Walka o utrzymanie zamiast pozycji lidera

rybnikrzeszow logoPrzy Gliwickiej 72 w najbliższą niedzielę przyjdzie zmierzyć sie drużynom z dwóch krańców tabeli Nice PLŻ. PGE Marma Rzeszów jako tegoroczny lider z dorobkiem 19 punktów zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji rozgrywek, rybnicki ROW z kolei po ostatniej katastrofalnej porażce w Grudziądzu uplasował się na przedostatnim miejscu w tabeli Nice PLŻ z jednopunktową przewagą nad zespołem z samego końca tabeli.

 

Faworytem spotkania są goście, którzy od początku sezonu prezentują równą formę i raczej nie notowali wpadek. Ewentualna wygrana gospodarzy może im przedłużyć szanse na awans do fazy play-off, które w kontekście pozostałych meczów są pozorne.

Najmocniejszymi punktami Rzeszowian powinni być Scott Nicholls i Peter Ljung. Obaj zawodnicy są gwarantami zdobyczy ok. 10 punktówych. Solidną drugą linię prezentować będzie Maciej Kuciapa, który podczas swojego ostatniego meczu z bydgoską Polonią wywalczył 13 oczek. Sam zawodnik przyznaje jednak, że dużo lepiej czuje się na własnym obiekcie.  Niepewny, ze względu na kontuzję zawodnika, jest start lidera PGE Marmy- Kenni Larsena.

W awizowanym składzie gospodarzy z numerem pierwszym znajduje się Michał Szczepaniak, który choć na ostatnim meczu wyjazdowym nie pokazał się z najlepszej strony, dużo pewniej czuje się na rybnickim owalu. Barw juniorskich bronić będą Kacper Woryna oraz Oskar Polis, rybniczanie pewni mogą więc być w szczególności za dobrą postawę Woryny, który na własnym obiekcie często nie ma sobie równych. Awizowany na najbliższy mecz jest także Chris Harris, start zawodnika nie jest jeszcze przesądzony i zależy od postawy brytyjczyka podczas sobotniego treningu.

Choć to drużyna gości zapowiada się być faworytem spotkania, Rekiny niechętnie będą chcieli oddać zwycięstwo na własnym obiekcie. Owal przy Gliwickiej 72 niejednokrotnie był sprzymierzeńcem miejscowych na co włodarze rybnickiego klubu liczą i tym razem. Priorytetem ROW-u jest przede wszystkim zwycięstwo i opuszczenie jednej z najniższych pozycji w tabeli rozgrywek.

 Awizowane składy:

ŻKS ROW Rybnik 
9. Michał Szczepaniak
10. Chris Harris
11. Rafał Szombierski
12. Ilja Czałow
13. Vaclav Milik
14. Kacper Woryna


PGE Marma Rzeszów
1. Kenni Larsen
2. Paweł Miesiąc
3. Maciej Kuciapa
4. Scott Nicholls
5. Peter Ljung
6. Łukasz Sówka


inf. własna

Klaudia Sienkiewicz