Kolejni zawodnicy w ŻKS ROW Rybnik i przygotowania do sezonu

rybnik

Rybniczanie wzmacniają się przed nowym sezonem i inauguracyjnym spotkaniem z MDM Kopmutery Dreier ŻKS Ostrovią Ostrów. Jednak pierwszy test i sprawdzenie swojej formy będzie w połowie marca - przy Gliwickiej 72 odjadą sparing ze Spartą Betard Wrocław. Dziś przedstawili kolejnych zawodników, którzy mają wspomóc ŻKS ROW Rybnik w walce o awans. Ale czy to wystarczy? Czas pokaże. 

 

 

W dniu dzisiejszym pierwsza pojawiła się informacja o podpisaniu kontraktu z klubem przez Sebastiana Ułamka. 39-letni wychowanek Włókniarza Częstochowy w poprzednim sezonie reprezentował barwy GKM Grudziądz, uzyskując na koniec sezonu zadowalającą średnią 2,043. Do Ułamka na pewno dołączy Troy Batchelor, który pozyskany został z Beatrd Sparty Wrocław a dziś oficjalnie parafował umowę z klubem. Australijczyk poprzedni sezon nie zaliczy do udanych - w polskiej lidze uzyskał średnią na poziomie 1,380, startując przy okazji również w Grand Prix. Włodarze klubu jednak pokładają wielkie nadzieje w tym 27-latku, licząc że zostanie liderem zespołu. 

 

Do Ułamka oraz Batchelora dołączy Valetin Grobauer. Młody Niemiec związał się z rybnickim klubem "umową warszawską". 20-latek w zeszłym roku pokazał się przed rybnicką publicznością biorąc udział w Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów, jednak zawodów nie zaliczył do udanych z powodu kontuzji obojczyka. W sezonie 2015 będzie trenował pod okiem Jana Grabowskiego, do czasu aż nie znajdzie się klub chcący go wypożyczyć.


Kolejną niespodzianką jest pozyskanie Damian Balińskiego. Od 21 lat reprezentujący barwy Fogo Uni Leszno, w nowym sezonie zostanie wypożyczony do rybnickiego klubu - z informacji takiej nie są zadowoleni kibice w Lesznie, którzy stale żyli nadzieją utrzymania "Ballego" na leszczyńskim owalu. Oprócz Rybnika Baliński zdecydował się również na jazdę w duńskim Holsted.


Na dzień dzisiejszy pewnymi zawodnikami w klubie są: Kacper Woryna (niekwestionowany lider w poprzednim sezonie), Chris Harris, Troy Batchelor, Dakota North, Ilya Chalov, Rafał Szombierski, Roman Chromik, Damian Baliński, Kamil Wieczorek, Robert Chmiel.

 

Rybnicka drużyna, który poprzedni sezon ukończyła na 7. miejscu, w tym roku planuje zacząć od wielkiego wejścia - zawodnicy jak i włodarze klubu stawiając sobie za cel awans w sezonie 2015 do Ekstraligi. Od ponad 2 miesięcy ostro mobilizują się do walki o najwyższe cele: zawodnicy pod okiem trenera przygotowują się do pierwszego meczu sparingowego z Wrocławiem jak i ligowego w kwietniu z Ostrovią, wylewając siódme poty na treningu. Odbywają się one od poniedziałku do piątku na siłowni, sali gimnastycznej oraz na krytej pływalni. Biorą w nich udział nie tylko seniorzy, juniorzy ŻKS ROW Rybnik, ale również szkółkowicze. Jak przygotowują się do inauguracji nowego sezonu i jak wyglądają zajęcia rybnickich żużlowców, można było zobaczyć na filmie opublikowanym przez oficjalną stronę ŻKS ROW Rybnik: https://www.youtube.com/watch?v=dXooPr6WTMg

 

 

źródło: info.własna, www.zksrow.rybnik.com.pl

Aleksandra Cimała