2LŻ: SpecHouse PSŻ Poznań – OK Bedmet Kolejarz Opole (zapowiedź)

DSC06900W meczu III rundy 2. Ligi Żużlowej SpecHouse PSŻ Poznań podejmować będzie w najbliższą niedzielę 16 sierpnia OK Bedmet Kolejarz Opole. Kibice w Poznaniu mają nadzieję, że w końcu usłyszą na Golęcinie „warkot” żużlowych silników, po ostatnim spotkaniu zakończonym walkowerem.

 

PoznanOpoleGospodarze rozpoczęli sezon od wspomnianego wyżej walkoweru z MSC Wölfe Wittstock, a tydzień później przegrali w Rawiczu 37:51. Z kolei goście zainaugurowali sezon fatalnie od dwóch porażek i zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Opolanie przegrali 31:59 w Rzeszowie i 39:50 z Wilkami Krosno na własnym torze.

Trener „Skorpionów” Piotr Paluch w awizowanym zestawieniu pozostawił jeden wolny numer. Decyzja taka spowodowana jest tym, że żółto-czarni wystąpią w niedzielę osłabieni brakiem Marcusa Birkemose, ponieważ młody Duńczyk musi w tym terminie wziąć udział w finale Pucharu Europy Juniorów w słowackiej Żarnowicy. Kandydatem do zajęcia wolnego miejsca w składzie PSŻ-u jest inny młody Duńczyk Matias Nielsen, który został wypożyczony KS Toruń. O przydatności Nielsena zadecyduje też przedmeczowy trening.

Sztab szkoleniowy drużyny z Grodu Przemysława tym razem będzie mógł skorzystać z usług utalentowanego juniora z Gorzowa Wlkp. Wiktora Jasińskiego. Sytuacja Stali w tabeli PGE Ekstraligi jest na tyle spokojna, po ostatnich trzech zwycięstwach, że gorzowscy działacze wyrazili zgodę na start Jasińskiego w niedzielnym spotkaniu.

Z kolei goście awizują skład z trzema obcokrajowcami – dwoma Duńczykami Madsem Hansenem i Rene Bachem oraz Australijczykiem Samem Mastersem. Szansę debiutu w opolskiej drużynie prawdopodobnie otrzyma także Sebastian Niedźwiedź.

Trudno jednoznacznie wskazać faworyta niedzielnego meczu. Wydaje się jednak, że w obecnej sytuacji kadrowej gospodarze mogą mieć duży problem z wywalczeniem dwóch punktów meczowych.

Awizowane składy:

SpecHouse PSŻ Poznań:

9. Lars Skupień

10.

11. Filip Hjelmland

12. Zbigniew Suchecki

13. Kevin Woelbert

14. Mateusz Panicz

15. Wiktor Jasiński

OK Bedmet Kolejarz Opole:

1. Hubert Łęgowik
2. Sebastian Niedźwiedź
3. Mads Hansen
4. Rene Bach
5. Sam Masters
6. Marcel Krzykowski

Początek meczu: niedziela, godz. 11.45 (transmisja TV Motowizja)

Sędzia: Ryszard Bryła

Komisarz toru: Jacek Woźniak

Przewodniczący Jury: Maciej Polny

 

 

źródło:informacja własna

Maciej Major