statystyki2015 king d1Drugie notowanie „Ligowca 2017”. Ruszyły angielskie ligi Championship i National, zakończono amerykańską Team Racing oraz rozegrano kolejne mecze w Ligue Nationale de Speedway. Spowodowało to solidne przemieszania w rankingu, bo ciężko porównywać silę rozgrywek amerykańskich do brytyjskiej „II ligi”, dlatego listę opnowali zawodnicy startujący w tych rozgrywkach.

statystykiPierwsze w tym roku notowanie „Ligowca Roku”. Jak na razie wystartowały dwie ligi: amerykańska Winter Series i nowa „nadzieja europejczyków” francuska Ligue Nationale de Speedway. W pierwszym zestawieniu tego sezonu odnotowujemy tylko wspomniane ligi i nie stosujemy przelicznika.

statystyki2015 zmarzlik b2Do przewidzenia było, że żadne siły nie odbiorą prowadzenia Bartkowi Zmarzlikowi, który wygrał tegoroczną klasyfikację Ligowca Roku z średnią 2,417. Na drugim miejscu uplasował się Australijczyk Jason Doyle 2,361 a na trzecim Brytyjczyk Tai Woffinden z średnią 2,294.

top20Najskuteczniejszym zawodnikiem sezonu 2016 w PGE Ekstralidze został Bartosz Zmarzlik. Młodzieżowiec mistrzowskiej drużyny z Gorzowa wyprzedził w klasyfikacji Taia Woffindena z Betardu Sparty Wrocław oraz Jasona Doyle'a z Ekantoru.pl Falubaz Zielona Góra.

ekstraliga PGEBartosz Zmarzlik zanotował świetny występ na MotoArenie, dzięki czemu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji indywidualnej PGE Ekstraligi. Drugie miejsce utrzymuje Tai Woffinden, a podium uzupełnia Jason Doyle.

ekstraliga PGEBartosz Zmarzlik był bezbłędny w Poznaniu, dzięki czemu umocnił się na prowadzeniu klasyfikacji indywidualnej PGE Ekstraligi. Na podium plasują się również Tai Woffinden i Jason Doyle.

statystyki2015 zmarzlik b1Mecz za meczem, koniec rund zasadniczych czas na play offy, mimo to nasze „Złote Dziecko” Bartosz Zmarzlik nie oddaje prowadzenia. Na miejsce drugie z trzeciego awansował Jason Doyle wymieniając się pozycją z Taiem Woffindenem.

ekstraliga PGEBartosz Zmarzlik został najskuteczniejszym zawodnikiem rundy zasadniczej PGE Ekstraligi. Zawodnik gorzowskiej Stali wyprzedził Taia Woffindena z Betardu Sparty Wrocław i Jasona Doyle'a z Falubazu Zielona Góra.

siodemkaNa polskich torach rozegrano mecze ostatniej XIV rundy fazy zasadniczej PGE Ekstraligi. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny z Torunia, Wrocławia i Gorzowa Wielkopolskiego. Do rozegrania pozostało jedynie spotkanie w Zielonej Górze, jednak jego rezultat, który według planów poznamy w czwartkowy wieczór, nie powinien zmienić układu w tabeli. Poniżej prezentujemy Państwu siódemkę najlepszych zawodników rundy zasadniczej sezonu 2016.

ekstraliga PGEBartosz Zmarzlik jest najskuteczniejszym zawodnikiem PGE Ekstraligi. Drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajmuje Tai Woffinden, a trzecie Grigorij Łaguta.