Rekiny z dużym apetytem na Ostrovie

rybnikostrowW środowe popołudnie odbędzie się zaległy mecz pomiędzy drużynami z Rybnika i Ostrowa Wielkopolskiego. Pierwotnie pojedynek ten miał się odbyć w niedziele 14 czerwca, jednak ze względu na przełożony Drużynowy Puchar Świata mecz odbędzie się właśnie w środę.


Obie drużyny przez ten czas zdążyły rozegrać już pojedynki i dla jednej jak i dla drugiej drużyny ubiegła niedziele okazała się szczęśliwa. ROW Rybnik wysoko pokonał na wyjeździe drużynę Wandy Kraków, a Ostrovia po ciężkim pojedynku zwyciężyła z drużyną Lokomotivu Daugavpils.


Po niedzielnym zwycięstwie i zdobyciu punktu bonusowego to właśnie drużyna prowadzona przez Jana Grabowskiego zajmuje pierwsze miejsce w tabeli ligowej, a Ostrovia obecnie zajmuje ostatnie miejsce na podium, jednak zwycięstwo nad rybniczanami pozwoli biało – czerwonym wysunąć się na prowadzenie. Drużyna z Wielkopolski jest jeszcze w bardziej komfortowej sytuacji niż rybniczanie, ponieważ przed nimi jeszcze jedno zaległe spotkanie z drużyną z Gniezna.

Miejmy nadzieję, że w rozegraniu środowego pojedynku nie przeszkodzą warunki atmosferycznie. Od paru dni w Rybniku dość mocno pada, a wtorkowy trening ze względu na zły stan nawierzchni toru został odwołany. Synoptycy jednak nie przewidują większych opadów na godziny trwania pojedynku. Kibice którzy nie będą mogli się osobiście stawić na stadionie będą mogli dopingować swoje drużyny przed telewizorem. Mecz będzie transmitowany przez TVP Sport. 

Awizowane składy: 


MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia:
1. Michał Szczepaniak
2. Scott Nicholls
3. Mikkel Michelsen
4. Mateusz Szczepaniak
5. Rune Holta
6. Mateusz Borowicz


ŻKS ROW Rybnik:
9. Troy Batchelor
10. Max Fricke
11. Sebastian Ułamek
12. Dakota North
13. Damian Baliński
14. Kacper Woryna

Początek spotkania o godz. 17:45


Ceny biletów:
Amfiteatr ulgowy – 17 zł
Amfiteatr – 27 zł
Trybuna kryta – 37 zł
Dzieci do lat 12 wstęp wolny

 

Źródło: inf. własna 

Klaudia Dudzińska