PGE Ekstraliga: Siódemka III Rundy

ekstraliga PGEW niedzielę na czterech polskich torach rozegrano mecze trzeciej, a chronologicznie drugiej rundy PGE Ekstraligi. Zwycięstwa odniosły drużyny z: Rzeszowa, Zielonej Góry, Leszna i Grudziądza. Prezentujemy poniżej wybraną przez nas siódemkę tej serii spotkań. Kolorem czerwonym zaznaczyliśmy zawodnika III rundy.


2013 hampel j11. Jarosław Hampel (SPAR Falubaz Zielona Góra) 15 (3,3,3,3,3), 2. raz w zestawieniu - Dwukrotny Indywidualny Wicemistrz Świata nie znalazł pogromcy w hicie III rundy będącym rewanżem za finał Ekstraligi w sezonie 2013. Forma Polaka u progu sezonu pozwala na pozytywne myślenie o nadchodzących rundach cyklu Grand Prix.2013 lampart d2. Dawid Lampart (PGE Stal Rzeszów) 13+2 (2*,2*,3,3,3), 1. raz w zestawieniu - Największe zaskoczenie początku sezonu. Zawodnik, który w dotychczasowej karierze w najwyższej klasie rozgrywkowej woził ogony, teraz stanowi o sile PGE Stali Rzeszów. W niedzielne popołudnie przy Hetmańskiej nie znalazł żadnego pogromcy wśród zawodników prowadzonych przez Piotra Barona.2014 pedersen n3. Nicki Pedersen (FOGO Unia Leszno) 14 (2,3,3,3,3), 2. raz w zestawieniu - Trzykrotny duński Mistrz Świata znów poprowadził swój zespół do pewnego zwycięstwa na własnym torze. Po raz drugi Pedersen zgubił w zawodach tylko jedno "oczko" przegrywając w inauguracyjnej gonitwie z Martinem Vaculikiem. W skutecznej jeździe "Powerowi" nie przeszkodził nawet spowodowany przez Leona Madsena upadek w biegu dziewiątym.


2013 buczkowski k4. Krzysztof Buczkowski (GKM Grudziądz) 11+3 (3,1*,3,2*,2*), 2. raz w zestawieniu - Wychowanek grudziądzkiego zespołu był jednym z trzech filarów swojej drużyny w tak długo wyczekiwanej przez miejscowych fanów ligowej inauguracji na torze przy Hallera. "Buczek" znakomicie dogadywał się w parze szczególnie z Artiomem Łagutą, dzięki czemu beniaminek PGE Ekstraligi pokonał aktualnego Mistrza Polski z Gorzowa.


2014 laguta a5. Artiom Łaguta (GKM Grudziądz) 14+1 (3,3,2*,3,3), 1. raz w zestawieniu - Reprezentant Rosji dzielił i rządził na własnym torze w pojedynku z MONEYMakesMONEY.pl Stalą Gorzów Wielkopolski. Młodszy z braci Łagutów imponował nie tylko szybkimi startami, ale także inteligentną jazdą na dystansie.2014 pawlicki pi6. Piotr Pawlicki (FOGO Unia Leszno) 8 (3,d,3,2), 2. raz w zestawieniu - Indywidualny Mistrz Świata Juniorów po raz kolejny potwierdził, że tytuł ten nie znalazł się w jego rękach przypadkowo. Gdyby nie defekt w biegu szóstym, młodszy z braci Pawlickich uzyskałby dwucyfrową zdobycz punktową.2013 zmarzlik b7. Bartosz Zmarzlik (MONEYMakesMONEY.pl Stal Gorzów) 13+1 (3,3,2*,1,1,3), 1. raz w zestawieniu - Młodzieżowiec drużyny Mistrza Polski był zdecydowanie najjaśniejszym punktem ekipy gości w trakcie meczu w Grudziądzu. Zmarzlik pokazywał plecy nawet Tomaszowi Gollobowi, który w niedzielny wieczór jeździł jak za starych, dobrych, mistrzowskich czasów.

Bartłomiej Przybyłek