logo SFC Zwycięstwem zawodnika gospodarzy Stanisława Melniczuka zakończyła się trzecia runda Speedway Friendship Cup w kategorii indywidualnej, która została rozegrana 11.06.2017 w Równem. Drugie miejsce wywalczył Jozsef Tabaka. Na trzecim stopniu podium stanął zawodnik Śląska Świętochłowice Facundo Albin, który w rywalizacji w wyścigu dodatkowym zwyciężył z Andrijem Kobrinem.

logo SFC

Zwycięstwem ekipy gospodarzy RMSTK Równe zakończył się turniej drużynowy trzeciej rundy Speedway Friendship Cup. Triumfatorzy zawodów zdobyli 32 punkty. Na drugim stopniu podium stanęła ekipa Śląska Świetochłowice z dorobkiem 26 punktów trzecie miejsce zdobyłą ekipa Speedway Club Żarnovica - 23 punkty.

logo fim europe2017 smektala b1Zwycięstwem zawodnika Fogo Unii Leszno - Bartosza Smektały zakończył się 1.półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. W rozegranych w Nagyhalaszu zawodach startowało łącznie 3 Polaków. Niestety, awansu do finału nie udało się wywalczyć Patrykowi Rolnickiemu i Kamilowi Wieczorkowi.

swietochlowiceW  niedzielę 4 czerwca 2017 roku w ramach 2 rundy Speedway Friendship Cup został rozegrany turniej indywidualny. Po triumfie Śląska Świętochłowice w zawodach drużynowych podium turnieju indywidualnego zostało również opanowane przez świętochłowiczan. Zwyciężył Hubert Łęgowik, drugie miejsce zajął Marcel Kajzer na trzecim stopniu podium stanął Bartłomiej Szymura. Sprawa drugiego i trzeciego miejsca miała się rozstrzygnąć w biegu dodatkowym pomiędzy Kajzerem a Szymurą jednak Bartek wycofał się z powodu problemów sprzętowych.

logo SFCW sobotę w Świętochłowicach rozegrano II rundę drużynowych rozgrywek Speedway Friendship Cup i ku uciesze miejscowych wygrali gospodarze, dla których punkty wywalczyli Marcel Kazjera 10 punktów, Bartosz Szymura dziewięć, Hubert Łęgowik sześć i Mateusz Pacek 4 punkty.

logo SFCW sobotę drużynowo a w niedzielę indywidualnie na torze im. Pawła Waloszka, zawodnicy pięciu klubów rozegrają II rundę międzynarodowych rozgrywek Speedway Friendship Cup. Tydzień temu (27.06) w węgierskim Debreczynie zwyciężyła ekipa RMSTK Równe zdobywając 28 pkt, przed gospodarzami, którzy wywalczyli 27 punktów i drużyną AMK Zlata Prilba Pardubic.

logo SFC2017 legowik h1Drugi dzień rozgrywek Speedway Friendship Cup w węgierskim Debreczynie to turniej indywidualny. Zwyciężył w nim z kompletem punktów Stanisław Melnyczuk z Równego. Na drugim miejscu uplasował się Hubert Łęgowik (małe zdjęcie), który gościnnie reprezentował barwy Śląska Świętochłowice. O trzecim miejscu zadecydował bieg dodatkowy, w którym miejscowy idol Jozsef Tabaka pokonał młodziutkiego Wiktora Trofymowa z Równego.

logo SFCW sobotę (27.05) na torze w węgierskim Debreczynie zainaugurowano rozgrywki Speedway Friendship Cup. Zwycieżyła ukraińska drużyna RMSTK Równe przed ekipą gospodarzy i Czechami z Pardubic. Polska drużyna Śląska Świętochłowice po dodatkowym biegu zajęła ostatnią piątą pozycję.

speedway pairs logoPodobnie jak w Toruniu team FOGO Power okazał się najlepszy w drugiej rundzie Speedway Best Pairs. Bartosz Zmarzlik wraz z Przemysławem Pawlickim pokonali w finale Boll Team, których barw bronili Jason Doyle i Grigorij Łaguta. Trzecie miejsce w zawodach w Landshut zajęli żużlowcy Eko-Dir Speedway.

logo SFC27 maja ruszają nowe rozgrywki w Europie Speedway Friendship Cup, biorą w nich udział drużyny z Debreczyna, Żarnowicy, Pardubic, Równego i Świętochłowic. Pierwsza runda odbędzie się w dniach 27-28 maja w węgierskim Debreczynie.