flaga niemcyW niemieckim Ludwigslust w towarzyskim czwórmeczu spotkały się młodzieżowe reprezentacje Danii, Norwegii, Holandii oraz gospodarzy. Zwyciężyła młodzież z Danii.

2015 smolinski m3Zwycięstwem Martina Smolinskiego zakończył się finał indywidualnych mistrzostw Niemiec na torze w Stralsund. Popularny "Smoly" zawody zakończył z kompletem 15 punktów. Na drugim stopniu podium stanął Kevin Woelbert, a brązowy medal zdobył Mathias Schultz pokonując w biegu dodatkowym Tobiasa Kronera.

AC LandshutMC Nordstern StralsundW niedzielnym meczu niemieckiej Bundesligi ekipa AC Landshut pokonała zespół MC Nordstern Stralsund 52:34. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Martin Smolinski (14). Wśród gości prym wiódł Patryk Dudek (14).

MSC BrokstedtWolfslake BerlinW niedzielnym meczu niemieckiej Bundesligi ekipa MSC Brokstedt odniosła pewne zwycięstwo pokonując na własnym torze Wolfslake Falubaz Berlin 54:33. Liderem gospodarzy został Tobias Kroner (13+2). Po stronie przyjezdnych prym wiódł Kevin Woelbert (16+1).

MC Nordstern StralsundDMV White TigersW meczu niemieckiej Bundesligi ekipa MC Nordstern Stralsund pewnie pokonała na własnym torze drużynę DMV White Tigers. Liderem gospodarzy był duet Rafał Okoniewski (14+1) - Tobias Busch (14). Po stronie gości prym wiódł Robert Lambert (10).

Wolfslake BerlinAC LandshutW sobotnie popołudnie na torze w Berlinie zainaugurowano rozgrywki niemieckiej Bundesligi. Miejscowy Wolfslake Falubaz pokonał ekipę AC Landshut 44:40. Liderem gospodarzy był Piotr Protasiewicz, który na swoim koncie zgromadził trzynaście punktów. Po stronie gości prym wiódł Martin Smolinski, który zdobył czternaście "oczek" z bonusem.

videomc gustrowZwycięstwem Renata Gafurowa zakończył się sobotni turniej indywidualny "Osterpokal" w niemieckim Guestrow. Jedynym Polakiem startującym w tej imprezie był Tomasz Chrzanowski, który zakończył rywalizację na siódmej pozycji. Zapraszamy do obejrzenia kilku ciekawych biegów z tego turnieju.

mc gustrow2015 gafurow r2W sobotnie popołudnie na torze w niemieckim Guestrow rozegrano coroczny turniej indywidualny "Osterpokal". Zwycięzcą został Renat Gafurow, który na swoim koncie zgromadził czternaście punktów. Na drugim miejscu rywalizację zakończył Kai Huckenbeck, który w biegu dodatkowym pokonał Roberta Lamberta oraz Kjastasa Puodżuksa

leszno logoW Polsce pogoda płata figle, przez co zaplanowane treningi i sparingi nie mogły się odbyć. Zawodnicy szukając możliwości do jazdy wyjeżdżają za granice Polski. I tak m.in. zawodnicy Fogo Unii Leszno wybrali się na dwa dni do niemieckiego Wittstock, by tam pokręcić treningowe kółka.

videoTobias Kroner i Antonio Lindbaeck zostali zwycięzcami turnieju par, który w sobotę rozegrano na torze w niemieckim Wittstocku. Impreza była również inauguracją sezonu żużlowego w Europie. Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych biegów, które zostały zarejestrowane przez Andreasa Abelsa.