Polonia Piła 2015

victoria pilaPrzed sezonem pilski klub zmienił nazwę z Victoria na Polonia. Jest to swoisty powrót do tradycji i nazwy klubu, który odnosił największe sukcesy na przełomie wieków. Czy sezon 2015 będzie zalążkiem powrotu do lat świetności? Przekonamy się już w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

 


Dane toru
Piła ul. Bydgoska 76
Długość toru: 349m
Szerokość prostych: 10m
Szerokość łuków: 15m
Promień łuków: 28,5m
Łuki symetryczne, krawężnik betonowy, malowany farbą.
Nawierzchnia żużlowo - granitowa.
Oświetlenie toru: 900 Lux
Oświetlenie parkingu: 300 Lux
Pojemność stadionu: 6000 osób

 

Okres transferowy
W porównaniu do poprzedniego sezonu w pilskim klubie pozostali Piotr Świst, Jesper Monberg, Ben Barker i Rasmus Jensen oraz juniorzy Arkadiusz Pawlak i Kacper Grzegorczyk. Śmiało można stwierdzić, że są to zawodnicy, którzy mają wszelkie aspiracje, aby znaleźć się w składzie zespołu na pojedynki ligowe. Do pilskiego klubu wrócił Patryk Dolny, który na owalu przy Bydgoskiej czuje się znakomicie i może stanowić o sile zespołu, chociaż należy pamiętać, że będzie to jego pierwszy sezon jako senior. Wielką niewiadomą będzie forma Daniela Kinga, Rene Bacha i Macieja Fajfera. Cała trójka zapowiada, że będzie walczyć o miejsce w składzie i oczywiście nie są bez szans.
W zespole nie ma wielkich gwiazd. Skład jest bardzo wyrównany, a każdy z zakontraktowanych z zawodników może być zarówno liderem, jak i ligowym średniakiem. Wiele będzie zależało od odpowiedniej motywacji zawodników. Jeśli to będzie na odpowiednim poziomie, a atmosfera w zespole będzie bardzo dobra to Polonia jest w stanie powalczyć o sportowy awans.


Cel zespołu
Pilski zespół z sezonu na sezon robi coraz większe postępy. W 2014 roku drużyna dotarła do półfinału PLŻ 2. Pierwsze spotkanie półfinałowe pilanie wygrali z faworyzowaną Ostrovią, ale w rewanżu musieli uznać wyższość najlepszej ekipy z ubiegłego roku. W obecnym sezonie ma być jeszcze lepiej, o czym mówi Tomasz Soter - Celem zespołu jest awans do finału ligi, a później życie pokaże - powiedział prezes klubu.


Skład drużyny 2015

Seniorzy
2014 swist pPiotr Świst (Polska) - popularny "Twisty" spędzi w pilskiej Victorii czwarty sezon. W poprzednim roku został on wybrany kapitanem zespołu. Mimo 46 lat wciąż może być liderem. W 2014 roku uzyskał średnią biegową 2,082, co było najlepszym rezultatem Victorii, a dziewiątym w całej PLŻ 2.

 

 


2014 dolny pPatryk Dolny (Polska) - wychowanek Polonii Piła. Ostatnie trzy sezony spędził w barwach ekstraligowej drużyny z Wrocławia. Rok 2014 był średnio udany dla Dolnego. W 14 meczach Ekstraligi zdobył łącznie 35 punktów, co dało mu średną biegową 1,000. Sezon 2015 będzie jego pierwszym wśród seniorów i dlatego postanowił wrócić na tor, na którym się wychował. Ma być jednym z liderów Victorii w nadchodzącym sezonie.

 


2014 fajfer mMaciej Fajfer (Polska) - wychowanek Startu Gniezno postanowił w 2015 roku spróbować swoich sił w Pile. W minionym sezonie nie miał zbyt wielu szans na występy w swoim macierzystym klubie. Łącznie wystąpił w dwóch meczach zdobywając 13 punktów. Zawodnik wiele sobie obiecuje po występach w Pile.

 

 

2011 king dDaniel King (Wielka Brytania) - zakontraktowanie Anglika była małą niespodzianką. W przeszłości bronił on barw drużyn z Ostrowa, Poznania, Grudziądza i Łodzi. Jak sam mówi, nie może doczekać się jazdy w Pile.

 

 


2010 barkerBen Barker (Wielka Brytania) - Anglik został zakontraktowany w Pile pod koniec rundy zasadniczej w 2014 roku. Ze względu na kontuzję wystąpił tylko w jednym meczu, ale przekonał do siebie na tyle działaczy Victorii, że zaproponowali mu umowę na cały sezon. Wszyscy widzą w Barkerze lidera zespołu.

 

 

2013 monberg j2Jesper B. Monberg (Dania) - Duńczyk miał być w sezonie 2014 liderem pilskiego zespołu i był, ale tylko w meczach na własnym stadionie. Na wyjazdach nie spisywał się najlepiej i został odstawiony od składu. Jednak działacze pilskiego klubu postanowili dać mu jeszcze jedną szansę. W sumie w sezonie 2014 wystapił w sześciu meczach PLŻ 2 i legitymuje się średnią biegową 1,500.

 


Rasmus Jensen (Dania) - zawodnik wypożyczony ze Stali Gorzów. Na takiej samej zasadzie występował w Pile w trzech meczach poprzedniego sezonu. Ma być jednym z liderów zespołu w sezonie 2015 i z taką myślą został zakontraktowany.


Rene Bach (Dania) - w minionym sezonie bronił barw Wandy Kraków. Dostał szansę w trzech spotkaniach i ją wykorzystał. Na miejsce w Krakowie w wyższej lidze nie miał, co liczyć, ale w Pile może okazać się jednym z solidniejszych zawodników.

 

Ziga Kovacic (Słowenia) - został zakontraktowany już rok temu z myślą na przyszłość. Zawodnik ma dopiero 17 lat i posiada imponujące zaplecze sprzętowe. Wielu porównuje jego talent do Mateja Zagara.


Juniorzy:
Arkadiusz Pawlak - wychowanek klubu zrobił ogromne postępy podczas minionego sezonu. Wystapił we wszystkich meczach Victorii i uzyskał średnią 0,974 punktu na bieg. W 2015 roku powinien być już jednym z najlepszych młodzieżowców na torach PLŻ 2. Nadchodzący sezon będzie dla niego ostatnim w gronie juniorów.


Kacper Grzegorczyk - wychowanek pilskiego klubu, ktory zadebiutował w 2014 roku. Łącznie dostał szansę w trzech meczach i zdobył trzy punkty.

Rafał Karczmarz - w zeszłym roku zdał licencję w barwach Stali Gorzów. W sezonie 2015 będzie występować w Pile na zasadzie gościa.


Trener: Janusz Michaelis
Menedżer: Tomasz Żentkowski


źródło: inf. własna

Maciej Brzeziński