W Pile zaprezentowano drużynę

DSC05794

W ostatnią sobotę w Centrum Handlowym VIVO! w Pile odbyła się prezentacja Euro Finance Polonii Piła. Około 400 osób przyszło zobaczyć zawodników na żywo, jak również dzięki uprzejmości telewizji Asta, relacje można było obejrzeć w telewizji.


pilaWcześniej jednak była możliwość dla dziennikarzy porozmawiać z zawodnikami, zapytać jak się czują w drużynie, jak przebiegają przygotowania do sezonu oraz podpytać o sprawy sprzętowe. W chwili obecnej trzonem drużyny i chyba najpopularniejszym zawodnikiem jest Thomas
Jonasson. Jestem szczęśliwy, że kolejny sezon będę walczył w Polonii. Czuje się tu dobrze, nowy zarząd się stara, drużynę mamy młodą a co za tym idzie waleczną. Wierzę, że w przyszłym roku będziemy jeździć w wyższej lidze. Jeżeli chodzi o przygotowania, to jestem na etapie szukania nowego tunera, aczkolwiek sprzętowo jest wszystko ok. Czekam ze zniecierpliwieniem na marzec. Thomas podczas prezentacji został mianowany kapitanem drużyny. Pozostał on z teamem pomimo sporych problemów finansowych, kompletnie nowego zarządu oraz spadku do 2. Ligii Żużlowej.


Sporą niespodzianką jest fakt, że z kontraktem warszawskim drużynę zasili płeć piękna. Już niedługo na pilskim owalu można będzie zobaczyć
Sindy Weber. Młoda Niemka czuje się dobrze i czeka na pierwszy trening. Moim celem na ten sezon jest doskonalenie się, dlatego szukałam klubu w Polsce. Wszyscy są bardzo mili i czuje to wsparcie, o które mi tak chodziło. Teraz tylko czekamy na odpowiednią pogodę, żeby to wszystko ruszyło. Sporo osób mnie pyta, czy będę walczyć o skład. Głównie skupie się na treningach, ale kto wie. Tor wszystko zweryfikuje.


Większość zawodników przyznaje, że kończy kompletować sprzęt a na pytanie, kiedy pojawią się ponownie w Pile odpowiadają, że mają sporo obowiązków w domu i póki co trzeba również czekać na odpowiednią pogodę.

 

  Jednym z ważniejszych punktów prezentacji było pojawienie się prezydenta miasta, pana Piotra Głowskiego. Padły zapewnienia, że miasto będzie wspierać klub, bo jak widać jest potrzeba czarnego sportu w Pile.

 

 

źródło:informacja własna

Beata Wachowiak