logo SWCW dniach 7-8 lipca, na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie, odbędą się baraż i finał 2017 Monster Energy FIM Speedway World Cup. Dnia dzisiejszego (8 maja) ruszyła otwarta sprzedaż biletów na te wydarzenia. Bilety można nabywać za pośrednictwem serwisu biletowego www.bilety.ksul.pl. Razem kibicujmy żużlowej reprezentacji Polski!

logo SWC8 lipca w Lesznie odbędzie się finał Drużynowego Pucharu Świata 2017. W środę władze FIM oraz firma BSI ogłosiły terminarz przyłorocznych zmagań najlepszych Reprezentacji świata. Miejsce w finale zapewnione ma Reprezentacja Polski. Półfinały tym razem odbędą się w angielskim King's Lynn i szwedzkim Vastervik.

logo SWCPo fenomenalnych biegach nominowanych Polska zdobyła złoto w Drużynowym Pucharze Świata. Jak to powiedział Tomasz Dryła „Polska wraca na swoje miejsce". Na drugiej pozycji uplasowała się waleczna Wielka Brytania i kolejno brąz zdobyła Szwecja. Poza podium znalazła się pechowa Australia.

logo SWCZwycięstwem drużyny Australii zakończył się piątkowy baraż o Drużynowy Puchar Świata rozgrywanych na torze w Manchesterze. Australijczycy z dorobkiem 44 punktów awansowali do sobotniego finału, w którym są już Wielka Brytania, jako gospodarz turnieju, Polacy oraz Szwedzi. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Danii. Trzecia zaś była Rosja.

logo SWCPiątek (29.07) i sobota (30.07) to czas decydujących rozstrzygnięć w tegorocznej edycji Drużynowego Pucharu Świata. W finale znajdują się już 3 drużyny: Polska, Szwecja oraz gospodarze Wielka Brytania. O ostatnie wolne miejsce walkę stoczął: Duńczycy, Australijczycy, Amerykanie oraz Rosjanie. W środę poznaliśmy kolory kasków na baraż oraz finał.

logo SWCflaga szwecjaReprezentacja Szwecji awansowała do finału Drużynowego Pucharu Świata! W rozegranym we wtorkowy wieczór na torze w Vastervik gospodarze pozostawili w pokonanym polu ekipy: Australii, Stanów Zjednoczonych i Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi odpadli z dalszej rywalizacji, natomiast "Kangury" i "Jankesi" zmierzą się w piątek w turnieju barażowym z reprezentacjami Danii i Rosji. Szwedzi w sobotnim finale na torze w Manchesterze zmierzą się z Polakami, Brytyjczykami oraz zwycięzczami barażu.

logo SWCflaga polskaTrener reprezetacji Polski - Marek Cieślak - podjął decyzję, że w sobotnim finale Drużynowego Pucharu Świata Macieja Janowskiego zastąpi Krzysztof Kasprzak. W półfinale Magic zdobył 7 punktów i był najsłabiej punktującym zawodnikiem w polskiej drużynie.

logo SWCflaga polskaZwycięstwem reprezentacji Polski (39 pkt.) zakończył się I Półfinał Drużynowego Pucharu Świata, który sobotniego (23.07) wieczoru odbył się w duńskim Vojens. Tym samym Polacy wywalczyli bezpośredni awans do finału, który odbędzie się 30 lipca w Manchesterze. W barażu (29.07) o finał powalczą reprezentacje Danii (36 pkt.) i Rosji (32 pkt.).

logo SWCRywalizacja Drużynowego Pucharu Świata rozpocznie się 23 lipca półfinałem w Vojens, gdzie zmierzą się ze sobą reprezentacje Danii, Polski, Rosji i Czech. Drugi półfinał odbędzie się 3 dni później (26 lipca) w Vastervik, a o przepustkę do finału będą walczyć Szwedzi, Australijczycy, Amerykanie i Niemcy. Baraże oraz finał odbędą się 29-30 lipca w Manchesterze. Menedżerowie wszystkich reprezentacji zaprezentowali szerokie składy na rywalizację w DPŚ.

2014 nielsen hflaga daniaCzterokrotny Indywidualny Mistrz Świata, Hans Nielsen został nowym managerem żużlowej reprezentacji Danii. 56-latek jest podekscytowany nowym wyzwaniem i nie może się już doczekać rozpoczęcia pracy.