Mateusz Cierniak wygrał drugą rundę SGP 2 w Cardiff

sgpIndywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów w tym roku odbywają się pod szyldem SGP 2. Na torze w Cardiff odbyła się druga runda cyklu, którą podobnie jak pierwszą wygrał Mateusz Cierniak. Drugie miejsce zajął Kevin Juhl Pedersen a trzecie Benjamin Basso. Obaj z Danii.

Podobnie jak we wczorajszym turnieju seniorskiego Grand Prix tor w Cardiff był bardzo wymagający. Mnożyły się upadki a zawody się przeciągały. Młodzi zawodnicy odjechali tylko rundę zasadniczą tzn 20 biegów bez rozgrywania biegów półfinałowych i finału. Zawody i tak trwały 4 godziny. Jeden z faworytów Łotysz Francis Gusts miał upadek podczas treningu po którym pojechał na badania do szpitala i w zawodach nie wystąpił.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw prowadzi Mateusz Cierniak z 40 pkt przed Czechem Janem Kvechem 28 pkt i Duńczykiem Benjaminem Basso 25 pkt. Do rozegrania pozostał jeszcze jeden turniej na torze w Toruniu 30 września.