Sezon żużlowy 2021 pełen niespodzianek

ManetkaJak już doskonale wiemy, tyle, o ile niektóre transfery mogły zaskoczyć wielu kibiców to środowisko żużlowe nieustannie Nas zaskakuje. Jedną z takowych nowości jest wprowadzenie przez Motor Lublin dwóch różnych kevlarów - oficjalnie nie są jeszcze nazwane mianem domowego i wyjazdowego, jednakże wiele wskazuje na to, iż takie właśnie funkcje będą one pełnić. 

logo moim zdaniemCzy niespodzianki czekają nas też w Częstochowie? W jednym z wywiadów z Tomaszem Dryłą wspomniany został fakt, iż miło byłoby, gdyby stanowisko komentatorskie zostało przeniesione z kabiny na trybuny - Z trybun komentuje się o wiele lepiej, czuć dobrze atmosferę, więcej słychać i w ogóle jest jakoś lepiej, o czym przekonaliśmy się w Lesznie  - wspomina Dryła. Jedna z kibicek promujących częstochowski klub stwierdziła, iż postara się w tej kwestii coś zdziałać. Czy się uda? Dowiemy się w kwietniu i pozostając przy Lwach, możemy zdradzić, iż swoją premierę będzie miała kolejna piosenka żużlowa, w której wokalnie zagości Sebastian Ułamek. 

Oczywiście nie obyło się bez kwestii regulaminowych. Jak możemy wyczytać w internetowych komentarzach nowy regulamin oznacza, iż od sezonu 2021 w podstawowych składach I i II ligi pod numerami 1-5 i 9-13 będzie musiało występować 2 krajowych zawodników oraz żużlowiec do lat 24 niezależnie od narodowości. Równocześnie utrzymany został przepis o rezerwowym do lat 23 pod numerem 8 i 16 w I lidze. 

Jest tylko jedno pytanie, a w zasadzie dwa - które zadają sobie kibice, działacze klubowi oraz zawodnicy. Pierwsze brzmi: czy w sezonie 2021 kwestie wirusa COVID-19 nie pokrzyżują tych planów oraz drugie: kto w przyszłym sezonie sięgnie po złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski? 

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać do wiosennych prezentacji drużyn oraz startu sezonu 2021. Ekstraliga ogłosiła już kalendarz zmagań ligowych, zatem zapraszamy Państwa do śledzenia terminarza. Do zobaczenia i do usłyszenia na stadionach. 

 

 

Ilona Tatar