logo fim europeflaga francjaWe francuskiej miejscowości Lamothe-Landerron rozegrany został finałowy turniej Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. W zawodach triumfował reprezentant gospodarzy Dimitri Berge. Podium uzupełnili Eduard Krcmar i Sergiej Łogaczow. Bardzo słabo zaprezentowali się Polacy. Najlepszy z nich, Bartosz Smektała, zajął 9 miejsce.

2016 karczmarz r1

Rafał Karczmarz zwyciężył w finale krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów, które rozegrane zostały wczoraj (04.05.) na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie.

krosnoPo raz drugi Finał krajowych eliminacji IMEJ został odwołany. Pogoda w Krośnie uniemożliwiła przeprowadzenie powtórki zawodów. Do trzech razy sztuka?

krosnoW czwartkowe popołudnie miał odbyć się finał krajowych eliminacji do IMEJ.  Niestety z powodu złej ulewy jaka przeszła nad krośnieńskim stadionem zawody zostały przerwane.

logo pzmMiasto KrosnoW czwartkowe popołudnie na torze w Krośnie rozegrany zostanie finał krajowych eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Do udziału w IMEJ awansuje pięciu najlepszych zawodników turnieju oraz jeden zawodnik nominowany przez GKSŻ. Początek zawodów o godz.16:00.

logo pzmMiasto Krosno7 kwietnia na torze w Krośnie rozegrany został finał krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Awans do dalszej jazdy o tytuł mistrzowski uzyska pięciu najlepszych zawodników oraz jeden nominowany przez Głowną Komisję Sportu Żużlowego. Znana jest już lista startowa krośnieńskiego finału krajowego.

logo fim2015 thomsen a2W sobotnie popołudnie na torze w duńskim Silkeborgu rozegrano finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Tytuł mistrzowski wywalczył reprezentant gospodarzy Anders Thomsen, który rywalizację zakończył z dorobkiem 14 punktów. Srebrny medal zawisł na szyi Nikolaja Buska Jakobsena, który zdobył 13 punktów. Najniższy stopień na podium i brązowy medal wywalczył Bartosz Smektała z dorobkiem 12 punktów.

logo fimW sobotę, 29 sierpnia w Silkeborgu odbędzie się finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów, w którym wystartuje aż pięciu reprezentantów z Polski, którzy są jednym z głównych faworytów do wygrania tych zawodów.

logo fim europe29 sierpnia na torze w duńskim Silkeborg rozegrany zostanie finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Znana jest już lista startowa turnieju w którym o tytuł młodzieżowego Mistrza Europy powalczy m.in.: Bartosz Smektała, Krystian Rempała, Maksym Drabik, Ernest Koza i Kacper Woryna

2015 lebiedew a1flaga wegryZwycięstwem Andrzeja Lebiediewa (14 punktów) z Łotwy zakończył się Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Na drugim miejscu po biegu dodatkowy, sklasyfikowany został Maksym Drabik (13+3), który pokonał Bartosza Smektałę (13+2). Awans do Finału wywalczyli również Krystian Rempała oraz Kacper Woryna.