Naturalna Medycyna PSŻ Poznań – Kolejarz Rawicz (zapowiedź)

poznanrawiczW rozpoczynającym się sezonie 2017 drużyna z Poznania wraca na żużlową mapę Polski po sześcioletniej przerwie. W najbliższą niedzielę 9 kwietnia Naturalna Medycyna PSŻ podejmie w meczu I kolejki 2 Ligi Żużlowej Kolejarz Rawicz.

 Ostatni mecz na własnym torze zawodnicy PSŻ-u rozegrali 26 czerwca 2011 roku. Było to przegrane spotkanie 41:49 z Orłem Łódź. Po tym wydarzeniu nastąpiła kilkuletnia przerwa w zmaganiach ligowych na stadionie Olimpii. W 2015 roku odbył się cykl kilku turniejów pod nazwą Lotto Poznań Speedway Cup, a w ubiegłym roku w Lasku Golęcińskim rywalizowali w roli gospodarzy zawodnicy Betardu Sparty Wrocław w PGE Ekstralidze, ze względu na remont stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Tym razem na inaugurację nowego sezonu i reaktywację drużyny PSŻ-u odbędą wielkopolskie derby.

 W awizowanych składach obu drużyn nie ma żadnych niespodzianek. W składzie gospodarzy są czterej solidni seniorzy w tym dwaj obcokrajowcy: Frederik Jakobsen i Władimir Borodulin oraz Daniel Pytel i Mateusz Borowicz. O piąte miejsce toczyła się rywalizacja pomiędzy Marcelem Kajzerem i Łukaszem Przedpełskim. Ostatecznie zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł wychowanek … Kolejarza Rawicz. Z numerem 15 wystartuje z pewnością podstawowy junior gospodarzy Przemysław Liszka.

 Z kolei drużynę gości wzmocni również dwóch obcokrajowców - Ukrainiec Stanisław Mielniczuk i Niemiec Valentin Grobauer, a jako gość wystąpi junior ekstraligowego Falubazu Zielona Góra Sebastian Niedźwiedź, który żużlową karierę rozpoczynał właśnie w Kolejarzu Rawicz. Nowym nabytkiem „Niedźwiadków” jest wychowanek Polonii Piła Arkadiusz Pawlak.

 Wyniki treningów punktowanych z udziałem drużyny ze stolicy Wielkopolski wskazują, że jest tylko jeden faworyt niedzielnego spotkania – ekipa gospodarzy. Zagadką są tylko rozmiary zwycięstwa. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można zaryzykować stwierdzenie, że żółto-czarni „rozbiją bank” i poznańscy działacze będą zmuszeni do zapłacenia za około 70 punktów z bonusami. Czy ta wróżba okaże się udana? Przekonamy się już w niedzielne popołudnie.

 

Awizowane składy:

Naturalna Medycyna PSŻ Poznań:

9. Władimir Borodulin
10. Marcel Kajzer
11. Mateusz Borowicz
12. Daniel Pytel
13. Frederik Jakobsen
14. Bartosz Tyras

Kolejarz Rawicz:

1. Stanisław Mielniczuk
2. Tomasz Dutka
3. Sebastian Niedźwiedź (gość)
4. Valentin Grobauer
5. Arkadiusz Pawlak
6. Marek Lutowicz


Początek meczu: niedziela, godz. 13:45

Sędzia: Grzegorz Sokołowski
Komisarz toru: Marcin Skabowski

Ceny biletów:
Bilet normalny -
18 zł
Bilet normalny trybuna numerowana -
26 zł
Bilet junior
1 zł (upoważnia do wstępu na mecze dzieci oraz młodzież od 6 do 12 roku życia tj. urodzeni w latach 2005 – 2012 za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub innego dokumentu zawierającego datę urodzenia)
Wstęp wolny dla dzieci do 6 roku życia tj. urodzone w roku 2013 i później – bez prawa do zajmowania miejsc siedzących

 źródło:informacja własna

 

Maciej Major