siodemkaNa polskich torach rozegrano mecze ostatniej XIV rundy fazy zasadniczej PGE Ekstraligi. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny z Torunia, Wrocławia i Gorzowa Wielkopolskiego. Do rozegrania pozostało jedynie spotkanie w Zielonej Górze, jednak jego rezultat, który według planów poznamy w czwartkowy wieczór, nie powinien zmienić układu w tabeli. Poniżej prezentujemy Państwu siódemkę najlepszych zawodników rundy zasadniczej sezonu 2016.

 2015 woffinden t

1. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław) - Absolutny lider wrocławskiej drużyny, która rzutem na taśmę zapewniła sobie udział w półfinale najlepszej ligi świata. Brytyjczyk ukończył zmagania w pierwszej fazie sezonu z drugą średnią biegopunktową zostając jednocześnie zawodnikiem, który zdobył jak do tej pory najwięcej, bo aż 176 punktów w tegorocznych rozgrywkach.2015 kolodziej j12. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) - Najskuteczniejszy Polski senior w rozgrywkach. W 13 meczach wygrywał średnio co drugi bieg, tylko sześciokrotnie kończąc rywalizację bez straty punktów. Nie wystarczyło to jednak do tego, by drużyna Unii Tarnów obroniła ligowy byt.2016 laguta g13. Grigorij Łaguta (ROW Rybnik) - Rosjanin znacząco przyczynił się do pewnego utrzymania swojej drużyny w elicie. Trzecia średnia w rozgrywkach i tylko 8 biegów, w których "Grisza" nie powiększał swojego dorobku punktowego czynią go zdecydowanym liderem beniaminka z Rybnika.2015 protasiewicz p14. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra) - Kapitan Falubazu niejednokrotnie podrywał swoich kolegów do boju, tak jak miało to miejsce np. podczas lubuskich derbów w Gorzowie. Znakomita jazda w lidze nie poskutkowała jednak powołaniem do kadry na Drużynowy Puchar Świata. Protasiewiczowi pozostało zatem walczyć o najwyższe laury w PGE Ekstralidze.2015 hancock g5. Greg Hancock (Get Well Toruń) - Amerykanin zmierzający po czwarty w karierze tytuł Indywidualnego Mistrza Świata znakomicie prezentował się w szczególności w drugiej części sezonu. Jankes znakomicie współpracuje w parze z Pawłem Przedpełskim. Bardzo prawdopodobny dwumecz półfinałowy z zespołem z Zielonej Góry zapowiada się niezwykle pasjonująco.2016 zmarzlik b16. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) - Absolutny numer jeden zarówno PGE Ekstraligi, jak i szwedzkiej Elitserien. Na własnym torze w Gorzowie osiągnął wręcz kosmiczną średnią bliską 2,9 pkt./bieg. Na Zmarzliku w fazie play-off będzie ciążyła ogromna odpowiedzialność za wynik ekipy prowadzonej przez Stanisława Chomskiego.
2015 przedpelski p17. Paweł Przedpełski (Get Well Toruń) - W obecnych rozgrywkach Przedpełski prezentuje się dobrze, choć zdarzają mu się słabsze występy, szczególnie w meczach wyjazdowych. Młodzieżowiec czwartej drużyny poprzedniego sezonu może jednak z powodzeniem łatać dziury po zazwyczaj słabo spisujących się zawodnikach drugiej linii ekipy dowodzonej przez Jacka Gajewskiego.źródło: inf. własna

Komentowanie niedostępne