PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – Moje Bermudy Stal Gorzów (zapowiedź)

Stadion Wroclaw

W meczu VI rundy PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław podejmować będzie w niedzielę 16 maja Moje Bermudy Stal Gorzów. Będzie to pierwsze spotkanie w bieżącym roku we Wrocławiu z udziałem publiczności.

WroclawGorzowAktualnie w zdecydowanie lepszej sytuacji są gorzowianie, którzy zajmują pozycję lidera PGE Ekstraligi. Żółto-niebiescy do tej pory odnieśli komplet czterech zwycięstw, w tym trzech wyjazdowych. Na inaugurację rozgrywek sensacyjnie wygrali w Lesznie, na torze mistrzów Polski miejscowej Fogo Unii 48:42, w II. kolejce zmagań pewnie pokonali na swoim obiekcie Motor Lublin 52:38, przed trzema tygodniami wygrali w Grudziądzu również 52:38, a przed tygodniem ograli w Zielonej Górze rywala zza miedzy miejscowy Falubaz 50:40.

Z kolei gospodarze w pierwszej kolejce pokonali na swoim torze Ewinner Apator Toruń 51:39. W kolejnym meczu w Grudziądzu wrocławianie w pechowy sposób stracili Taia Woffindena i osłabieni przegrali 44:45. Dwa dni później przegrali w Lublinie 38:52, by przed tygodniem nadspodziewanie łatwo wygrać w Częstochowie 52:38.

Sztaby szkoleniowe obu zespołów niczym nie zaskoczyły. Gorzowianie awizują podobne zestawienie, jak przed wyjazdowym meczem w Grudziądzu. Z numerem 4. pojedzie Marcusem Birkemose, który zastąpi Rafała Karczmarza. W drużynie gości do składu po kontuzji wraca także Kamil Nowacki. Z kolei w ekipie wrocławskiej tym razem z juniorami pojedzie Artem Łaguta.

W niedzielny wieczór na Stadionie Olimpijskim emocji z pewnością nie zabraknie. Warunki pogodowe też powinny sprzyjać walce na torze. To jest sport i każde rozstrzygnięcie jest możliwe. Trudno w tym przypadku wskazać faworyta, głównie ze względu na kontuzję Taia Woffindena, za którego z pewnością po raz kolejny stosowane będzie zastępstwo zawodnika.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:

9. Tai Woffinden
10. Maciej Janowski
11. Gleb Chugunov
12. Daniel Bewley
13.Artem Łaguta
14.Mateusz Panicz
15.Michał Curzytek

Moje Bermudy Stal Gorzów:

1. Szymon Woźniak
2. Anders Thomsen
3. Martin Vaculik
4. Markus Birkemose
5. Bartosz Zmarzlik
6. Wiktor Jasiński
7. Kamil Nowacki

Początek meczu: niedziela, godz. 19.45 (transmisja nSport+)

Sędzia: Paweł Słupski

Komisarz toru: Jacek Woźniak

 

 

 źródło:Informacja własna

 

Maciej Major