Żużel wraca do Piły!

Piłagut2

Pilscy kibice czekali miesiącami na tą informację. Żużel wraca do Grodu Staszica! Wszystko za sprawą osób, które z czarnym sportem są związane już latami.

pila

Nikt nie spodziewał się, że poniedziałkowa konferencja zakończy się taką niespodzianką. W południe zostały ujawnione plany związane z reaktywacją żużla w Pile. „Miasto” nie raz powtarzało, że czeka na konkretne oferty i odpowiednich ludzi. Kibice byli zapewniani, iż rozmowy są prowadzone. W końcu nastał dzień, kiedy przyszłość czarnego sportu w Pile została przedstawiona. Możliwe, że PKŻ Polonia Piła (tak będzie nazywać się nowy klub) wystartuje w Polskiej lidze już w 2022 roku. Inicjatorami wszystkiego są Robert Sikorski, Zbigniew Leszczyński, Maciej Polny oraz Paweł Woźniak. Panowe są dobrze znani w świecie żużla. 

Od dłuższego czasu w mediach społecznościowych można było przeczytać, iż planowana jest przebudowa stadionu. Na razie, nie jest postawione żadne ultimatum czasowe a prezydent podkreśla, że w dużej mierze uzależnione jest to od środków zewnętrznych. Według Dariusza Kubickiego, planowany start przebudowy obiektu jest na sierpień lub wrzesień. Kibice mają obawy, że jeśli nie uda się pozyskać pieniędzy to start ligi stoi pod znakiem zapytania. Jednakże pod jednym z postów można było przeczytać komentarz Bartosza Mirowskiego, który zapewnił, iż nawet bez dofinansowania z Ministerstwa plan rewitalizacji odbędzie się. Wzrośnie jednak liczba etapów modernizacji. 

 

Źródło: Inf. własna 

Beata Wachowiak