szwecja rospiggarnaszwecja dackarna

W rewanżowym pojedynku finałowym szwedzkiej Elitserien Rospiggarna Hallstavik rozgromiła Dackarne Malilla 59:31 i została drużynowym mistrzem Szwecji.

szwecja dackarnaszwecja rospiggarna

We wtorek (27.09.) odbył się pierwszy mecz finałowy szwedzkiej Elitserien. Dackarna Malilla pokonała na własnym owalu Rospiggarnę Hallstavik 48:42.

2016 zetterstroem m1W niedzielne popołudnie (25.09), na torze w szwedzkiej Eskilstunie, odbył się turniej pożegnalny Magnusa Zetterströma, który zdecydował zakończyć swoją żużlową karierę. Wśród gości specjalnych pojawił się między innymi Tony Rickardsson, a w obsadzie turnieju byli m.in. Peter Kildemand, Grzegorz Zengota czy Antonio Lindback. Magnus Zetterström w grudniu skończy 45 lat. W Polsce startował od 1999 roku.

szwecja rospiggarnaszwecja dackarna

W rewanżu Rospiggarna Hallstavik wysoko pokonała na własnym torze Dackarne Mallila 56:34. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadzili Jason Doyle - 17 i Martin Vaculik - 12. Honoru gości bronili Maciej Janowski oraz Peter Ljung - zdobywcy po 11 “oczek”.

szwecja piraternaszwecja indianierna

We wtorkowym meczu rundy finałowej szwedzkiej Eliserien Piraterna Motala minimalnie zwyciężyła z Indianerną 47:43.

szwecja dackarnaszwecja rospiggarna

W poniedziałkowym meczu półfinałowym Dackarna Malilla minimalnie przegrała na własnym owalu z Rospiggarną Hallstavik 44:46.

szwecja indianiernaszwecja piraterna

W poniedziałkowym meczu rundy finałowej szwedzkiej Elitserien Indianerna Kumla pokonała na własnym owalu Piraterne Motala 47:42. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobył Niels K. Iversen - 13.

flaga szwecjaFinał indywidualnych mistrzostw Szwecji, który rozegrano w sobotnie popołudnie na torze w Hallstavik zakończył się wygraną Andreasa Jonssona. Obok niego na podium stanęli Antonio Lindbaeck oraz Kim Nilsson. 

 

szwecja vastervikszwecja valsarnaVastervik Speedway rozgromiła na własnym torze Valsarnę Hagfros w stosunku 63:27 w zaległym meczu szwedzkiej Allsvenskan. Najlepszym zawodnikiem był Peter Ljung, który zdobył 14 punktów i bonus. W zespole gości walkę nawiązał jedynie Linus Sundstroem zdobywca 8 oczek. 

szwecja gnistornaDrużyny Gnistorny Malmo nie obejrzymy już w tym sezonie w żadnym spotkaniu. Działacze z Malmo z racji kłopotów finansowych postanowili wycofać drużynę z rozgrywek szwedzkiej Allsvenskan. W ekipie tej występowali m.in Robert Miśkowiak oraz Oskar Fajfer.