Dzisiaj jest 28 styczeń 2021 roku. Imieniny: Walery, Radomir, Karol

Wyniki polskich lig żużlowych 2019

x   Leszno Gorzów  Wrocław  Częstochowa  Toruń Grudziądz   Ziel. Góra Lublin
 Leszno x 51:39 50:40 57:33 64:26 52:38 51:39 51:39
 Gorzów 46:44 x 48:42 45:45 49:41 51:39 41:49 49:41
 Wrocław 35:55  58:32  x 56:34 54:36 51:38 49:41 47:43
 Częstochowa  31:59 47:43 41:49 x 52:38 52:38 51:39 52:38
 Toruń 42:48 49:40 41:49 39:51 x 44:46  46:44 37:53
 Grudziądz 45:45 51:38 50:40 47:43  55:35 x  44:46 52:38
 Ziel. Góra 43:47 57:33 44:46 49:41 53:37 46:44 x 54:36
 Lublin 40:50 50:40  42:48 45:45 48:42 49:41 41:49 x

 Półfinały:

Stelmet Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław 48:42, 34:56

forBET Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52, 38:52

mecz o 3 miejsce

forBET Włókniarz Częstochowa - Stelmet Falubaz Zielona Góra 57:33, 44:45

 FINAŁ

Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno 43:47, 31:50

 

1 liga zuzlowa

x  Tarnów  Rybnik  Gniezno  Daugavpils  Łódź   Gdańsk Ostrów
 Tarnów x 51:39 46:44 46:44 49:41 49:41 43:47
 Rybnik 43:35  x 47:43 54:36 53:37 58:32 61:28
 Gniezno 49:41 50:40  x 51:39 47:42 40:49 45:45
 Daugavpils  48:42 37:53 42:48 x 44:34 51:38 55:35
 Łódź  44:46 42:48 41:49 57:33 x 47:43 47:43
 Gdańsk 40:50 40:50 48:42 47:43 31:17 x 52:38
 Ostrów 46:44 47:42 56:34 50:40 51:39 49:41 x

 Półfinały:

Unia Tarnów - PGG ROW Rybnik 40:50, 36:54
  Car Gwarant Start Gniezno - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 49:40, 40:50

FINAŁ

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.- PGG ROW Rybnik 46:44, 41:49

Baraż o miejsce w NICE 1 Lidze Żużlowej 2020:

 

2 liga zuzlowa

x Piła  Kraków  Rawicz Opole  Poznań Bydgoszcz Krosno
 Piła x 54:35 49:41 45:43 0:40 42:47 54:35
 Kraków 34:56  x 23:66 20:70 30:60 38:52 26:64
 Rawicz 47:42  57:33  x 39:50 35:55 45:45 36:54
 Opole 55:35 73:14 48:42 x 48:42 36:54 53:37
 Poznań 58:32 64:23 51:39 43:47 x 50:40 55:35
 Bydgoszcz 49:41 63:27 54:36 47:43 47:43  x 62:28
 Krosno 46:42 53:37 52:38 48:42 39:47 44:46  x

Półfinały:

OK Bedmet Kolejarz Opole -  Power Duck Iveston PSŻ Poznań 49:41, 39:51
  Wilki Krosno - ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz 37:53, 35:55

FINAŁ

Power Duck Iveston PSŻ Poznań - ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz 59:31, 29:61

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga
3-4.04.2021
Grudziądz - Wrocław
Lublin - Częstochowa
Toruń - Zielona Góra
Leszno - Gorzów

eWinner 1 Liga Żużlowa
3-5.04.2021
Tarnów - Gdańsk
Bydgoszcz - Ostrów
Gniezno - Łódź
Rybnik - Krosno

2 Liga Żużlowa
3-4.04.2021
Wittstock - Poznań
Opole - Rawicz
Rzeszów - Daugavpils

SPEEDWAY autograf

logozuzlowiec

Okiem naczelnego

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Tai Woffinden   W. Brytania -
3. Fredrik Lindgren   Szwecja -
4. Maciej Janowski   Polska -
5. Leon Madsen   Dania -
6. Jason Doyle   Australia -
7. Artiom Łaguta   Rosja -
8. Emil Sajfutdinow   Rosja -
9. Martin Vaculik   Słowacja
-
10. Max Fricke   Australia -
11. Matej Zagar   Słowenia -
12. Anders Thomsen   Dania -
13. Oliver Bernzton   Szwecja -
14. Krzysztof Kasprzak   Polska -
15. Robert Lambert   W. Brytania -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Leszno Fogo Unia Leszno - - -
 2. Gorzow Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. - - -
 3. Wroclaw Betard Sparta Wrocław - - -
 4. Zielona Gora RM Solar Falubaz Zielona Góra - - -
 5. Czestochowa Eltrox Włókniarz Częstochowa - - -
 6. Lublin Motor Lublin - - -
 7. Grudziadz MRGARDEN GKM Grudziądz - - -
 8. Torun eWinner Apator Toruń - - -

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jMaciej Janowski

 # drużyna m p +/-
 1. RybnikPGG ROW Rybnik - - -
 2. Gniezno Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno - - -
 3. Lodz Orzeł Łódź - - -
 4. Gdansk Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 5. Tarnow  Unia Tarnów - - -
 6. Ostrow Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 7. Bydgoszcz Abramczyk Polonia Bydgoszcz - - -
 8.  Krosno Wilki Krosno - - -

 

 Mistrz eWinner 1 Ligi Żużlowej 2020

lublin 2017eWinner Apator Toruń

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. Daugavpils  Lokomotiv Daugavpils - - -
 2. Opole OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Poznan SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 4. Rzeszow RTŻ Rzeszów - - -
 5. Rawicz Metalika Recycling Kolejarz Rawicz - - -
 6. Wittstock MSC Wittstock - - -
7. Trans MF Landshut Devils - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2020

rzeszow logoWilki Krosno

Klasyfikacja SEC 2020

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
67
 2. Leon Madsen   Dania 64
 3. Grigorij Łaguta
  Rosja
52
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 46
 5. Bartosz Smektała
  Polska
45
 6. Nicki Pedersen
  Dania 45
 7. Timo Lahti   Finlandia 43
8. Kacper Woryna
  Polska
33
9. David Bellego   Francja 31
10. Vaclav Milik
  Czechy
26
11. Bartosz Zmarzlik
  Polska
25
12. Krzysztof Kasprzak   Polska 25
13. Kai Huckenbeck
  Niemcy
25
14. Peter Ljung   Szwecja 23
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 22
16. Andriej Kudriaszow
  Rosja
21
17. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
18. Paweł Przedpełski   Polska 10
19. Patryk Dudek   Polska 8

Mistrz SEC

2017 madsen l2Robert Lambert

Klasyfikacja IMŚJ 2020

 1. Jaimon Lidsey   Australia 20
 2. Dominik Kubera   Polska 16
 3. Oleg Mihaylovs   Łotwa 14
 4. Daniel Bewley   W. Brytania 16
 5. Mads Hansen   Dania 9
 6. Petr Chlupac   Czechy 8
 7. Jan Kvech   Czechy 13
 8. Jakub Miśkowiak   Polska 9
 9. Niklas Sayrio   Finlandia 6
10. Marko Levyshyn flaga australia  Ukraina 5
11. Lukas Fienhage   Niemcy 5
12. Mattia Lenarduzzi   Włochy 5
13. Lucke Becker   USA 4
14. Alexander Woentin   Szwecja 3
15. Lukas Baumann   Niemcy 1
16. Steven Goret   Francja 0

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bJaimon Lidsey

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl