secOrganizatorzy cyklu SEC 2017 zaprezentowali miejsce rozegrania czwartego i ostatniego finału. Tym samym znamy już pełen kalendarz tych rozgrywek, który prezentujemy poniżej.

sec16 września na stadionie MOSiR - Bystrzyca w Lublinie odbędzie się wielki finał cyklu Speedway Euro Championship 2017. Spoglądając wstecz, ostatnia runda mistrzostw Europy to niespodziewane rozstrzygnięcia oraz niezapomniane emocje. Tego spodziewać się możemy również w Lublinie.

secPodczas gali #LetsMakeSpeedway, odbywającej się w CKK Jordanki w Toruniu, przedstawiciele firmy One Sport oraz Prezydent Miasta Torunia ogłosili, że pierwsza runda tegorocznego cyklu Speedway Euro Championship odbędzie się na toruńskiej Motoarenie.

secNajlepsi żużlowcy Europy ponownie ścigać się będą w Szwecji. Trzecia runda przyszłorocznego cyklu Speedway Euro Championship odbędzie się w Hallstavik. Zawody zaplanowano na 5 sierpnia. 

 secTurnieje z cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, a także Indywidualnych Mistrzostw Europy odbędą się w 2017 roku w niemieckim Güstrow. To już czwarty rok z rzędu, kiedy w północnej części Niemiec odbędą się najważniejsze zawody żużlowe organizowane przez firmę One Sport.

secW każdej rundzie Speedway Euro Championship występuje zawodnik, który otrzymuje tzw. dziką kartę, uprawniającą do startu w danych zawodach. Trzeba szczerze przyznać, że tegoroczne wybory organizatorów były bardzo trafne, bowiem dwóch z czterech żużlowców znalazło się lub było bardzo blisko podium danych zawodów.

2015 milik v1secVaclav Milik jest objawieniem tegorocznej edycji Speedway Euro Championship. Czech podczas finałowych zawodów w Rybniku, po dodatkowym wyścigu zapewnił sobie srebrny medal. Zawodnik Betard Sparty Wrocław nie ukrywa radości z osiągniętego sukcesu. Jest to, jak na razie, jego największe osiągnięcie w karierze.  

sec2015 pedersen n1Nicki Pedersen, po raz pierwszy w karierze, sięgnął po tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Zawody finałowe w Rybniku, z powodu opadów deszczu, rozpoczęły się z godzinnym opóźnieniem. Walka o kolejne pozycje roztrzygnęła się w biegach dodatkowych. W wyścigu o srebro Vaclav Milik pokonał Krzysztofa Kasprzaka. Pewny start w kolejnej edycji SEC, oprócz czołowej trójki, wywalczyli również Grigorij Łaguta i Leon Madsen.

secJuż jutro w Rybniku odbędzie się wielki finał Speedway Euro Championship. Walka o tytuł zapowiada się fantastycznie, a w szerokim gronie kandydatów do zdobycia medali są m. in. Polacy. Poziom emocji osiągnie zenit w sobotę o godzinie 19:00.

2015 cieslak m12008 chomski sJuż w najbliższą sobotę (17 września) na stadionie w Rybniku odbędzie się finał Speedway Euro Championship. Wg trenerów Marka Cieślaka i Stanisława Chomskiego spore szanse na medale maja reprezentanci Polski: Przemysław Pawlicki oraz Krzysztof Kasprzak. Walka będzie się również toczyć o utrzymanie w cyklu na przyszły rok.