2015 fricke mAustralijczyk Max Fricke obronił pozycję lidera i na torze w Gdańsku zdobył w tym sezonie złoty medal indywidualnych mistrzostw świata juniorów. Faworyzowany reprezentant naszego kraju Krystian Pieszczek zajął drugą lokatę tracąc szansę na tytuł po wykluczeniu z biegu półfinałowego.

logo fim21W niedzielę 2 października o godzinie 19 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego odbędzie się trzecia i ostatnia runda finałowa Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Faworytem tego finału jest wychowanek miejscowego klubu, Wybrzeża Gdańsk Krystian Pieszczek, który w przeszłości reprezentował barwy miejscowego klubu. Czy Pieszczek po raz pierwszy w karierze wywalczy złoty medal IMŚJ ? Tego powinniśmy dowiedzieć się w niedzielny wieczór.

2016 protasiewicz p1Był pierwszym polskim mistrzem świata juniorów. Wygrywając z kompletem punktów w niemieckim Olching w 1996 roku otworzył sobie drzwi do fenomenalnej kariery, która trwa do teraz. Jak wspomina tamten dzień Piotr Protasiewicz?

2015 smektala b1logo u21W najbliższą niedzielę (2.10) w Gdańsku, odbędzie się ostatnia runda w walce o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów. W stawce zawodów ujrzymy trzech reprezentantów Polski: Krystiana Pieszczka, Pawła Przedpełskiego, Bartosza Smektałę i Dominika Kossakowskiego, któremu przyznano dziką kartę.

logo u212015 fricke mW 2009 i 2010 roku na najwyższym stopniu podium stanął Darcy Ward, złote dziecko australijskiego żużla. Po sześciu latach kolejnym „Kangurem”, który ma szansę nawiązać do sukcesów znakomitego zawodnika z Antypodów jest Max Fricke.

logo u21Poznaliśmy listę startową finałowej rundy FIM Speedway U21 World Championship. Ostatnie starcie najlepszych juniorów świata będzie miało miejsce 2 października w Gdańsku. Dziką kartę na te zawody otrzymał junior miejscowego klubu, Dominik Kossakowski.

logo fim21Francuz Dimitri Berge zwyciężył w drugim finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów rozgrywanych na torze w Pardubicach. Drugi był Patryk Hansen, a trzeci Max Fricke. W biegach półfinałowych odpadli Polacy, Paweł Przedpełski, który był 5 oraz Krystian Pieszczek, który zajął 7 miejsce.

logo fim212015 przedpelski p1Paweł Przedpełski ponownie zastąpi Maksyma Drabika podczas rundy FIM Speedway U21 World Championship w czeskich Pardubicach. Najlepsi juniorzy świata pojadą w Czechach w piątek (16 września). Będzie to druga odsłona rywalizacji o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów.

logo imsjWielkimi krokami zbliża się druga runda cyklu FIM Speedway U21 World Championship. 16 września, dzień przed wielkim finałem Speedway Euro Championship, w czeskich Pardubicach o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej powalczy 16 najlepszych juniorów na świecie. Organizatorzy przyznali na te zawody dziką kartę. Otrzymał ją miejscowy zawodnik, Patrik Mikel.

2014 pieszczek k2logo fim21Równo w środowe południe rozpoczęła się konferencja prasowa przed finałem Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, który odbędzie sie 2. październik w Gdańsku.