Ostrovia wciąż bez zwycięstwa nad morzem. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów 52:38

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów 52:38

Jacob Thorsell zrobił róźnicę i Zdunek Wybrzeże pewnie pokonało Arged Malesa TŻ Ostrovia, chociaż przez pierwszą połowę spotkania wynik był sprawą otwartą. Po 8 wyścigu na tablicy wyników widniał remis. Kolejne dwa wyścigi wygrane 5:1 dały gospodarzom realne szanse na pokonanie lidera Nice 1. LŻ, które w pełni wykorzystali.

gkz gdanskostrowSporego pecha miał Kacper Gomólski, który w pierwszym swoim wyścgiu dotknął taśmy, zaś w 8 gonitwie na ostatnim wirażu zaliczył defekt na prowadzeniu. Zerwany łańcuszek sprzęgłowy pozbawił gdańszczanina pewnego zwycięstwa. Do udanych nie zaliczy tego meczu także lider gości, Grzegorz Walasek. W 10 wyścigu został wykluczony za - zdaniem sędziego Piotra Lisa - spowodowanie upadku partnera z drużyny, Marcina Kościelskiego. Po meczu Walasek długo dyskutował na ten temat z sędzią nie wciąż nie mogąc się pogodzić z decyzją.

Kibiców zapewne najbardziej interesował debiut Jacoba Thorsella, który wracał do ścigania po kontuzji. - Jestem zadowolony ze swojej dzisiejszej postawy, jak i z postawy drużyny. Do połowy zawodów było ciężko ale udało nam się odjechać w końcówce i wygraliśmy. Moje silniki dobrze dziś pracowały, czułem się dziś szybki i mam nadzieje, że tak będzie jak najdłużej. Na pewno pomogły mi sprzyjające pola startowe, bo gdy wyjdziesz spod taśmy pierwszy jest zdecydowanie łatwiej - ocenia swój występ Thorsella.

Ciepło przywitany przez publiczność Renat Gafurow nie wykorzystał znajomości gdańskiego owalu. W 3 wyścigach zdobył zaledwie 2 punkty i bonus. Za to z bardzo dobrej strony pokazał się młodzieżowiec Wybrzeża Karol Żupiński, który godnie zastąpił wykluczonego po dotknięciu taśmy Kacpra Gomólskiego pokonując o wiele bardziej doświadczonego Grzegorza Walaska.