Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja GP 10/12

1. Jason Doyle   Australia 132
2. Patryk Dudek   Polska 110
3. Maciej Janowski   Polska 108
4. Fredrik Lindgren   Szwecja 107
5. Emil Sajfutdinow   Rosja 102
6. Tai Woffinden   W. Brytania 100
7. Bartosz Zmarzlik   Polska 94
8. Matej Zagar   Słowenia 86
9. Martin Vaculik   Słowacja 85
10. Chris Holder   Australia 75
11. Antonio Lindbaeck   Szwecja 72
12. Piotr Pawlicki   Polska 69
13. Peter Kildemand   Dania 46
14. Greg Hancock   USA 45
15. Niels K. Iversen   Dania 44

 Mistrzowie Świata

flaga-polskaPolska

2015 fricke mGreg Hancock

 # drużyna m p +/-
 1. Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 14 25 +48
 2. Betard Sparta Wrocław 14 25 +75
 3. Cash Broker Stal Gorzów Wlkp. 14 23 +70
 4. Fogo Unia Leszno 14 23 +86
 5. Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa  14 17 -61
 6. MRGARDEN GKM Grudziądz 14 10 -63
 7. Get Well Toruń 14 8 -74
 8. ROW Rybnik 14 8 -81

 Mistrzowie Polski

gorzow logoStal Gorzów Wlkp.

2017 wozniak sz1Szymon Woźniak

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. Grupa Azoty Unia Tarnów  14 31 +228
 2. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  14 22 +66
 3. Lokomotiv Daugavpils 14 20 +38
 4. Orzeł Łódź 14 19 +55
 5. Euro Finannce Polonia Piła  14 19 -27
 6. ARGE Speedway Wanda Kraków 14 15 -61
 7. Stal Rzeszów 14 10 -107
 8. Polonia Bydgoszcz 14 3 -192

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. GTM Start Gniezno 12 25 +218
 2. Speed Car Motor Lublin 12 25 +118
 3. TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.  12 22 +65
 4. Naturalna Medycyna PSŻ Poznań 12 12 -82
 5. KSM Krosno 12 11 -66
 6. Stal-Met Kolejarz Opole 12 8 -41
 7. Kolejarz Rawicz 12 2 -212

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Swindon Robins  28 66 +158
 2. Wolverhampton Wolves 28 63 +203
 3. Belle Vue Aces 28 58 +86
 4. Poole Pirates 28 50 +18
 5. Rye House Rockets 28 48 +52
 6. Somerset Rebels 28 32 -154
 7. King's Lynn Stars 28 29 -226
 8. Leicester Lions 28 27 -137

 Championship

 # drużyna m p +/-
 1. Sheffield Tigers 34 83 +243
 2. Ipswich Witches 36 77 +188
 3. Edinburgh Monarchs 35 71 +122
 4. Glasgow Tigers 34 67 +115
 5. Redcar Bears 34 59 +43
 6. Peterbourough Panthers 32 48 -112
 7. Newcastle Diamonds 32 47 -42
 8. Workington Comets 30 38 -111
 9. Scunthorpe Scorpions 35 34 -152
 10. Berwick Bandits 36 30 -294

  Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia wolverhampton 2014 cook c

Wolverhampton Wolves

Craig Cook

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Elit Vetlanda
14 28 +141
 2. Masarna Avesta 14 24 +133
 3. Dackarna Malila 14 21 +58
 4. Lejonen Gislaved 14 18 -96
 5. Smederna Eskilstuna 14 15 -39
 6. Rospiggarna Hallstavik 14 13 -64
 7. Indianerna Kumla 14 11 -62
 8. Piraterna Motala 14 10 -71

 Mistrzowie Szwecji

szwecja rospiggarna 2017 lindback a1

Rospiggarna Hallstavik

Antonio Lindbaeck

Metal Speedway League

 # drużyna m p +/-
 1. Slangerup 12 23 +572
 2. Region Varde 12 18 +517
 3. Fjelsted 12 17 +533
 4. Esbjerg 12 15 +521
 5. Holsted 12 15 +483
 6. Holstebro 12 10 +477
 7. GSK Liga 12 5 +444
 8. - - - -

 Mistrzowie Danii

dania outrup 2015 iversen n3

Region Varde

Niels K. Iversen

Klasyfikacja SEC 3/4

 1. Andrzej Lebiediew   Łotwa
38
 2. Vaclav Milik
  Czechy
34
 3. Andreas Jonsson   Szwecja
32
 4. Artiom Łaguta
  Rosja
32
 5. Krzysztof Kasprzak   Polska 26
 6. Mateusz Szczepaniak   Polska 24
 7. Przemysław Pawlicki   Polska 23
 8. Andrzej Kudriaszow
  Rosja
19
9. Kacper Gomólski   Polska 19
10. Michael Jepsen Jensen   Dania 17
 11. Kenneth Bjerre
  Dania 17
12. Jarosław Hampel
  Polska 14
13. Leon Madsen
  Dania 13
 14. Kai Huckenbeck   Niemcy 12
 15. Martin Smolinski   Niemcy 12

 Mistrz SEC 2016

2015 pedersen n1Nicki Pedersen

Klasyfikacja IMŚJ 2/3

 1. Maksym Drabik   Polska 31
 2. Bartosz Smektała   Polska 30
 3. Max Fricke   Australia 28
 4. Brady Kurtz   Australia 24
 5. Robert Lambert   W. Brytania 24
 6. Andreas Lyager   Dania 19
 7. Dominik Kubera   Polska 17
 8. Jack Holder   Australia 17
 9. Kacper Woryna   Polska 16
 10. Jewgienij Kostygow   Łotwa 15
11. Dimitri Berge   Francja 14
12. Eduard Krcmar   Czechy 11
13. Alexander Woentin   Szwecja 8
14. Patrick Hansen   Dania 6
15. Lukas Fienhage   Niemcy 4

 Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2015 fricke mMax Fricke

Zdjęcie tygodnia (głosowanie na Facebooku)

Play-off polskich lig żużlowych 2017

PGE Ekstraliga
Półfinały
Wrocław - Gorzów 47:43, 45:45
Leszno - Zielona Góra 50:40, 45:45
o 3 miejsce
Gorzów - Zielona Góra 52:38
FINAŁ
Leszno - Wrocław 49:41

NICE PLŻ
Półfinały
Łódź - Tarnów 45:45, 41:49
Daugavpils - Gdańsk 46:44, 36:54
FINAŁ
Gdańsk - Tarnów 40:32, 40:50

PLŻ 2
Półfinały
Ostrów - Lublin 46:44, 43:47
Poznań - Gniezno 40:49, 33:57
FINAŁ
Lublin - Gniezno 50:40, 36:53

Najbliższe wydarzenia
niedziela 24 wrzesień
Ekstraliga - finały (rewanże)
niedziela 24 wrzesień
Mini: V runda DMP - Finał
piątek 29 wrzesień
IMŚJ: 3 Finał
piątek 29 wrzesień
Jawa Cup 250 ccm - turniej par
  • Smith.jpg
  • Gollob.jpg
  • Hamill.jpg
  • Protasiewicz.jpg
  • Lis.jpg
  • Hancock.jpg
  • Cegielski.jpg
  • Rickardsson.jpg
  • zengota.jpg
  • North.jpg
  • Huszcza.jpg
  • Wiltshire.jpg
  • Jarmula.jpg
  • Woryna.jpg
  • PerJonsson.jpg
  • Brabanski.jpg
  • Crump.jpg
  • Hampel.jpg
  • PWaloszek.jpg
  • Plech.jpg

O tym pisaliśmy...

Nowość w żużlowym kalendarzu

ekstraliga-eneaW tegorocznym kalendarzu znajdziemy całkowicie nowe zawody: Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Zaszczyt organizowania pierwszej edycji IMME przypadł liderom ektraligowej tabeli - Grupie Azoty Unii Tarnów. Specjaliści i organizatorzy uważają, że będą to zawody mocno zbliżone rangą do cyklu Grand Prix. Na torze ścigać się będą tylko najlepsi tegoroczni zawodnicy. Wszystko wskazuje na to, że mają rację, jednak o co tak właściwie chodzi?

Więcej…
Prognoza pogody
Wpisz miasto, region lub kraj