Polacy powalczą o historyczne złoto w SoN (zapowiedź)

sonDo czterech razy sztuka. Przez trzy sezony w SoN naszej reprezentacji nie udało się zdobyć złotego medalu. Teraz jest na to szansa, ale pomimo braku Rosjan, bardzo groźnych przeciwników jest wielu.

Siedem reprezentacji powalczy o tytuł najlepszej kadry żużlowej na świecie. Tor w Manchesterze jest idealnym obiektem do takich pojedynków. Można na nim wyprzedzać i tworzyć fantastyczne akcje na dystansie.

Brak Rosjan, którzy przyjechali na półfinały w osłabionym składzie bez Artioma Łaguty i Emila Sayfutdinowa zawęził grupę chętnych i zdolnych do zgarnięcia złotego medalu. W wśród głównych faworytów są takie kraje jak Polska, Wielka Brytania, Australia i Dania. Nie można zapomnieć też o Szwecji, Łotwie czy Francji, ale Szwedzi pojadą bez Fredrika Lindgrena. Łotwa i Francja będą starać się o korzystny wynik, ale nie mają doświadczenia w walce o taką stawkę i wszystko wyjdzie na torze.

Reprezentacja Polski pod sterami Marka Cieślaka zdobyła w SoN dwa srebrne (2019-2020) i jeden brązowy medal (2018). Pod okiem Rafała Dobruckiego podejmie czwartą próbę zdobycia złotego krążka. Trener wybrał najlepszych naszych krajowych zawodników. Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski bardzo dobrze spisali się w GP i to najlepsi jeźdźcy PGE Ekstraligi. Trzecim naszym reprezentantem jest Jakub Miśkowiak świeżo upieczony indywidualny mistrz świata juniorów.

Składy:

flaga angliaWielka Brytania
1. Tai Woffinden
2. Robert Lambert
3. Tom Brennan

Menadżerowie: Simon Stead i Oliver Allen

flaga polskaPolska
1. Bartosz Zmarzlik
2. Maciej Janowski
3. Jakub Miśkowiak

Menadżer: Rafał Dobrucki

flaga szwecjaSzwecja
1. Pontus Aspgren
2. Jacob Thorssell
3. Philip Hellstroem-Baengs

Menadżer: Morgan Andersson

flaga daniaDania
1. Leon Madsen
2. Mikkel Michelsen
3. Mads Hansen

Menadżer: Hans Nielsen

flaga australiaAustralia
1. Jason Doyle
2. Max Fricke
3. Keynan Rew

Menadżer: Mark Lemon

flaga lotwaŁotwa
1. Andrzej Lebiediew
2. Oleg Michaiłow
3. Francis Gusts

Menadżer: Władimir Rybnikow

flaga francjaFrancja
1. David Bellego
2. Dimitri Berge
3. Steven Goret

Menadżer: Laurent Sambarrey

 

Początek zawodów: 16 i 17 października - godzina 17. Transmisję z zawodów będzie mozna obejrzeć w sobotę na kanale CANAL+ PREMIUM od godziny 16.30 a w niedzielę na kanale CANAL+ SPORT2 także od godziny 16.30

Prognoza pogody:

Sobota:

Niedziela:

IMG 7905

źródło: inf. własna ; www.yr.no

Sebastian Kołodziej

Sport żużlowy jest moją pasją od najmłodszych lat. Marzenie o jeździe na żużlu musiałem odłożyć na bok realizując się po drugiej stronie tego sportu

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!