Wyniki polskich lig żużlowych 2017

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

x  Gorzów   Toruń  Ziel. Góra Wrocław  Grudziądz  Rybnik  Leszno Częstochowa
 Gorzów x 55:35 45:45 41:49  54:35 51:39 51:39 57:33
 Toruń 44:46  x 44:46 41:49 49:41 53:37 44:46 41:49
 Ziel. Góra 45:45 54:36  x 48:42  31:17 56:34 42:48 53:37
 Wrocław 44:45 51:39  39:51 x 52:38 56:34 51:39 50:40
 Grudziądz 49:41 33:45 43:47 40:50 x 55:35 48:40 55:35
 Rybnik 50:40 49:41 41:49 45:45 57:33 x 44:46 49:41
 Leszno 41:49 53:37 64:26 44:46 52:38 51:39 x 57:33
 Częstochowa 46:44 52:38 50:40 47:43 45:45 48:42 38:52 x

Wynik meczu 8 rundy rozegranego 11.06.2017 pomiędzy ROW Rybnik i Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa zweryfikowano na 38 : 41 w konsekwencji stwierdzenia naruszenia obowiązujących przepisów antydopingowych przez zawodnika Grigorija Łagutę (ROW Rybnik) i uznania go przez Panel Dyscyplinarny przy POLADA winnym naruszenia art. 2.1 Przepisów Antydopingowych POLADA. Unieważnionio jego wynik indywidualny z tego meczu  (11 pkt) oraz odjęto go od wyniku drużyny ROW Rybnik.

Półfinały:

Fogo Unia Leszno - Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 50:40,45:45
Betard Sparta Wrocław - Cash Broker Stal Gorzów Wlkp. 47:43, 45:45

o 3 miejsce

Cash Broker Stal Gorzów Wlkp. - Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 52:38, 46:44

FINAŁ

Fogo Unia Leszno - Betard Sparta Wrocław 49:41, 45:45

Baraż o miejsce w Ekstralidze 2018:

Gett Well Toruń - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43, 50:40

x  Tarnów  Daugavpils  Łódź  Rzeszów  Piła  Gdańsk  Kraków Bydgoszcz
 Tarnów x 61:29 48:41 62:28 60:30 53:37 48:41 59:31
 Daugavpils 39:51  x 51:39 56:34 58:32 50:28 58:31 54:36
 Łódź 42:47 45:45  x 53:37 57:33 45:45 50:40 52:32
 Rzeszów 37:53 52:37 41:49 x 42:47 47:42 53:37 52:38
 Piła 39:51 48:40 51:39 47:43 x 44:46 46:43 31:17
 Gdańsk 32:28 52:38 45:45 63:27 49:41 x 43:47 57:32
 Kraków 46:44 49:41 48:42 52:38 38:51 37:53 x  51:39
 Bydgoszcz 40:50 45:45  39:51 46:44 37:53 41:49  25:35 x

Półfinały:

Orzeł Łódź - Grupa Azoty Unia Tarnów 45:45, 41:49
Lokomotiv Daugavpils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 46:44, 36:54

FINAŁ

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Grupa Azoty Unia Tarnów 40:32, 40:50

Baraż o miejsce w NICE 1 Lidze Żużlowej 2018:

Stal Rzeszów - Speed Car Motor Lublin 38:52, 25:47

x  Krosno  Opole  Rawicz  Gniezno  Lublin Ostrów Poznań
 Krosno x 48:42 56:34 45:45 43:46 30:48 44:46
 Opole 44:45  x 63:27 37:53 40:49 44:46 55:34
 Rawicz 42:48 42:48  x 32:58 39:51 39:51 50:40
 Gniezno 68:22 53:37 66:24 x 57:33  57:33 56:34
 Lublin 52:38 63:27 54:36 46:44 x 54:35 58:32
 Ostrów 50:40 52:38 59:31 46:44 49:41  x 54:36
 Poznań 49:41 47:43 52:38 42:48 39:50 47:43  x

Półfinały:

TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - Speed Car Motor Lublin 46:44, 43:47
Naturalna Medycyna PSŻ Poznań - GTM Start Gniezno 40:49, 33:57

FINAŁ

Speed Car Motor Lublin - GTM Start Gniezno 50:40, 36:53

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP 2018

1. Fredrik Lindgren   Szwecja 16
2. Tai Woffinden   W. Brytania 15
3. Maciej Janowski   Polska 13
4. Artiom Łaguta   Rosja 13
5. Patryk Dudek   Polska 10
6. Chris Holder   Australia 10
7. Bartosz Zmarzlik   Polska 9
8. Matej Zagar   Słowenia 9
9. Emil Sajfutdinow   Rosja 8
10. Greg Hancock   USA 8
11. Krzysztof Kasprzak   Polska 7
12. Jason Doyle   Australia 5
13. Niels-Kristian Iversen   Dania 4
14. Przemysław Pawlicki   Polska
3
15. Nicki Pedersen   Dania
2
16. Craig Cook   W. Brytania 2

Mistrzowie Świata

flaga-polskaPolska

2017 doyle j2Jason Doyle

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 6 11 +94
 2. forBET Włókniarz Częstochowa  6 7 -4
 3. Betard Sparta Wrocław 6 7 +20
 4. Cash Broker Stal Gorzów Wlkp. 6 6 +19
 5. Grupa Azoty Unia Tarnów 6 6 -18
 6. Falubaz Zielona Góra 6 4 -8
 7. Get Well Toruń 6 4 -41
 8. MRGARDEN GKM Grudziądz 6 3 -62

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2017 wozniak sz1Szymon Woźniak

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. Speed Car Motor Lublin 6 11 +83
 2. ROW Rybnik 6 8 +75
 3. Car Gwarant Start Gniezno 6 8 +40
 4. Lokomotiv Daugavpils 5 6 -1
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  6 4 +26
 6. Euro Finannce Polonia Piła  5 4 -40
 7. Orzeł Łódź 6 3 -21
 8. ARGE Speedway Wanda Kraków 6 2 -162

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej

tarnow logoGrupa Azoty Unia Tarnów

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.  6 9 +65
 2. Stal Rzeszów 4 7 +43
 3. Stainer Unia Kolejarz Rawicz 5 7 +67
 4. OK Kolejarz Opole 5 6 +12
 5. Iveston PSŻ Poznań 6 5 -28
 6. Polonia Bydgoszcz 5 2 -79
 7. KSM Krosno 5 0 -80

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej

gniezno gtmGTM Start Gniezno

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Wolverhampton Wolves 5 13 +64
 2. Swindon Robins 6 13 +11
 3. Belle Vue Aces 6 12 +20
 4. Rye House Rockets 6 9 -56
 5. Leicester Lions 4 7 +30
 6. King's Lynn Stars 4 7 +14
 7. Somerset Rebels 5 5 -40
 8. Poole Pirates 6 5 -43

 Championship

 # drużyna m p +/-
 1. Peterborough Panthers 5 9 -12
 2. Berwick Bandits 2 6 +18
 3. Ipswich Witches 3 5 +21
 4. Workington Comets 1 4 +24
 5. Edinburgh Monarchs 2 4 0
 6. Scunthorpe Scorpions 1 3 +40
 7. Glasgow Tigers 1 3 +16
 8. Lakeside Hammers 2 3 +14
 9. Sheffield Tigers 2 1 -16
 10. Newcastle Diamonds 2 1 -31
11. Redcar Bears 3 0 -74

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia swindon 2014 cook c

Swindon Robins

Craig Cook

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Rospiggarna Hallstavik
2 4 +31
 2. Smederna Eskilstuna 2 4 +22
 3. Dackarna Malila 2 2 +16
 4. Vastervik Speedway 2 2 0
 5. Elit Vetlanda 2 2 -3
 6. Masarna Avesta 2 2 -10
 7. Indianerna Kumla 2 0 -26
 8. Lejonen Gislaved 2 0 -30

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2017 lindback a1

Smederna Eskilstuna

Antonio Lindbaeck

Metal Speedway League 2018

 # drużyna m p +/-
 1. Region Varde 3 4 136
 2. Grindsted 2 4 94
 3. Slangerup 2 2 81
 4. Fjelsted 1 2 45
 5. Esbjerg 2 0 76
 6. Holstebro 1 0 42
 7. Holsted 1 0 39
         

 

Mistrzowie Danii

dania fjelsted 2015 iversen n3

Fjelsted

Niels K. Iversen

Klasyfikacja SEC

 1. Andrzej Lebiediew   Łotwa
-
 2. Artiom Łaguta
  Rosja
-
 3. Vaclav Milik
  Czechy
-
 4. Krzysztof Kasprzak   Polska -
 5. Andreas Jonsson   Szwecja
-
 6. Emil Sajfutdinow
  Rosja
-
 7. Mikkel Michelsen
  Dania -
 8. Josef Franc
  Czechy
-
 9. Andriej Kudriaszow
  Rosja
-
10. Peter Kildemand   Dania -
11. Leon Madsen   Dania -
12. Jarosław Hampel   Polska -
13. Piotr Pawlicki   Polska -
14.     -
15.     -
16.     -

Mistrz SEC

2015 lebiedew a1Andrzej Lebiediew

Klasyfikacja IMŚJ

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 42
 3. Max Fricke   Australia 41
 4. Kacper Woryna   Polska 33
 5. Brady Kurtz flaga australia  Australia 32
 6. Jack Holder   Australia 28
 7. Robert Lambert   W. Brytania 27
 8. Dimitri Berge   Francja 25
 9. Andreas Lyager   Dania 25
 10. Jewgienij Kostygow   Łotwa 24
11. Eduard Krcmar   Czechy 20
12. Dominik Kubera   Polska 19
13. Patrick Hansen   Dania 15
14. Alexander Woentin   Szwecja 12
15. Lukas Fienhage   Niemcy 11

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 drabik m2Maksym Drabik

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl