szwecja vargarnaszwecja vastervikW ramach ósmej kolejki szwedzkiej Allsvenskan, Vargarna Norrkoeping zmierzyła się na własnym torze z Vastervik Speedway. Gospodarze prowadzili w spotkaniu aż do 11. gonitwy. Jego losy odwróciły się w kolejnym biegu. Goście dzięki podwójnemu zwycięstwu wysunęli się na prowadzenie i nie oddali go już do końca zawodów. Czwartkowego wieczoru poza zasięgiem był Peter Ljung, który zainkasował płatny komplet punktów (16+2).

szwecja ornanraszwecja griparnaCzwartkowego wieczoru (20.07) Ornarna Mariestad gościła na swoim torze Griparna Nyköping. Gospodarze dość wysoko przegrali to spotkanie (38:52), a honoru zespołu najskuteczniej bronił Pontus Aspgren, zdobywca 11 pkt. i bonusa. Wśród gości trudno wyznaczyć lidera, ponieważ czterech zawodników uzyskało dwucyfrowe wyniki.

szwecja vastervikszwecja ornanraCzwartkowego wieczoru, w ramach zaległej 4. rudny szwedzkiej Allsvenskan, Vastervik Speedway zmierzyło się na własnym obiekcie z drużyną Ornarna Mariestad. Gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo pokonując gości 58:32. Liderem w zespole zwycięzców był Victor Palovaara (13+1 pkt.). W szeregach Ornarny najlepiej punktował Tomas H. Jonasson (10 pkt.).

szwecja rospiggarnaszwecja piraternaDrużynowy Mistrz Szwecji z Hallstavik zwyciężył w dzisiejszym meczu z Piraterną Motala 49-41. Miejscową drużynę do zwycięstw poprowadził niemal bezbłędny tego dnia Jason Doyle (14p.). Najlepszym żużlowcem wśród gości okazał się Emil Saifutdinow, który zdobył dla swojego zespołu 11 oczek z bonusem.

szwecja masarnaszwecja smadernaBardzo przekonywujące zwycięstwo odnieśli żużlowcy Masarny Avesta w spotkaniu ze Smederną Eskilstuna. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Antonio Lindbeack, autor 16 oczek dla Masarny. W zespole gości najlepiej spisał się Matej Zagar, który wywalczył tego wieczoru 12 punktów dla "Kowali".

szwecja indianiernaszwecja dackarnaIndianerna Kumla prowadziła już ośmioma punktami z Dackarną Malilą w dzisiejszym meczu szwedzkiej Elitserien, lecz wtedy wyższy bieg wrzucił Rune Holta. Norweg z polskim paszportem wywalczył dla swojego zespołu 17 oczek i poprowadził Dackarnę do zwycięstwa 44-46. Wśród gospodarzy prym wiódł Piotr Protasiewicz, zdobywca 14 punktów.

szwecja vetlandaszwecja lejonenW pierwszym dzisiejszym meczu szwedzkiej Elitserien drużyna Elit Vetlandy rozgromiła Lejonen Gislaved 59-31. Do tak okazałego zwycięstwa gospodarzy poprowadzili Polacy: Bartosz Zmarzlik (13+1) i Jarosław Hampel (12+1). Honoru przyjezdnych starał bronić się Piotr Pawlicki, zdobywca 13 punktów.

szwecja vastervikszwecja vargarnaCzwartkowego wieczoru (13.07) Vargarna Norrkoeping gościła na stadionie drużyny Vastervik Speedway. Goście ponieśli dość wysoką porażkę (51:39) mimo znakomitej postawy Kima Nilssona (17 pkt.). Dobrze zaprezentował się również Linus Sundstroem (12 pkt.), jednak zabrakło wsparcia pozostałych zawodników Vargarny. Równa forma zawodników gospodarzy była kluczem do zwycięstwa.

szwecja griparnaszwecja ornanraW ramach 7. kolejki szwedzkiej Allsvenskan Griparna Nykoeping zmierzyła się na własnym obiekcie z drużyną Ornarna Mariestad. Pewne zwycięstwo padło łupem gospodarzy, a największą "cegiełkę" do zwycięstwa dołożył Timo Lahti, zdobywca 14 pkt. Bardzo dobrze zaprezentował się również Kacper Woryna (11 pkt.). W szeregach gości dobrze punktowali Tomas H. Jonasson oraz Pontus Aspgren. Obaj zgromadzili na swoich kontach po 10 "oczek" i bonusie.

szwecja piraternaszwecja masarna11 lipca odbyło się spotkanie pomiędzy Piraterną Motala a Masarną Avesta. Pojedynek zwyciężyli gospodarze pokonując przyjezdnych 49:40. Piratów do zwycięstwa poprowadził Peter Karlsson, który zainkasował 14 pkt. i bonus. Również dobrze zaprezentował się Niels Kristian Iversen, zdobywca 11 pkt.. Po stronie gości najlepiej zaprezentowali się Tai Woffinden oraz Linus Sundström. Oboje zdobyli po 9 punktów i bonus.