Dzisiaj jest 25 czerwiec 2021 roku. Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Niepokonani Tai Woffinden oraz Andriej Lebiediew

DSC 5180 1200

Po ostatnich kolejkach polskich lig żużlowych do elitarnego grona niepokonanych w meczu dołączyli kolejni zawodnicy: Tai Woffinden z Betard Sparty Wrocław oraz Andriej Lebiediew z Lokomotivu Daugavpils.

 

Lista zawodników niepokonanych w meczu polskich lig żużlowych w sezonie 2019:

2017 woffindenTai Woffinden (Betard Sparta Wrocław). Angielski żużlowiec urodzony 10 sierpnia 1990 roku w Scunthorpe komplet 15 punktów zdobył 14.04.2019 roku w meczu 2 kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy drużynami Betard Sparta Wrocław - Stelmet Falubaz Zielona Góra

 

2019 lebiediewAndriej Lebiediew (Lokomotiv Daugavpils). Łotewski żużlowiec urodzony 4 listopada 1994 roku komplet 15 punktów zdobył 14.04.2019 roku w meczu 3 kolejki NICE 1 Ligi Żużlowej pomiędzy drużynami Lokomotiv Daugavpils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk

 

2019 kulakowWiktor Kułakow (Unia Tarnów). Rosyjski żużlowiec urodzony 21 lutego 1995 roku komplet 15 punktów zdobył 7.04.2019 roku w meczu 2 kolejki NICE 1 Ligi Żużlowej pomiędzy drużynami Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Unia Tarnów.

 

2019 lahti tTimo Lahti (Lokomotiv Daugavpils). Fiński żużlowiec urodzony 16 lipca 1992 roku w Kouvoli komplet 15 punktów zdobył 31.03. 2019 roku w meczu 1 kolejki NICE 1 Ligi Żużlowej pomiędzy drużynami Unia Tarnów - Lokomotiv Daugavpils.

 

 

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga
25-27.06.2021
Gorzów - Grudziądz
Toruń - Leszno
Zielona Góra - Częstochowa
Wrocław - Lublin

eWinner 1 Liga Żużlowa
20.06.2021
Gdańsk - Krosno 50:40
Ostrów - Łódź 45:45
Tarnów - Rybnik 38:52
Gniezno - Bydgoszcz 44:46

2 Liga Żużlowa
20.06.2021
Wittstock - Rawicz 36:53
Poznań - Opole 36:54
Rzeszów - Landshut

Okiem naczelnego

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Tai Woffinden   W. Brytania -
3. Fredrik Lindgren   Szwecja -
4. Maciej Janowski   Polska -
5. Leon Madsen   Dania -
6. Jason Doyle   Australia -
7. Artiom Łaguta   Rosja -
8. Emil Sajfutdinow   Rosja -
9. Martin Vaculik   Słowacja
-
10. Max Fricke   Australia -
11. Matej Zagar   Słowenia -
12. Anders Thomsen   Dania -
13. Oliver Bernzton   Szwecja -
14. Krzysztof Kasprzak   Polska -
15. Robert Lambert   W. Brytania -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1.   WroclawBetard Sparta Wrocław 9 16 +119
 2.   GorzowMoje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 9 14 +39
 3. Lublin  Motor Lublin 9 13 +11
 4. Leszno  Fogo Unia Leszno  9 11 +24
 5. Czestochowa  Eltrox Włókniarz Częstochowa 9 11 +24
 6.   Zielona GoraMarwis.pl Falubaz Zielona Góra 9 6 -68
 7.   eTorunWinner Apator Toruń 9 5 -38
 8.   GrudziadzZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 9 4 -111

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jMaciej Janowski

 # drużyna m p +/-
 1. Rybnik  ROW Rybnik 9 16 +79
 2.   KrosnoCellfast Wilki Krosno 10 16 +42
 3. Ostrow  Arged Malesa Ostrów Wlkp. 9 15 +88
 4. Gdansk  Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 14 +24
 5.  Bydgoszcz Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 8 -3
 6.   Orzeł ŁódźLodz 8 7 -6
 7.   GnieznoAforti Start Gniezno 8 6 -49
 8. Tarnow    Unia Tarnów 10 0 -175

 

 Mistrz eWinner 1 Ligi Żużlowej 2020

lublin 2017eWinner Apator Toruń

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. Opole OK Bedmet Kolejarz Opole 6 13 +157
 2. Rawicz Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 4 8 +39
 3. Poznan SpecHouse PSŻ Poznań 5 4 -14
 4. Daugavpils  S.C. Lokomotive Daugavpils 2 2 -8
 5. Landshut Trans MF Devils Landshut 4 2 -20
 6. Wittstock Wolfe Wittstock 3 0 -73
 7. Rzeszow 7R Stolaro Stal Rzeszów 4 0 -81

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2020

rzeszow logoWilki Krosno

Klasyfikacja SEC

1. Piotr Pawlicki   Polska 15
2. Mikkel Michelsen
  Dania 14
3. Leon Madsen   Dania 13
4. Dan Bewley
  W. Brytania
11
5. Patryk Dudek
  Polska
11
6. Wadim Tarasienko   Rosja
11
7. Robert Lambert
  W. Brytania
8
8. Kai Huckenbeck
  Niemcy 8
9. Vaclaw Milik
  Czechy 7
10. Andrzej Lebiediew   Łotwa 5
11. Jacob Thorsell   Szwecja 5
12. Bartosz Smektała
  Polska
4
13. Patrick Hansen
  Dania 4
14. Siergiej Łogaczow   Rosja
4
15. Nicki Pedersen
  Dania 3
16. Timo Lahti   Finlandia 3

Mistrz SEC

2017 madsen l2Robert Lambert

Klasyfikacja IMŚJ 2020

 1. Jaimon Lidsey   Australia 20
 2. Dominik Kubera   Polska 16
 3. Oleg Mihaylovs   Łotwa 14
 4. Daniel Bewley   W. Brytania 16
 5. Mads Hansen   Dania 9
 6. Petr Chlupac   Czechy 8
 7. Jan Kvech   Czechy 13
 8. Jakub Miśkowiak   Polska 9
 9. Niklas Sayrio   Finlandia 6
10. Marko Levyshyn flaga australia  Ukraina 5
11. Lukas Fienhage   Niemcy 5
12. Mattia Lenarduzzi   Włochy 5
13. Lucke Becker   USA 4
14. Alexander Woentin   Szwecja 3
15. Lukas Baumann   Niemcy 1
16. Steven Goret   Francja 0

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bJaimon Lidsey

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl