Dzisiaj jest 17 styczeń 2021 roku. Imieniny: Marian, Jan, Antoni

DMŚJ: Złota reprezentacja Polski

logo fim21flaga polskaW sobotnie przedpołudnie na australijskim torze w Mildurze rozegrano finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Polski, która pod wodzą Rafała Dobruckiego stanęła na najwyższym stopniu podium z dorobkiem 50 punktów. Srebrne medale wywalczyła młodzieżowa reprezentacja Danii, a najniższy stopień na podium zajęli gospodarze. Finał kompletnie nie wyszedł przedstawicielom Niemiec, którzy łącznie zgromadzili 5 punktów.



Klasyfikacja końcowa:

I Polska - 50
1. Maksym Drabik 13 (3,3,3,1,3)
2. Piotr Pawlicki 15 (3,3,3,3,3)
3. Bartosz Zmarzlik 15 (3,3,3,3,3)
4. Paweł Przedpełski 7 (u/w,3,2,1,1)

II Dania - 39
1. Nikolaj Busk Jakobsen 15 (3,2,2,3,2,3)
2. Anders Thomsen 4 (2,2,u/w,-,-)
3. Mikkel Bech 14 (2,1,2,3,4!,2)
4. Mikkel Michelsen 6 (2,2,1,1,w)

III Australia - 29
1. Nick Morris 12 (d,2,6!,2,1)
2. Max Fricke 6 (1,1,1,1,2)
3. Jack Holder 4 (u/w,0,1,2,1)
4. Brady Kurtz 7 (1,1,2,2,1)

IV Niemcy - 5
1. Valentin Grobauer 0 (0,0,0,0,0)
2. Mark Riss 2 (2,0,0,0,d)
3. Michael Haertel 1 (u/w,0,u/w,0,1)
4. Erik Riss 2 (1,1,0,0!,0)

Bieg po biegu:
Bieg 1: Pawlicki, Michelsen, E.Riss, Morris (d)
Bieg 2: Drabik, Bech, Fricke, Haertel (u/w)
Bieg 3: Zmarzlik, Thomsen, Kurtz, Grobauer
Bieg 4: Jakobsen, M.Riss, Przedpełski (u/w), Holder (u/w)
Bieg 5: Przedpełski, Michelsen, Fricke, Grobauer
Bieg 6: Zmarzlik, Morris, Bech, M.Riss
Bieg 7: Drabik, Thomsen, E.Riss, Holder
Bieg 8: Pawlicki, Jakobsen, Kurtz, Haertel
Bieg 9: Drabik, Kurtz, Michelsen, M.Riss
Bieg 10: Pawlicki, Bech, Holder, Grobauer
Bieg 11: MORRIS!, Przedpełski, Haertel (u/w), Thomsen (u/w)
Bieg 12: Zmarzlik, Jakobsen, Fricke, E.Riss
Bieg 13: Bech, Kurtz, Przedpełski, E.RISS
Bieg 14: Zmarzlik, Holder, Michelsen, Haertel
Bieg 15: Pawlicki, BECH, Fricke, M.Riss
Bieg 16: Jakobsen, Morris, Drabik, Grobauer
Bieg 17: Pawlicki, Jakobsen, Holder, M.Riss (d)
Bieg 18: Zmarzlik, Bech, Kurtz, Grobauer
Bieg 19: Drabik, Fricke, Haertel, Michelsen (w)
Bieg 20: Jakobsen, Morris, Przedpełski, E.Riss


źródło: baansportfansite.nl

Katarzyna Biskup

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga
3-4.04.2021
Grudziądz - Wrocław
Lublin - Częstochowa
Toruń - Zielona Góra
Leszno - Gorzów

eWinner 1 Liga Żużlowa
3-5.04.2021
Tarnów - Gdańsk
Bydgoszcz - Ostrów
Gniezno - Łódź
Rybnik - Krosno

2 Liga Żużlowa
3-4.04.2021
Wittstock - Poznań
Opole - Rawicz
Rzeszów - Daugavpils

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

logozuzlowiec

Okiem naczelnego

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Tai Woffinden   W. Brytania -
3. Fredrik Lindgren   Szwecja -
4. Maciej Janowski   Polska -
5. Leon Madsen   Dania -
6. Jason Doyle   Australia -
7. Artiom Łaguta   Rosja -
8. Emil Sajfutdinow   Rosja -
9. Martin Vaculik   Słowacja
-
10. Max Fricke   Australia -
11. Matej Zagar   Słowenia -
12. Anders Thomsen   Dania -
13. Oliver Bernzton   Szwecja -
14. Krzysztof Kasprzak   Polska -
15. Robert Lambert   W. Brytania -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Leszno Fogo Unia Leszno - - -
 2. Gorzow Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. - - -
 3. Wroclaw Betard Sparta Wrocław - - -
 4. Zielona Gora RM Solar Falubaz Zielona Góra - - -
 5. Czestochowa Eltrox Włókniarz Częstochowa - - -
 6. Lublin Motor Lublin - - -
 7. Grudziadz MRGARDEN GKM Grudziądz - - -
 8. Torun eWinner Apator Toruń - - -

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jMaciej Janowski

 # drużyna m p +/-
 1. RybnikPGG ROW Rybnik - - -
 2. Gniezno Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno - - -
 3. Lodz Orzeł Łódź - - -
 4. Gdansk Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 5. Tarnow  Unia Tarnów - - -
 6. Ostrow Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 7. Bydgoszcz Abramczyk Polonia Bydgoszcz - - -
 8.  Krosno Wilki Krosno - - -

 

 Mistrz eWinner 1 Ligi Żużlowej 2020

lublin 2017eWinner Apator Toruń

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. Daugavpils  Lokomotiv Daugavpils - - -
 2. Opole OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Poznan SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 4. Rzeszow RTŻ Rzeszów - - -
 5. Rawicz Metalika Recycling Kolejarz Rawicz - - -
 6. Wittstock MSC Wittstock - - -
7. Trans MF Landshut Devils - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2020

rzeszow logoWilki Krosno

Klasyfikacja SEC 2020

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
67
 2. Leon Madsen   Dania 64
 3. Grigorij Łaguta
  Rosja
52
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 46
 5. Bartosz Smektała
  Polska
45
 6. Nicki Pedersen
  Dania 45
 7. Timo Lahti   Finlandia 43
8. Kacper Woryna
  Polska
33
9. David Bellego   Francja 31
10. Vaclav Milik
  Czechy
26
11. Bartosz Zmarzlik
  Polska
25
12. Krzysztof Kasprzak   Polska 25
13. Kai Huckenbeck
  Niemcy
25
14. Peter Ljung   Szwecja 23
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 22
16. Andriej Kudriaszow
  Rosja
21
17. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
18. Paweł Przedpełski   Polska 10
19. Patryk Dudek   Polska 8

Mistrz SEC

2017 madsen l2Robert Lambert

Klasyfikacja IMŚJ 2020

 1. Jaimon Lidsey   Australia 20
 2. Dominik Kubera   Polska 16
 3. Oleg Mihaylovs   Łotwa 14
 4. Daniel Bewley   W. Brytania 16
 5. Mads Hansen   Dania 9
 6. Petr Chlupac   Czechy 8
 7. Jan Kvech   Czechy 13
 8. Jakub Miśkowiak   Polska 9
 9. Niklas Sayrio   Finlandia 6
10. Marko Levyshyn flaga australia  Ukraina 5
11. Lukas Fienhage   Niemcy 5
12. Mattia Lenarduzzi   Włochy 5
13. Lucke Becker   USA 4
14. Alexander Woentin   Szwecja 3
15. Lukas Baumann   Niemcy 1
16. Steven Goret   Francja 0

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bJaimon Lidsey

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020