logo u21EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship, pod taką nazwą wystartuje tegoroczny cykl Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, który zostanie zainaugurowany 23 lipca w Poznaniu. Tytułu najlepszego młodzieżowego żużlowca na świecie bronić będzie Australijczyk, Max Fricke.

logo u21We włoskim Terenzano rozegrano dzisiaj eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, w których startowali dwaj Polacy: Kacper Woryna i Daniel Kaczmarek. Awans uzyskał tylko rybniczanin. Kaczmarek zajął piąte miejsce czyli najgorsze z możliwych, bowiem premiowane były tylko cztery pierwsze miejsca.

logo u212017 smektala b1W sobotnie popołudnie w szwedzkiej Eskilstunie odbyła się 3. runda kwalifikacyjna do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Awans do finałów zapewniło sobie czterech najlepszych młodzieżowców. Zwyciężył Robert Lambert (14pkt), a awans po biegu dodatkowym uzyskał także jedyny Polak w stawce, Bartek Smektała.

flaga wlochyDziś (20.05) o godzinie 20,00 na torze w Terenzano miała się odbyć druga runda kwalifikacyjna do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Ze względu na fatalne warunki pogodowe organizatorzy postanowili przełożyć zawody na jutro, co skutkuje również zmianą terminu dwóch niedzielnych spotkań PGE Ekstraligi.

logo u212017 drabik m1W piątkowe popołudnie (19.05) na torze w Pardubicach odbyła się I runda eliminacji do tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Awans do finałowych rozgrywek uzyskała najlepsza czwórka. W rywalizacji najlepszy okazał się Maksym Drabik, który zdobył komplet punktów. Jedno "oczko" mniej na swoim koncie zapisał Brady Kurtz. Awans, w biegu dodatkowym, wywalczyli również Dominik Kubera oraz Lukas Fienhage.

logo u21Pierwszy z trzech finałów Indywidulanych Mistrzostw Świata Juniorów w 2017 roku odbędzie się w Poznaniu. Zmianę zatwierdziła Światowa Federacja Motocyklowa (FIM).