Wyniki polskich lig żużlowych 2016

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

x  Leszno  Wrocław  Tarnów  Toruń  Ziel. Góra  Gorzów  Grudziądz Rybnik
Leszno x  43:47 52:38 50:40 45:45  42:48 55:35 45:45
Wrocław 58:32  x 59:31 48:42   44:46   45:45 47:43 51:39
Tarnów 48:42 41:49  x 31:58 39:51  42:48 47:43  50:40 
Toruń 48:41 60:30 48:42 x 51:39  50:40 59:31 56:34
Ziel. Góra 50:40 48:42 59:31 53:37 x  44:46 55:35 46:43
Gorzów  53:37  48:42 59:31 62:28 44:46 x 56:34 53:36
Grudziądz 56:34 47:43 57:33 51:39 46:44  54:36 x 54:36
Rybnik 54:35 52:38 48:42 38:52 36:54  43:47 55:35 x

Półfinały:

Get Well Toruń - Falubaz Zielona Góra 50:40, 43:47
Betard Sparta Wrocław - Stal Gorzów Wlkp. 29:49, 33:56

o 3 miejsce:

Betard Sparta Wrocław - Falubaz Zielona Góra 42:48, 41:49

 Finał:

Get Well Toruń - Stal Gorzów Wlkp. 49:41, 39:51

 Baraż o miejsce w Ekstralidze nie odbył się

 

x Rzeszów Daugavpils  Bydgoszcz   Kraków Łódź  Gdańsk  Piła Krosno Częstochowa
Rzeszów x 47:43  60:30 48:42  50:39 30:59 51:36 54:36  50:40 
Daugavpils 52:37  x  49:41 54:35   42:47  56:34 51:39 59:31 51:39
Bydgoszcz  43:47 40:50  x  49:41  41:49 46:44 46:44  48:42  41:49
Kraków 51:39 39:51  50:40 x 35:55  49:41  52:38 48:42 46:44
Łódź 62:28 56:34  60:30 52:38 x 58:31 47:43 59:31 64:25
Gdańsk 62:28 55:35  59:31 44:46 40:50 x 45:44 49:41  54:36 
Piła 55:35 40:49  51:39 49:41 40:50 49:41 x 53:37 61:29
Krosno 42:48 33:57  47:43 48:42 39:51 50:40 29:49 x 41:49
Częstochowa 50:40 54:36  66:24  51:39 46:44 53:37 60:30 59:31 x
Rawicz 35:55 32:57  44:46 33:57 23:31  26:64 30:57  33:57 25:65 
Opole 37:53 31:58  46:44  47:41 29:61 44:46 33:57 35:55 33:57

Finał:

Lokomotiv Daugavpils - Orzeł Łódź 47:43, 44:46

 Łotysze z Daugavpils wygrali NICE Polską Ligę Żużlową ale nie zostali dopuszczeni do rywalizacji w Ekstralidze.

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP 2018

1. Fredrik Lindgren   Szwecja 16
2. Tai Woffinden   W. Brytania 15
3. Maciej Janowski   Polska 13
4. Artiom Łaguta   Rosja 13
5. Patryk Dudek   Polska 10
6. Chris Holder   Australia 10
7. Bartosz Zmarzlik   Polska 9
8. Matej Zagar   Słowenia 9
9. Emil Sajfutdinow   Rosja 8
10. Greg Hancock   USA 8
11. Krzysztof Kasprzak   Polska 7
12. Jason Doyle   Australia 5
13. Niels-Kristian Iversen   Dania 4
14. Przemysław Pawlicki   Polska
3
15. Nicki Pedersen   Dania
2
16. Craig Cook   W. Brytania 2

Mistrzowie Świata

flaga-polskaPolska

2017 doyle j2Jason Doyle

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 6 11 +94
 2. forBET Włókniarz Częstochowa  6 7 -4
 3. Betard Sparta Wrocław 6 7 +20
 4. Cash Broker Stal Gorzów Wlkp. 6 6 +19
 5. Grupa Azoty Unia Tarnów 6 6 -18
 6. Falubaz Zielona Góra 6 4 -8
 7. Get Well Toruń 6 4 -41
 8. MRGARDEN GKM Grudziądz 6 3 -62

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2017 wozniak sz1Szymon Woźniak

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. Speed Car Motor Lublin 6 11 +83
 2. ROW Rybnik 6 8 +75
 3. Car Gwarant Start Gniezno 6 8 +40
 4. Lokomotiv Daugavpils 5 6 -1
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  6 4 +26
 6. Euro Finannce Polonia Piła  5 4 -40
 7. Orzeł Łódź 6 3 -21
 8. ARGE Speedway Wanda Kraków 6 2 -162

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej

tarnow logoGrupa Azoty Unia Tarnów

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.  6 9 +65
 2. Stal Rzeszów 4 7 +43
 3. Stainer Unia Kolejarz Rawicz 5 7 +67
 4. OK Kolejarz Opole 5 6 +12
 5. Iveston PSŻ Poznań 6 5 -28
 6. Polonia Bydgoszcz 5 2 -79
 7. KSM Krosno 5 0 -80

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej

gniezno gtmGTM Start Gniezno

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Wolverhampton Wolves 5 13 +64
 2. Swindon Robins 6 13 +11
 3. Belle Vue Aces 6 12 +20
 4. Rye House Rockets 6 9 -56
 5. Leicester Lions 4 7 +30
 6. King's Lynn Stars 4 7 +14
 7. Somerset Rebels 5 5 -40
 8. Poole Pirates 6 5 -43

 Championship

 # drużyna m p +/-
 1. Peterborough Panthers 5 9 -12
 2. Berwick Bandits 2 6 +18
 3. Ipswich Witches 3 5 +21
 4. Workington Comets 1 4 +24
 5. Edinburgh Monarchs 2 4 0
 6. Scunthorpe Scorpions 1 3 +40
 7. Glasgow Tigers 1 3 +16
 8. Lakeside Hammers 2 3 +14
 9. Sheffield Tigers 2 1 -16
 10. Newcastle Diamonds 2 1 -31
11. Redcar Bears 3 0 -74

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia swindon 2014 cook c

Swindon Robins

Craig Cook

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Rospiggarna Hallstavik
2 4 +31
 2. Smederna Eskilstuna 2 4 +22
 3. Dackarna Malila 2 2 +16
 4. Vastervik Speedway 2 2 0
 5. Elit Vetlanda 2 2 -3
 6. Masarna Avesta 2 2 -10
 7. Indianerna Kumla 2 0 -26
 8. Lejonen Gislaved 2 0 -30

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2017 lindback a1

Smederna Eskilstuna

Antonio Lindbaeck

Metal Speedway League 2018

 # drużyna m p +/-
 1. Region Varde 3 4 136
 2. Grindsted 2 4 94
 3. Slangerup 2 2 81
 4. Fjelsted 1 2 45
 5. Esbjerg 2 0 76
 6. Holstebro 1 0 42
 7. Holsted 1 0 39
         

 

Mistrzowie Danii

dania fjelsted 2015 iversen n3

Fjelsted

Niels K. Iversen

Klasyfikacja SEC

 1. Andrzej Lebiediew   Łotwa
-
 2. Artiom Łaguta
  Rosja
-
 3. Vaclav Milik
  Czechy
-
 4. Krzysztof Kasprzak   Polska -
 5. Andreas Jonsson   Szwecja
-
 6. Emil Sajfutdinow
  Rosja
-
 7. Mikkel Michelsen
  Dania -
 8. Josef Franc
  Czechy
-
 9. Andriej Kudriaszow
  Rosja
-
10. Peter Kildemand   Dania -
11. Leon Madsen   Dania -
12. Jarosław Hampel   Polska -
13. Piotr Pawlicki   Polska -
14.     -
15.     -
16.     -

Mistrz SEC

2015 lebiedew a1Andrzej Lebiediew

Klasyfikacja IMŚJ

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 42
 3. Max Fricke   Australia 41
 4. Kacper Woryna   Polska 33
 5. Brady Kurtz flaga australia  Australia 32
 6. Jack Holder   Australia 28
 7. Robert Lambert   W. Brytania 27
 8. Dimitri Berge   Francja 25
 9. Andreas Lyager   Dania 25
 10. Jewgienij Kostygow   Łotwa 24
11. Eduard Krcmar   Czechy 20
12. Dominik Kubera   Polska 19
13. Patrick Hansen   Dania 15
14. Alexander Woentin   Szwecja 12
15. Lukas Fienhage   Niemcy 11

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 drabik m2Maksym Drabik

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl