Betard Sparta Wrocław - Motor Lublin (zapowiedź)

IMG 0687To już ostatnia prosta do zakończenia sezonu w PGE Ekstralidze. Dzisiaj wieczorem poznamy nowego Drużynowego Mistrza Polski. Po remisie w Lublinie w dzisiejszym spotkaniu wszystko jest możliwe.

ekstraliga PGEW czwartek zobaczyliśmy niesamowite pierwsze finałowe starcie. To był mecz godny wielkiego finału.  Przez większą część spotkania to wrocławianie prowadzili, a ich przewaga przed biegami nominowanymi wynosiła 6 "oczek". Wtedy miejscowi wzięli się za odrabianie strat i ostatecznie doprowadzili do remisu. Kluczowym zawodnikiem w barwach Motoru był Dominik Kubera, który w siedmiu startach zgromadził 16 punktów. Po spotkaniu sztab szkoleniowy żałował ruchów taktycznych w biegach nominowanych, ale udało się obronić lubelską twierdzę i zremisować to spotkanie.

Lublinianie stosunkowo korzystny wynik uzyskali mimo braku Grigorija Łaguty. Rosjanin cały czas odczuwa skutki upadku w meczu półfinałowym. Występ "Griszy" do samego końca nie był pewny. Rosjanin był awizowany na to spotkanie, ale ostatecznie było stosowane za niego zastępstwo zawodnika. 

Wrocławianie też nie byli w optymalnej dyspozycji. Kibice z pewnością zauważyli słabszą postawę Artioma Laguty oraz Taia Woffindena. Na swoim poziomie zaprezentował się Maciej Janowski, a na pochwały zasługiwał Daniel Bewley oraz Gleb Czugunow. W tym spotkaniu liderzy Sparty mogą być już bardziej skuteczni, ponieważ pojadą na własnym torze na którym mocno przygotowywali się do tego najważniejszego meczu. 

Awizowane składy:

Lublin

 

Motor Lublin:1. Mikkel Michelsen
2. Mark Karion
3. Jarosław Hampel
4. Krzysztof Buczkowski
5. Grigorij Łaguta
6. Wiktor Lampart
7. Mateusz Cierniak 

Wroclaw

 

Betard Sparta Wrocław:9. Tai Woffinden
10. Mateusz Panicz
11. Artiom Łaguta
12. Gleb Czugunow
13. Maciej Janowski
14. Michał Curzytek
15. Przemysław Liszka

Początek spotkania: 19:15
Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

Pogoda:

źródło: inf. własna ; www.twojapogoda.pl

Sebastian Kołodziej

Sport żużlowy jest moją pasją od najmłodszych lat. Marzenie o jeździe na żużlu musiałem odłożyć na bok realizując się po drugiej stronie tego sportu