Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Abramczyk Polonia Bydgoszcz [zapowiedź]

0PS 1074W najbliższą sobotę (24 kwietnia) o godzinie 14:00 Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie na swoim torze Abramczyk Polonię Bydgoszcz w ramach 4. kolejki eWinner 1. Ligi.

ewinner1ligaW sobotę Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmować będzie na swoim torze Abramczyk Polonię Bydgoszcz. Gospodarze mają za sobą już dwa spotkania i mogą być zadowoleni. Po zwycięstwie w Tarnowie wywalczyli remis na swoim torze z Rybnikiem i aktualnie zajmują drugie miejsce w tabeli. Aktualnie na trzeciej pozycji znajduje się najbliższy rywal Wybrzeża czyli Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Goście maja za sobą jedno ligowe spotkanie i wygraną na własnym torze z Unią Tarnów. 

Zdunek Wybrzeże mocno rozpoczyna sezon. Trzy punkty po dwóch spotkaniach to dobry wynik i z pewnością cieszy działaczy i kibiców. Należy pamiętać, że jest to dopiero początek zmagań, ale taki dobry prognostyk może pomóc z optymizmem patrzeć na kolejne rundy. Gospodarze maja cztery solidne armaty w zespole i jeśli wszystkie jednocześnie wypalą to z tego będzie dobry wynik. Krystian Pieszczek, Jakub Jamróg, Rasmus Jensen czy Wiktor Kułakow to podstawowe filary tego zespołu. Ostatnie spotkanie na swoim torze, gdzie Zdunek Wybrzeże zremisowało z ROW-em Rybnik było bardzo emocjonujące i gospodarze do samego końca walczyli wyszarpując jeden ligowy punkt w samej końcówce spotkania. 

Abramczyk Polonia Bydgoszcz po udanej inauguracji na własnym obiekcie z optymizmem patrzyła na wyjazdowy mecz w Gdańsku. Niestety goście szybko muszą zweryfikować swoje plany z powodu problemów kadrowych. W pierwszym spotkaniu złamania obojczyka doznał junior Polonii - Mateusz Błażykowski i w jego miejsce pojedzie mało doświadczony Hubert Gąsior. Jakby tego było mało w czwartek (22 kwietnia) podczas 1/4 finału IMP w Bydgoszczy po wypadku z Piotrem Protasiewiczem do szpitala trafił Adrian Gała, który w pierwszym meczu Polonii był jednym z najmocniejszych jej punktów. Goście muszą szybko zareagować i zastąpić Adriana, który nie wystąpi w Gdańsku. Prezes Jerzy Kanclerz ma o czym myśleć, ale znany jest z tego, że potrafi błyskawicznie i skutecznie działać w takich sytuacjach.

Awizowane składy:

Bydgoszcz

 

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:1. Wadim Tarasienko
2. Grzegorz Zengota
3. David Bellego
4. Adrian Gała
5. Andreas Lyager
6. Nikodem Bartoch
7. Hubert Gąsior
8. Brayden McGuinness

Gdansk

 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:9. Krystian Pieszczek
10. Rasmus Jensen
11. Jakub Jamróg
12. Lukas Fienhage
13. Wiktor Kułakow
14. Piotr Gryszpiński
15. Alan Szczotka

Początek spotkania: 24 kwietnia 2021 r. (sobota), godzina 14:00

Sędzia: Ryszard Bryła

Komisarz toru: Paweł Stangret

Przewodniczący Jury: Zbigniew Fiałkowski

źródło: inf. własna

Sebastian Kołodziej

Sport żużlowy jest moją pasją od najmłodszych lat. Marzenie o jeździe na żużlu musiałem odłożyć na bok realizując się po drugiej stronie tego sportu