statystykiPierwsze w tym roku notowanie „Ligowca Roku”. Jak na razie wystartowały dwie ligi: amerykańska Winter Series i nowa „nadzieja europejczyków” francuska Ligue Nationale de Speedway. W pierwszym zestawieniu tego sezonu odnotowujemy tylko wspomniane ligi i nie stosujemy przelicznika.

statystyki2015 zmarzlik b2Do przewidzenia było, że żadne siły nie odbiorą prowadzenia Bartkowi Zmarzlikowi, który wygrał tegoroczną klasyfikację Ligowca Roku z średnią 2,417. Na drugim miejscu uplasował się Australijczyk Jason Doyle 2,361 a na trzecim Brytyjczyk Tai Woffinden z średnią 2,294.

statystyki2015 zmarzlik b1Mecz za meczem, koniec rund zasadniczych czas na play offy, mimo to nasze „Złote Dziecko” Bartosz Zmarzlik nie oddaje prowadzenia. Na miejsce drugie z trzeciego awansował Jason Doyle wymieniając się pozycją z Taiem Woffindenem.

statystyki2016 zmarzlik b1Niezagrożony na prowadzeniu wydaje się być Bartosz Zmarzlik. Zawodnik ekipy mistrzów świata na żużlu ma taką przewagę, że tylko kataklizm w stylu 0,u,w,d,t może pozbawić go zwycięstwa w klasyfikacji Ligowca Roku.

statystyki Trzeci miesiąc prowadzi w statystykach Bartosz Zmarzlik choc średnia nie tak wysoka jak poprzednio i tylko minimalnie wyprzedza Janusza Kołodzieja oraz będacego na trzecim miejscu Mistrza Świata Taia Woffindena.

statystyki2015 zmarzlik b1Na dobre rozkręciły się rozgrywki ligowe w Europie a nas cieszy, że junior Bartosz Zmarzlik nie oddaje prowadzenia. Na drugiej pozycji nadal Niels Kristian Iversen, który ma świetny początek sezonu a na trzecie aż z trzynastej pozycji awansował Tai Woffinden. Oby jego forma przełożyła się na występy w Grand Prix a medal będzie.

statystyki2015 zmarzlik b2Ruszyła ligowa karuzela i ranking został totalnie przemeblowany. Liderem z średnią 2,636 jest nasz junior Bartosz Zmarzlik. Na drugie miejsce z szóstego awansował Niels Iversen a na trzecim znalazł się na weteran Tomasz Gollob.

statystykiPierwsze notowanie Ligowca z zastosowaniem rankingu i w TOP 20 nie ma nikogo z ligi nowozelandzkiej i amerykańskiej, które zakończyły już rozgrywki. Dopiero na 66 pozycji jest Grant Tregoning, najwyżej notowany ze wspominanych rozgrywek. Do boju ruszyła Europa z ligami polską i brytyjską oraz dawny Adria Cup.

statystykiTrzecie i ostatnie notowanie bez zastosowania rankingu dla lig nowozelandzkiej i amerykańskiej, bo w marcu startuje już liga brytyjska. Liderem po świetnym występie został Bradley Wilson Dean, dotychczasowy Luke Becker spadł na trzecią pozycję, drugie miejsce utrzymał Max Ruml.

statystykiDrugie notowanie Ligowca Sezonu 2016 wskazało na samotnego lidera, siedemnastoletniego Luke Beckera ze Stanów Zjednoczonych a to tylko dlatego, że Amerykanie swoje rozgrywki będą kontynuować w lutym i marcu. Nowozelandczycy za to rozegrali dwa kolejne mecze.