2013 karlson panglia wolverhamptonPeter Karlsson kończy powoli swoją przygodę z żużlem. Utytułowany Szwed żegna się z kibicami i kolegami z toru. Dziś w Wolverhampton odbyło się angielskie pożegnanie "Okularnika" z czarnym sportem na Wyspach Brytyjskich.

flaga angliaW pierwszym sparingu na wyspach, „Pantery” z Peterborough  na własnym torze nie sprostały „Pszczołom” przegrywając różnicą 24 punktów. Coventry w ogóle nie wystartuje w tym roku w lidze, jednak ma do rozegrania kilka sparringów co ma pomóc nie tylko drużynie na przyszłość ale również zawodnikom w niej startującym.

flaga anglia2014 vissing cDuńczyk Claus Vissing zdobywając 12 punktów wygrał rozegrany w sobotę (18.03) turniej na torze w Berwick, drugie miejsce zajął Ricky Wells z Stanów Zjednoczonych a trzecie Brytyjczyk Richie Worrall. 

flaga angliaNa torze Peugeot Ashfield Stadium w Glasgow rozegrano (12.03) Ben Fund Bonanza, turniej tradycyjnie otwierający sezon żużlowy w Wielkiej Brytanii. W finale zwyciężył Richard Lawson przed Chrisem Harrisem i Richie Worrallem.

anglia rye houseflaga angliaW przyszłym sezonie Rye House Rockets jeździć będzie w najwyższej klasie rozrywkowej Ligii Angielskiej. Walczyć będą przeciwko takim ekipom jak Poole Pirates, Coventry Bees czy Belle Vue Aces.

logo elite leagueanglia hammersThe Lakeside Hammers nie wystartują w sezonie 2017 w rozgrywkach Elite League - poinformował klub z hrabstwa Essex na swojej oficjalnej stronie. Powodem takiej decyzji włodarzy "Młotów" są problemy w negocjacjach z wynajęciem obiektu na Arena Essex Raceway.

anglia belle vueanglia wolverhamptonZespół Belle Vue Aces zwyciężył w rewanżowym spotkaniu z Wolverhampton Wolves 50:42, jednak ten wynik był niewystarczający aby zostać najlepszą drużyną Wielkiej Brytanii. Asy były na dobrej drodze do odrobienia zaległości z pierwszego meczu (54:36), ale Fredrik Lindgren, Tai Woffinden i Peter Karlsson systematycznie odbierali gospodarzom punkty, a po 14 gonitwie wszystko stało się oczywiste - Wolverhampton Wolves Mistrzami Elite League 2016.

anglia wolverhamptonanglia belle vueDzisiejszego wieczoru (3.10.) rozegrano pierwszy mecz finałowy Elite League. Wilki z Wolverhampton wysoko pokonały na własnym obiekcie drużynę Belle Vue Aces (54:36). W najbliższą środę zostanie rozegrany mecz rewanżowy, który wyłoni zdobywców mistrzowskiego tytułu.

anglia belle vueanglia hammersPodczas półfinałowego spotkania Elite League, Belle Vue Aces zdeklasowali ekipę Lakeside Hammers 63:28. W tym rewanżowym spotkaniu ekipę gości do zwycięstwa poprowadził Craig Cook, który wywalczył 14 punktów plus bonus. Honoru „Młotów” bronił Robert Lambert - 8 „oczek” plus bonus.

anglia wolverhamptonanglia poolW rewanżowym półfinałowym spotkaniu na Wyspach, Wolverhampton Wolves pokonali ekipę Poole Pirates 55:35. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Tai Woffinden, który wywalczył 13 punktow plus bonus. Liderem „Piratów” został Kyle Newan - 14 'oczek' plus bonus. „Wilki” pojadą w meczach finałowych z Belle Vue Aces, które zaplanowane są na 3 i 5 października.