Chris Holder i Tim Soerensen zawodnikami Arged Malesy Ostrów Wlkp.

OstrowChris Holder, indywidualny mistrz świata z 2012 roku, a także dwukrotny wicemistrz świata juniorów z sezonów 2007 i 2008 oraz 21-letni Duńczyk, Tim Soerensen dołączyli do kadry beniaminka PGE Ekstraligi, Arged Malesy Ostrów Wielkopolski.

Chris Holder odchodzi z Apatora Toruń, ale zostaje w najlepszej żużlowej lidze świata. Australijczyk najlepsze lata ma już za sobą, ale nie zmienia to faktu, ze utytułowany żużlowiec po przejściach, chce odzyskać dawny blask.

–Jestem niezwykle podeskscytowany faktem, że będę nadal jeździł w PGE Ekstralidze. Mam jeszcze coś do udowodnienia w tej lidze. Wiem, że ostatnie sezony, z różnych przyczyn, nie były najlepsze w moim wykonaniu. Wciąż jestem jednak głodny sukcesów i chcę nawiązać do zdecydowanie lepszych czasów z mojej kariery – mówi Chris Holder.

Tim Soerensen to aktualny mistrz Danii juniorów. Złoty medal wywalczył 7 października na torze w Outrup. 21-letni żużlowiec rok wcześniej był brązowym medalistą krajowego czempionatu wśród juniorów.

– Ogromnie się cieszę z możliwości jazdy dla Ostrovii w sezonie 2022 i bardzo dziękuję za otrzymaną szansę. Dam z siebie 200% i zrobię wszystko, aby zaprezentować się z dobrej strony i sprawić radość klubowi, kibicom oraz sponsorom w Ostrowie. Przed nami ważny i ciężki sezon, ale jestem przekonany, że wraz z nowymi kolegami sprawimy niejedna niespodziankę – mówi Tim Soerensen.

IMG 3867

źródło: tzostrovia.pl

Sebastian Kołodziej

Sport żużlowy jest moją pasją od najmłodszych lat. Marzenie o jeździe na żużlu musiałem odłożyć na bok realizując się po drugiej stronie tego sportu