To koniec żużla w nSport+. Canal+ wprowadza duże zmiany

pgeekstraligaMarka nSport+ znika z polskiego rynku telewizyjnego. Będąca właścicielem kanału Platforma Canal+ zdecydowała, że od 3 kwietnia stacja zmieni nazwę. To oznacza, że od nowego sezonu mecze PGE Ekstraligi, eWinner 1. Ligi i wybrane zawody indywidualne dostępne będą na kanale o innej nazwie. 

Stacja nSport+ z żużlem kojarzyła się od 2013 roku, kiedy prawa do pokazywania PGE Ekstraligi nabyła Platforma nc+ (teraz Canal+). Kanał przez wiele lat budował swoją pozycję w świadomości kibiców czarnego sportu. Teraz jednak zmienia nazwę. Jak donosi portal satkurier.pl od 3 kwietnia nSport+ zmieni się w Canal+Sport 5. Zmiana ma mieć charakter czysto kosmetyczny, a jej ramówka nie ulegnie zmianie.

Zanim jednak dojdzie do zmiany w nazewnictwie zgodę na to musi wyrazić Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Jak na razie nie wiadomo czy rebranding nSport+ na Canal+Sport 5 będzie oznaczał zmianę w pakietach dostawców telewizji satelitarnej i kablowej oraz czy będzie pozwalał na bezkarne rozwiązanie umowy z usługodawcą.

Przypomnijmy, że Platforma Canal+ w sezonie 2022 transmitować będzie dwa niedzielne mecze każdej kolejki PGE Ekstraligi, wybrane (co najmniej dwa w każdej kolejce) spotkania eWinner 1. Ligi oraz wybrane zawody indywidualne. 

 

ckm leszno   57

 

Źródło: inf. własna / satkurier.pl

Maciej Uszko

Mieszkając niespełna 2,5 km od stadionu nie sposób było nie zauroczyć się żużlem. Speedway pochłania mnie nieprzerwanie od 2005 roku. Mogę o nim mówić i pisać godzinami. Pochodzę z Tarnowa dlatego najbliższa mojemu sercu jest lokalna Unia. Mam nadzieję, że Jaskółki w niedalekiej przyszłości powrócą na podium DMP.

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!