logo SWC8 lipca w Lesznie odbędzie się finał Drużynowego Pucharu Świata 2017. W środę władze FIM oraz firma BSI ogłosiły terminarz przyłorocznych zmagań najlepszych Reprezentacji świata. Miejsce w finale zapewnione ma Reprezentacja Polski. Półfinały tym razem odbędą się w angielskim King's Lynn i szwedzkim Vastervik.

logo SWCPo fenomenalnych biegach nominowanych Polska zdobyła złoto w Drużynowym Pucharze Świata. Jak to powiedział Tomasz Dryła „Polska wraca na swoje miejsce". Na drugiej pozycji uplasowała się waleczna Wielka Brytania i kolejno brąz zdobyła Szwecja. Poza podium znalazła się pechowa Australia.

logo SWCZwycięstwem drużyny Australii zakończył się piątkowy baraż o Drużynowy Puchar Świata rozgrywanych na torze w Manchesterze. Australijczycy z dorobkiem 44 punktów awansowali do sobotniego finału, w którym są już Wielka Brytania, jako gospodarz turnieju, Polacy oraz Szwedzi. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Danii. Trzecia zaś była Rosja.

logo SWCPiątek (29.07) i sobota (30.07) to czas decydujących rozstrzygnięć w tegorocznej edycji Drużynowego Pucharu Świata. W finale znajdują się już 3 drużyny: Polska, Szwecja oraz gospodarze Wielka Brytania. O ostatnie wolne miejsce walkę stoczął: Duńczycy, Australijczycy, Amerykanie oraz Rosjanie. W środę poznaliśmy kolory kasków na baraż oraz finał.

logo SWCflaga szwecjaReprezentacja Szwecji awansowała do finału Drużynowego Pucharu Świata! W rozegranym we wtorkowy wieczór na torze w Vastervik gospodarze pozostawili w pokonanym polu ekipy: Australii, Stanów Zjednoczonych i Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi odpadli z dalszej rywalizacji, natomiast "Kangury" i "Jankesi" zmierzą się w piątek w turnieju barażowym z reprezentacjami Danii i Rosji. Szwedzi w sobotnim finale na torze w Manchesterze zmierzą się z Polakami, Brytyjczykami oraz zwycięzczami barażu.

logo SWCflaga polskaTrener reprezetacji Polski - Marek Cieślak - podjął decyzję, że w sobotnim finale Drużynowego Pucharu Świata Macieja Janowskiego zastąpi Krzysztof Kasprzak. W półfinale Magic zdobył 7 punktów i był najsłabiej punktującym zawodnikiem w polskiej drużynie.

logo SWCflaga polskaZwycięstwem reprezentacji Polski (39 pkt.) zakończył się I Półfinał Drużynowego Pucharu Świata, który sobotniego (23.07) wieczoru odbył się w duńskim Vojens. Tym samym Polacy wywalczyli bezpośredni awans do finału, który odbędzie się 30 lipca w Manchesterze. W barażu (29.07) o finał powalczą reprezentacje Danii (36 pkt.) i Rosji (32 pkt.).

logo SWCRywalizacja Drużynowego Pucharu Świata rozpocznie się 23 lipca półfinałem w Vojens, gdzie zmierzą się ze sobą reprezentacje Danii, Polski, Rosji i Czech. Drugi półfinał odbędzie się 3 dni później (26 lipca) w Vastervik, a o przepustkę do finału będą walczyć Szwedzi, Australijczycy, Amerykanie i Niemcy. Baraże oraz finał odbędą się 29-30 lipca w Manchesterze. Menedżerowie wszystkich reprezentacji zaprezentowali szerokie składy na rywalizację w DPŚ.

2014 nielsen hflaga daniaCzterokrotny Indywidualny Mistrz Świata, Hans Nielsen został nowym managerem żużlowej reprezentacji Danii. 56-latek jest podekscytowany nowym wyzwaniem i nie może się już doczekać rozpoczęcia pracy.

logo SWCflaga niemcyW czwartek na torze we włoskim Ternezano rozegrano rundę kwalifikacyjną Drużynowego Pucharu Świata. Triumfatorem została reprezentacja Niemiec, którą zobaczymy w drugim półfinale 26 lipca na torze w Vastervik. Na drugim miejscu rywalizację zakończyła reprezentacja Łotwy, a trzeci byli Włosi.