Co z terminarzem Nice 1. LŻ i 2. LŻ?

GV5A2384

Miał się ukazać do końca 2018 roku. Tymczasem mamy 3. stycznia, a kibice klubów z Nice 1.Ligi Żużlowej i 2. Ligi Żużlowej nadal nie mogą rezerwować terminów na żużlowe emocje. Terminarz drugiego i trzeciego stopnia rozgrywek w Polsce nadal nie jest znany. I choć słychać, że wszystko jest już prawie gotowe, to brak licencji dla Stali Rzeszów mocno skomplikował sprawę żużlowym władzom.

 

Fani z czternastu żużlowych ośrodków z niecierpliwością wyczekują na informacje o terminarzu na sezon 2019. W połowie grudnia pojawiały się informacje, że owa rozpiska ukaże się jeszcze przed Nowym Rokiem. Tymczasem 19. grudnia zespół ds. Licencji działający przy Polskim Związku Motorowym nie dopuścił do startów w nadchodzącym sezonie zespołu z Rzeszowa. Można rzec, co to za problem, aby opublikować terminarz, a w miejsce 8 drużyny wstawić "x" i poczekać na rozwiązanie "kryzysowej" sytuacji. Nie wszystko jest jednak takie proste. 

Przede wszystkim nadal nie wiadomo jaki kształt w sezonie 2019 będzie miała Nice 1.Liga Żużlowa. Czy wystartuje w niej 7 czy 8 drużyn. Podobnie jest z 2.LŻ, tutaj do startu przystąpić może 7 lub 6 drużyn, w zależności czy znajdzie się chętny na starty w Nice 1.LŻ. Jeżeli założymy, że w nadchodzącym sezonie w I lidze startować będzie 8 drużyn, ale nie wiadomo jeszcze kto to będzie, bo taki klub musi przejść odpowiedni audyt, to ten zespół wskoczyć może w miejsce Stali Rzeszów we wcześniej ustalonym terminarzu. Jednak i tutaj pojawia się "ale". Często stadiony, na których startują drużyny, są własnością miast. A miasta, szczególnie w okresie letnim, organizują na nich imprezy masowe. Dlatego też w wybrane dni rozgrywki żużlowe nie są możliwe. I takie terminy w swojej rozpisce uwzględniają żużlowe władze. 

Pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość i czekać na kroki GKSŻ i PZM. Najpierw musimy poznać decyzję odnośnie liczby zespół występujących w Nice 1.LŻ i 2.LŻ. Dopiero później będziemy mogli usłyszeć o terminarzu tych rozgrywek na sezon 2019.

 

 

 

 

 

 

Źródło: inf.własna

Maciej Uszko

Mieszkając niespełna 2,5 km od stadionu nie sposób było nie zauroczyć się żużlem. Speedway pochłania mnie nieprzerwanie od 2005 roku. Mogę o nim mówić i pisać godzinami. Pochodzę z Tarnowa dlatego najbliższa mojemu sercu jest lokalna Unia. Mam nadzieję, że Jaskółki w niedalekiej przyszłości powrócą na podium DMP.