logo pzmlogo polsat sport14 kwietnia w Zielonej Górze odbędzie finał Złotego Kasku. Transmisję telewizyjną z tych zawodów planuje przeprowadzić Polsat Sport. Według wstępnych planów turniej powinen rozpocząć się o godzinie 17:30. Najważniejszym aspektem są teraz warunki atmosferyczne, bowiem w latach ubiegłych zarówno eliminacje jak i sam finał Złotego Kasku były wielokrotnie przekładane. 

logo polsat sportlogo nice1ligaOd sezonu 2017 mecze Nice Polskiej Ligi Żużlowej transmitować będą na swoich kanałach telewizja Polsat oraz Eleven Sports. Jak wynika z cennika reklamowego tej pierwszej stacji, w trakcie przerw po 4, 8, 10 i 13 biegu zaplanowane są przerwy reklamowe. W porówaniu do transmisji PGE Ekstraligi, za które odpowiada platforma NC+ zamiast zwiększonej liczby wywiadów, kibice będą oglądali spoty reklamowe.

zuzel tv2 kwietnia w Zielonej Górze rozegrany zostanie zaległy mecz pomiędzy Reprezentacją Polski a drużyną Reszty Świata. Polskę reprezentować będą Patryk Dudek, Grzegorz Zengota, Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak, Piotr Pawlicki i Piotr Protasiewicz. Zaś w drużynie rywali wystąpią: Nicki Pedersen, Grigorij Łaguta, Niels Kristian Iversen, Fredrik Lindgren oraz Andrej Karpow. To starcie będzie można zobaczy w telewizji.

logo pzm8 kwietnia zostanie zainaugurowany ligowy sezon żużlowy w Polsce. Tego dnia odbędzie się mecz w Łodzi, gdzie tamtejszy Orzeł podejmie Wandę Kraków. Ten mecz jako pierwszy zostanie pokazany w telewizji Eleven. Natomiast niedzielne mecze z Gdańska oraz Tarnowa zostaną pokazane w Polsacie Sport. Oba te kanały są zakodowane i płatne. Tym samym wielu kibiców nie będzie miało możliwości obejrzenia tych spotkań w swoich domach. GKSŻ czyni starania, aby chociaż jeden mecz był dostępny na ogólnodostępnym kanale. 

logo nice1ligaWciąż nie wiadomo jaka stacja telewizyjna będzie pokazywała Nice Polską Ligę Żużlową. Ogłoszony w grudniu przetarg został odwołany. W ostatnich sezonach zmagania na pierwszoligowym szczeblu relacjonowała na swoich kanałach TVP. Właśnie z prezesem Telewizji Publicznej rozmawiał wczoraj prezes PZM - Andrzej Witkowski.

nc plusekstraliga PGEŚrednio 188 tysięcy widzów oglądało w sezonie 2016 TOP20 meczów PGE Ekstraligi. Takie dane podały Speedway Ekstraliga i platforma NC+ po zakończeniu tegorocznych zmagań. W jaki sposób odbywa się liczenie oglądalności telewizji w Polsce? Czy każdy kibic zasiadający w niedzielne popołudnie przed TV jest w to wliczony? I w jaki sposób, oprócz ceny abonamentu, NC+ zarabia na kibicach żużla? Zapraszamy do lektury. 

logo nice1ligaDo 29 grudnia wszystkie stacje telewizyjne w Polsce będą mogłby zgłaszać swoje aplikacje do przetargu na prawa do transmisji Nice Polskiej Ligi Żużlowej. W pakiecie z I ligą jest też jedna z eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata - Rajd Polski. Polski Związek Motorowy wyboru nadawcy dokona do 3 stycznia 2017r. Wśród wymagań PZMot względem stacji telewizyjnych jest m.in.: relacjonowanie NPLŻ w jakości HD.  

logo eleven sports networkBelle Vue Aces czy Wolverhampton Wolves? Która z tych drużyn sięgnie po żużlowe mistrzostwo Wielkiej Brytanii? Przed kibicami wyjątkowe spotkanie z największymi gwiazdami „czarnego sportu” w Eleven Sports.

zuzel tv

Mimo, iż sezon ligowy w Polsce się już zakończył, to żużlowych emocji w najbliższy weekend nie powinno zabraknąć. Grand Prix Polski w Toruniu, Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, Gala PGE Ekstraligi, Finał Ligi Angielskiej – transmisje z wszystkich tych wydarzeń będzie można, na żywo, zobaczyć w telewizji. 

zuzel tv

Wielki Finał PGE Ekstraligi, decydujące starcie w meczu o brązowy medal,  Finał Nice Polskiej Ligi Żużlowej, a do tego wszystkiego Grand Prix Szwecji. Nadchodzący weekend dla kibiców żużla zapowiada się niezwykle elektryzująco. Niestety, najbliższa niedziela będzie ostatnią w tym sezonie z ligowym żużlem. Wszystkie wydarzenia oczywiście będzie można zobaczyć w telewizji.