Euro Finannce Polonia Piła - Lokomotiv Daugavpils (zapowiedź)

DSC 0032

Już w najbliższą niedzielę Euro Finannce Polonia Piła podejmie u siebie na torze ekipę Lokomotivu  Daugavpils. Będzie to zaległy mecz 4. kolejki Nice 1. Ligii Żużlowej. 

 

 

W zbliżającym się spotkaniu gospodarze będą mieli sporo do udowodnienia. Zdecydowanym bonusem dla będzie jazda u siebie na torze, gdzie zawodnicy są rozjeżdżeni. Zazwyczaj dobrze punktującymi zawodnikami są Tomasz Gapiński wraz z Rafałem Okoniewskim. Widać, że obaj czują się dobrze na pilskim owalu. Sporą niespodziewaną jest niestety postawa Tomasa Jonassona. Szwed potrafi przeplatać dobre spotkania z kilkunasto-punktową zdobyczą do zaledwie 5 oczek w pięciu startach. Niestety to samo można powiedzieć o Adrianie Cyferze. Nie jest to najlepszy sezon w wykonaniu 23latka. Przed meczem z Lokomotivem, Polonia Piła dokonała istotnego wzmocnienia. Na zasadzie wypożyczenia ze Stali Gorzów do Piły trafił Erik Riss. Niemiec w Polskiej lidze zadebiutował w roku 2017 w barwach Stali Rzeszów. Bardzo możliwe, że pojawi się w składzie na niedzielnym spotkaniu.

Lokomotiv obecnie, znajduje się na czwartym miejscu w tabeli, gdzie zgodnie z przewidywaniami i jak co roku drużyna Łotyszy jest w bardzo dobrej dyspozycji. Rewelacyjnie i regularnie punktują Peter Ljung wraz z Timo Lahtim. Obaj zawodnicy zdobywają po minimum 10 ‘oczek’ w spotkaniu. Zazwyczaj dobrze spisują się Wadim Tarasienko oraz Kjastas Podżuks, którzy w biegach potrafią napsuć krwi rywalom. Najsłabiej punktującym zawodnikiem awizowanym jest Jewgienij Kostygow. Aczkolwiek w meczu z Wybrzeżem Gdańsk uzbierał 6 punktów. Goście liczą na wygraną w zbliżającym się spotkaniu.

Porównując miejsca w tabeli i punktacje zdecydowanym faworytem spotkania jest Lokomotiv. Trzeba jednak pamiętać, że Pilanie są silni u siebie na torze.

 

Awizowane składy:

 

Lokomotiv Daugavpils

1. Timo Lahti

2. Jevgenijs Kostigovs

3. Kasts Puodzuks

4. Vadim Tarasenko

5. Peter Ljung

6. Olegs Mihailovs

7.

 

Euro Finannce Polonia Piła

9. Tomasz Gapiński

10. Pontus Aspgren

11. Rafał Okoniewski

12. Adrian Cyfer

13. Thomas H. Jonasson

14. Piotr Gryszpiński

15. Patryk Fajfer

 

Start zawodów: 16:30

 

Żródło: Inf. własna

Beata Wachowiak