PGE Ekstraliga: Siódemka V kolejki

10W minione piątek i niedzielę rozegrano mecze V rundy Drużynowych Mistrzostw Polski. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny z: Grudziądza, Wrocławia, Leszna i Zielonej Góry.

siodemkaekstraliga PGESzczególnie ważne "oczka" w kontekście walki o utrzymanie do ligowej tabeli zainkasowały drużyny z Grudziądza i Zielonej Góry. Pierwsze zwycięstwo na wyjeździe odniosła natomiast Betard Sparta Wrocław i nie przeszkodził jej w tym nawet będący w fantastycznej formie Nicki Pedersen.

2017 laguta a11. Artem Laguta (MR GARDEN GKM Grudziądz) 12 (3,3,3,3,0) (1. raz w zestawieniu) - Rosyjski lider ostatniej ekipy w tabeli uporał się z problemami sprzętowymi i w piątkowym starciu z gorzowianami był nieuchwytny dla rywali aż do ostatniej gonitwy dnia.

 

2017 lindback a12. Antonio Lindbaeck (MR GARDEN GKM Grudziądz) 12+1 (2*,3,2,2,3) (1. raz w zestawieniu) - Szwed wreszcie pojechał na miarę swoich ogromnych możliwości i poprowadził wespół z Łagutą swój zespół do pierwszego w sezonie zwycięstwa. Lindbaeck szczególnie dobrze prezentował się w parze z Krzysztofem Buczkowskim i zapewne w kolejnych meczach Robert Kempiński znów zdecyduje się na polsko-szwedzki duet.

2017 pawlicki pi13. Piotr Pawlicki (FOGO Unia Leszno) 15 (3,3,3,3,3) (2. raz w zestawieniu) ZAWODNIK KOLEJKI - Drugi mecz po powrocie po kontuzji i drugi czysty komplet punktów młodszego z braci Pawlicki na własnym torze. W starciu z forBET Włókniarzem dobrze pojechała cała drużyna Piotra Barona, jednak to Pawlicki zasługuje na szczególne uznanie, bo jest zdecydowanie najszybszym zawodnikiem na leszczyńskim torze.

2016 dudek p14. Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra) 14 (3,3,3,2,3) (2. raz w zestawieniu) - Wychowanek zielonogórskiego klubu jest jak na razie jedynym pewnym punktem w ekipie prowadzonej przez Adama Skórnickiego. W meczu z Get Well Toruń do poziomu "Duzersa" na szczęście nawiązali jego koledzy z Falubazu, dzięki czemu zielonogórzanie odnieśli niezwykle cenne zwycięstwo na własnym torze.

2015 pedersen n15. Nicki Pedersen (Grupa Azoty Unia Tarnów) 15+1 (3,3,3,3,1,2*) (5. raz w zestawieniu) - Kolejny występ Duńczyka, po którym kibice tarnowscy mogą tylko wzdychać, że trzykrotnego Mistrza Świata nie da się sklonować. Fenomenalna jazda pozyskanego z FOGO Unii Leszno zawodnika nie wystarczyła do trzeciego w tym sezonie zwycięstwa. Monolit, jaki stanowiła w niedzielne popołudnie drużyna Betard Sparty Wrocław był dla tarnowian zaporą nie do przejścia.

 2017 drabik m16. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) 12+2 (3,1*,3,3,2*) (4. raz w zestawieniu) - Kapitalna postawa młodzieżowca Betard Sparty w spotkaniu z Grupą Azoty Unią Tarnów. Drabik przegrał z zawodnikiem miejscowych tylko raz - w 7 biegu, kiedy plecy pokazał mu nie kto inny, jak Nicki Pedersen.

2017 kubera d17. Dominik Kubera (FOGO Unia Leszno) 5+1 (2,2*,0,1) (2. raz w zestawieniu) - W spotkaniu z forBET Włókniarzem Kubera dzielnie wspierał bardzo dobrze punktujących seniorów drużyny prowadzonej przez Piotra Barona, dzięki czemu "Byki" osiągnęły pokaźną zaliczkę i są faworytami do zgarnięcia punktu bonusowego.

źródło: inf. własna

Bartłomiej Przybyłek