inne ice speedway2rosja kamiensk uralskiW sobotę na torze lodowym w Kamieńsku Uralskim zainaugurowano rozgrywki rosyjskiej Superligi. Najlepszą drużyną pierwszej rundy została ekipa gospodarzy z Dmitrijem Chomicewiczem na czele. Druga runda rozgrana zostanie w niedzielę również na tym samym torze.

logo gladiatorzy 20162015 koltakow d12015 chomicewicz d1Zwycięstwem Dmitrija Kołtakowa zakończył się ostatni finał Astana Expo FIM Ice Speedway Gladiators, który w niedzielę rozegrano na torze lodowym w Inzell. Na drugim miejscu uplasował się Igor Kononow, a trzecy był Dmitrij Chomicewicz. Tuż za podium znalazł się Daniił Iwanow. Tym samym zakończono rywalizację o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata, którym został Dmitrij Chomicewicz.

logo gladiatorzy 20162015 kononow i1Igor Kononow z kompletem punktów zakończył rywalizację w dziewiątym finale Astana Expo FIM Ice Speedway Gladiators, który w sobotę rozegrano na torze lodowym w Inzell. Na drugiej pozycji sobotnie zmagania zakończył Dmitrij Kołtakow, a trzeci był Daniił Iwanow. Z powodu wykluczenia finałowego biegu nie ukończył Dmitrij Chomicewicz. W niedzielę rozegrana zostanie ostatnia runda, która wyłoni nowego indywidualnego mistrza świata.

logo gladiatorzy 20162015 chomicewicz d1Zwycięstwem Dmitrija Chomicewicza zakończył się ósmy finał Astana Expo FIM Ice Speedway Gladiators rozgrywany na torze lodowym w holenderskim Assen. Na drugiej pozycji uplasował się Dmitrij Kołtakow, który w klasyfikacji generalnej zrównał się z Chomicewiczem. O medalach Indywidualnych Mistrzostw Świata zadecydują ostatnie dwa finały zaplanowane na 19-20 marca w Inzell.

logo gladiatorzy 20162015 chomicewicz d1W sobotę na torze lodowym w Assen rozegrano siódmy finał Astana Expo FIM Ice Speedway Gladiators. Zawody ponownie zostały zdominowane przez Rosjan, gdyż zwycięzcą został Dmitrij Chomicewicz, który w biegu finałowym pokonał Dmitrija Kołtakowa, Daniiła Iwanowa oraz Igora Kononowa. Na niedzielę zaplanowano kolejną rundę zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata.

logo gladiatorzy 2016W sobotę oraz niedzielę na torze lodowym w Berlinie rozegrano kolejne dwie rundy finałowe Astana Expo FIM Ice Speedway Gladiators. Przez dwa dni prym wiedli Rosjanie zajmując czołowe lokaty. Podobnie wygląda sytuacja w klasyfikacji generalnej, gdzie pierwsze pięć miejsc zajmują reprezentanci Rosji. Dwa kolejne finały odbędą się 12-13 marcca w Assen (Holandia).

flaga szwecja2015 svensson s1W niedzielę na torze lodowym w Hallstavik rozegrano finał Indywidualnych Mistrzostw Szwecji w wyścigach motocyklowych na lodzie. Najwyższy stopień na podium wywalczył obrońca tytułu Stefan Svensson. Na drugim stopniu stanął Ove Ledstrom, a trzeci był Daniel Henderson. Ogromnym pechowcem okazał się Niklas Svensson - syn Stefana, który z kompletem punktów po rundzie zasadniczej zanotował upadek w finałowym wyścigu przez co zmagania zakończył tuż za podium.

2014 mega ladainne ice speedway1W niedzielę na torze lodowym w Togliatti rozegrano ostatnią szóstą rundę Superligi w wyścigach motocyklowych na lodzie. Rywalizację zakończono po dziesięciu biegach ze względu na zły stan lodowej nawierzchni na stadionie im.Anatolija Stiepanowa. Najlepsza okazała się ekipa gospodarzy, która została Drużynowym Mistrzem Rosji. Srebrne medale zdobyła ekipa CSKA Moskwa, a brąz przypadł dla reprezentantów Baszkortostanu Ufa.

mfrrosja baszkortostan ufaW sobotę na torze lodowym w Togliatti rozegrano V rundę Superligi w wyścigach motocyklowych na lodzie. O zwycięstwie zadecydował dopiero bieg dodatkowy w którym Nikołaj Krasnikow z Baszkortostanu Ufa pokonał Daniła Iwanowa z Mega Łady Togliatti. Ostatnia runda rozegrana zostanie w niedzielę.

2015 krasnikow n2logo fim europeNikołaj Krasnikow to utytułowany rosyjski zawodnik w wyścigach motocyklowych na lodzie, posiadający na swoim koncie wiele tytułów mistrza świata. W niedzielę i poniedziałek na torze lodowym w Ufie rozegrano finał Indywidualnych Mistrzostw Europy, które wygrał po raz pierwszy w karierze właśnie Krasnikow. Srebrny medal wywalczył Dmitrij Soliannikow pokonując w biegu dodatkowym Haralda Simona.