Plan treningów punktowanych Wybrzeża Gdańsk

22

Dwie drużyny z PGE Ekstraligi oraz jedna drugoligowa sprawdzą dyspozycję żużlowców Zdunek Wybrzeże Gdańsk przed rozpoczęciem sezonu 2019.

gkz gdansk

Pierwszym rywalem Zdunek Wybrzeże Gdańsk będzie Euro Finannce Polonia Piła, z którym gdańszczanie mają zmierzyć się już 23. marca na torze w Pile. Dzień później do Gdańska przyjedzie beniaminek PGE Ekstraligi Speed Car Motor Lublin. Trzecim rywalem podopiecznych trenera Berlińskiego będzie forBET Włókniarz Częstochowa. Z drużyną prowadzoną przez Marka Cieślaka zespół znad morza zmierzy się dwukrotnie - 26. marca w Częstochowie i dzień później w Gdańsku

- Oczywiście wszystkie nasze plany będziemy ewentualnie dopracowywać ze względu na warunki pogodowe, jednakże wstępne założenia już mamy. Cieszę się, że nasz zespół sprawdzi się na trudnym technicznie torze w Pile oraz na tle rywali z PGE Ekstraligi. Jednakże należy pamiętać, że treningi punktowane mają przede wszystkim za zadanie dać zawodnikom rozjeździć się po zimowej przerwie i na pewno tak będziemy je traktować - powiedział trener Mirosław Berliński.

 

źródło: wybrzezegdansk.pl/

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!