Nastawienia bojowe. Derby Polonii czas zacząć.

DSC08333W najbliższą niedzielę na torze w Pile odbędzie się mecz X kolejki 2. Ligi Żużlowej. Miejscowa Euro Finannce Polonia podejmie ZOOleszcz Polonię Bydgoszcz. Start zawodow zaplanowany jest na godzinę 17:00. 

 

Obecnie Bydgoszcz znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli. Po zakontraktowaniu Josha Grajczonka oraz Marcina Jędrzejewskiego siła gości znacznie wzrosła. Widać to chociażby po ostatnim spotkaniu w Krośnie, które zakończyło się pogromem Wilków 62:28. Nie ma w związku z tym większego zdziwienia, iż typowani są oni jako faworyci do awansu. Na pewno jedziemy walczyć o jak najlepszy wynik, ale to jest tylko sport, więc różnie to może być. Ja będę starał się podejść na luzie, żeby być mocnym punktem drużyny. W taki sposób wypowiada się awizowany Kamil Brzozowski, który wysunął się na jednego z faworytów drużyny. We wtorkowe popołudnie okazję do ścigana na pilskim owalu miał Tomasz Orwat, który brał udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych. Junior gości po zawodach nie do końca był przekonany do nowo dosypanej nawierzchni. Do tej pory był to jeden z moich ulubionych torów. Zawsze po przegranym starcie mogłem skutecznie atakować. Po tej dosypce jest on całkowicie inny. Dziwnie się zachowuje i nie umiem go odczytać. O akcjach w dawnym stylu też mogłem zapomnieć. Mam nadzieję, że w niedzielę na meczu będzie przygotowany do walki, tak żeby zawodnicy mogli się trochę pościgać a kibice mieli, jak najwięcej emocji. Marcin Jędrzejewski również z dystansem wypowiada się na temat pilskiego owalu. Wiadomo, że tor w Pile jest bardzo specyficzny i nie należy do łatwych, jeśli chodzi o dopasowanie. Jednak nie zmienia to naszego nastawienia i damy z siebie wszystko, aby zdobyć jak najwięcej punktów. W składzie gości zobaczymy również świetnie jadących Dimitrija Berge oraz Rene Bacha. Wyrównany skład świadczy o sile bydgoskiej drużyny. Każdy z zawodników dorzuca cenne „oczka” co, jak widać przenosi się na wynik. Josh Grajczonek przestrzega, aby drużyna za wcześnie nie spoczywała na laurach, gdyż czeka ich niełatwy mecz. Z niecierpliwością czekamy na przyjazd do Piły. Wiemy, że są bardzo silnym zespołem. Osiągają dobre wyniki zarówno u siebie, jak i na wyjazdach. W Bydgoszczy wszystko idzie po naszej myśli, ale nie wyprzedzajmy samych siebie. Naszym celem są play-offy i na chwilę obecną wszystko idzie po naszej myśli. Nie możemy jednak relaksować się za bardzo. Musimy pchać siebie wspólnie do przodu. Jeżeli dobrze pojedziemy w Pile to zdobędziemy to, o czym marzymy.

Gryszpiński

Speedway Euro Finannce Piła wystawiła swój najsilniejszy skład. Wygrana znacznie przybliży drużynę do czołowej czwórki rozgrywek. Mecz z Bydgoszczą to jeden z ważniejszych w tym sezonie, szczególnie na ten czas. Praktycznie mecz podwójnie punktowany, bo najwięcej teraz od niego zależy i wiadomo wtedy jak daleko mamy do play-off. Nasze minimum to 3 punkty w dwumeczu. Wygrana u nas i bonus na wyjeździe. Potem będziemy już spokojniejsi i będziemy mogli rozplanować sobie dalszą część sezonu. Wiadomo, nastawienie bojowe. Jedziemy najsilniejszym składem na dzień dzisiejszy. Też mamy sporo obcokrajowców, ale oni mają też swoje inne ligi czy eliminacje do Mistrzostw Świata na długim torze i nie możemy z nich korzystać. Jadą sprawdzeni zawodnicy, którzy w ostatnich meczach pokazali, że potrafią jeździć na żużlu. Jesteśmy dobrej myśli. Mamy dwóch liderów Thomasa i Andreasa, do tego duet solidnych Polaków-Oskara i Karola. Skomentował zbliżające się spotkanie, kierownik drużyny Marcin Kozdraś. Awizowany między innymi jest, świetnie radzący sobie ma pilskim owalu Andreas Lyager. Duńczyk znany jest z rewelacyjnej walki na dystansie. Karol Baran swój debiut w barwach Polonii już miał w Krakowie. Przyszedł czas na pokazanie się z jak najlepszej strony „u siebie”. W Pile pojawił się już w piątkowe popołudnie, gdzie odjechał parę kółek, testując sprzęt i nawierzchnie.

Baran

Jako ciekawostkę można napomknąć, że na treningu pojawił się również Franciszek Karaczewski, który jest jednym z adeptów częstochowskiego Włókniarza. 13latek jest wdzięczny za daną mu sposobność treningu. Chciałbym podziękować prezesowi Polonii Piła, trenerowi i całemu zarządowi za tą sposobność jazdy. Pierwszy trening i mogę powiedzieć, że tor jest bardzo dobrze przygotowany.

Franek

Z kolei po raz kolejny szansę dostał Jonas Jeppesen, który już w przeszłości zaprezentował się całkiem pozytywnie. Mam teraz nowy silnik, testowałem go dopiero parę razy. Zabiorę go ze sobą na niedzielę, ale zasadniczo będę miał wszystko stare ze sobą. Tak jak na pierwszym meczu. Cały czas pracuję nad sobą, progres musi być, no i zabawa też. Teraz liczy się tylko wygrana. Zarząd spokojny może być o postawę Tomasa Jonassona czy Oskara Bobera, dla których pilski owal nie ma tajemnic a dwucyfrowa punktacja jest praktycznie formalnością.

Obecnie poloniści zajmują piąte miejsce w tabeli. Jednakże tylko dwa meczowe punkty dzielą ich od OK Bedmet Kolejarza Opole. Niewątpliwie kibice przybili na stadion mogą spodziewać się sporej ilości walki na torze. Liczy się każdy punkt, gdyż stawka jest wysoka.

 

Awizowane składy

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

1. Rene Bach

2. Josh Grajczonek

3. Kamil Brzozowski

4. Marcin Jędrzejewski

5. Dimitri Berge

6. Tomasz Orwat

7.

 

Euro Finannce Polonia Piła

9. Andreas Lyager

10. Karol Baran

11. Oskar Bober

12. Jonas Jeppesen

13. Tomas H. Jonasson

14. Piotr Gryszpiński

15. Nikodem Bartoch

 

Start zawodów: 17:00

Beata Wachowiak