2LŻ: SpecHouse PSŻ Poznań – OK Bedmet Kolejarz Opole (zapowiedź)

DSC06900

W meczu IV rundy 2. Ligi Żużlowej SpecHouse PSŻ Poznań podejmować będzie w niedzielę 20 czerwca OK Bedmet Kolejarz Opole. Będzie to spotkanie rewanżowe. W pierwszym pojedynku w Opolu lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 55:35.

PoznanOpoleGoście są liderem rozgrywek na drugoligowym froncie i w pięciu spotkaniach odnieśli komplet zwycięstw. Opolanie przyjadą do Poznania w standardowym zestawieniu. Z dwójki częstochowskich juniorów w składzie awizowany jest Bartłomiej Kowalski. Częściej reprezentuje on klub ze stolicy polskiej piosenki aniżeli Mateusz Świdnicki.

Z kolei gospodarze po dwóch porażkach w Opolu i na swoim torze z Metaliką Recycling Kolejarzem Rawicz, później pokonali na Golęcinie 7R Stolaro Stal Rzeszów 56:34 i wygrali w Wittstocku 49:41.

W obu zwycięskich potyczkach, w barwach PSŻ-u znakomicie pojechał Rafał Karczmarz. W niedzielę trener „Skorpionów” Piotr Paluch nie będzie mógł jednak skorzystać z usług wychowanka gorzowskiej Stali, ponieważ tego samego dnia żółto-niebiescy pojadą zaległy mecz PGE Ekstraligi w dalekim Lublinie. Współpracujące ze sobą kluby doszły do porozumienia i podjęto decyzję, że Karczmarz będzie walczył o ekstraligowe punkty, a poznaniaków wspomoże w charakterze „gościa” Marcus Birkemose. Młody Duńczyk już w ubiegłym sezonie reprezentował klub ze stolicy Wielkopolski na tych samych zasadach. W awizowanym zestawieniu żółto-czarnych widnieje nazwisko Tero Aarnio, ale prawdopodobnie to właśnie Fina zastąpi młody talent z Danii.

„Skorpiony” marzą o nawiązaniu wyrównanej walki, ale zdecydowanym faworytem niedzielnego spotkania są goście i każde inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo zespołu z Opola będzie dużą niespodzianką.

Awizowane składy:

SpecHouse PSŻ Poznań:
9.  Robert Chmiel
10. Tero Aarnio
11. Lars Skupień
12. Jonas Seifert-Salk
13. Kevin Woelbert
14. Kacper Kłosok

OK Bedmet Kolejarz Opole:
1. Kamil Brzozowski
2. Mads Hansen
3. Jacob Thorssell
4.Andriej Kudriaszow
5.Oskar Polis
6. Bartłomiej Kowalski
7. Marcel Krzykowski

Początek meczu: niedziela, godz. 12.00 (transmisja TV Motowizja)

Sędzia: Rafał Kobak

Komisarz toru: Przemysław Brucheiser

Przewodniczący Jury: Marek Wojaczek

 

 źródłó:informacja własna

Maciej Major