anglia leicesteranglia kings lynnW poniedziałkowym meczu Premiership drużyna Leicester Lions pewnie pokonała drużynę Kings Lynn Stars 54:38. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadzili Lasse Bjerre (14) oraz Danny King (11+2). Dla gości najwięcej punktów zdobył Thomas Jorgensen (13).

anglia belle vue 2017anglia wolverhamptonW poniedziałkowym meczu Premiership na torze w Manchesterze lepsi okazali się gospodarze. Belle Vue pokonało Wolverhampton Wolves 53:40. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Sam Masters 17+1.

2017 drabik m22017 smektala b1Maksym Drabik niepokonany podczas pierwszego turnieju finałowego Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Młodzieżowiec Betard Sparty Wrocław zdobył komplet punktów na poznańskim Golęcinie. Drugie miejsce zajął Bartosz Smektała, trzeci był Jewgienij Kostygow. Kolejny z Polaków, Dominik Kubera znalazł się tuż za podium.

flaga polskaPolacy okazali się najlepsi podczas 2. półfinału Mistrzostw Europy Par, organizowanego w niedzielę (23 lipca) w Żarnowicy. Grzegorz Zengota, Tobiasz Musielak i Mateusz Szczepaniak zdobyli na słowackim torze 27 punktów. Wygrana zapewniła im awans do turnieju finałowego, który odbędzie się 30 września w Lonigo. Obok Polaków w finale zaprezentują się również reprezentacja Rosji oraz Łotwy, które odpowiednio zajęły dziś drugie i trzecie miejsce.

logo u212017 woryna k1Kacper Woryna jest jednym z czterech reprezentantów Polski, którzy startować będą w tegorocznym cyklu Eko-Dir FIM Speedway U21 World Championship. Zawodnik ROW-u Rybnik jest w trakcie najlepszego sezonu w karierze, a medal mistrzostw świata juniorów jest w jego zasięgu.

J2015 lorek t12017 drabik m2uż w najbliższą niedzielę czeka nas pierwsza runda cyklu EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship, czyli rozgrywek o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów, które odbędą się w Poznaniu. O przewidywania przed nią zapytano komentatora żużlowego, Tomasza Lorka.

logo u21W najbliższą niedzielę 23 lipca br. na stadionie Olimpii w Poznaniu odbędzie pierwszy z trzech finałów Indywidulanych Mistrzostw Świata Juniorów na żużlu pod nazwą EKO-DIR FIM Speedway U21 World Championship. Pozostałe dwa turnieje zaplanowane zostały na 8 września (Güstrow, Niemcy) i 29 września (Pardubice, Czechy).

logo u212016 bajerski t1Już w najbliższą niedzielę odbędzie się pierwsza runda cyklu EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship. Na pierwszy ogień idzie Poznań, który świetnie zna Tomasz Bajerski. Trener PSŻ-u twierdzi, że warto te zawody obejrzeć i wierzy, że będzie głośno przede wszystkim o dobrych występach Biało-Czerwonych.

sec2017 pawlicki prz1Przemysław Pawlicki uważany był i nadal jest za jednego z faworytów do zdobycia tytułu żużlowego mistrzostwa Europy. Starszy z braci dobrze zainaugurował tegoroczny cykl, zajmując czwarte miejsce podczas pierwszej rundy w  Toruniu. Niestety, zawody w niemieckim Güstrow wypadły znacznie poniżej jego oczekiwań.

logo u212015 krcmar e1Eduard Krcmar to jedyny reprezentant Czech w tegorocznej stawce EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship, która już w niedzielę 23 lipca zainauguruje walkę o punkty w Poznaniu.