało

naczelnyZa nami zawody Grand Prix na Stadionie Narodowym. Impreza ze wszech miar wyjątkowa, niestety in minus. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na poboczny aspekt tego wydarzenia. Rezerwowymi tych zawodów byli uzdolnieni młodzi polscy zawodnicy: Bartosz Zmarzlik oraz Piotr Pawlicki. Rolę pierwszego rezerwowego powierzono Zmarzlikowi.

Więcej…
Play-off polskich lig żużlowych 2017

PGE Ekstraliga
Półfinały
Wrocław - Gorzów 47:43, 45:45
Leszno - Zielona Góra 50:40, 45:45
o 3 miejsce
Gorzów - Zielona Góra 52:38, 46:44
FINAŁ
Leszno - Wrocław 49:41, 45:45
Baraż
Toruń - Gdańsk 47:43, 50:40

NICE PLŻ
Półfinały
Łódź - Tarnów 45:45, 41:49
Daugavpils - Gdańsk 46:44, 36:54
FINAŁ
Gdańsk - Tarnów 40:32, 40:50
Baraż
Rzeszów - Lublin 38:52, 25:47

PLŻ 2
Półfinały
Ostrów - Lublin 46:44, 43:47
Poznań - Gniezno 40:49, 33:57
FINAŁ
Lublin - Gniezno 50:40, 36:53

Najbliższe wydarzenia
  • balinski.jpg
  • Lis.jpg
  • Wiltshire.jpg
  • Cegielski.jpg
  • Plech.jpg
  • Woryna.jpg
  • Smith.jpg
  • Brabanski.jpg
  • Rickardsson.jpg
  • Hamill.jpg
  • Crump.jpg
  • PerJonsson.jpg
  • zengota.jpg
  • Jarmula.jpg
  • Hampel.jpg
  • Protasiewicz.jpg
  • Gollob.jpg
  • Huszcza.jpg
  • North.jpg
  • Hancock.jpg

Aktualna pogoda

Prognoza pogody
Wpisz miasto, region lub kraj