PGE Ekstraliga: Siódemka XII kolejki

IMG 9501W niedzielne popołudnie na czterech polskich torach rozegrano mecze XII rundy PGE Ekstraligi. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny z: Torunia, Częstochowy, Gorzowa Wielkopolskiego i Leszna. Aktualni Drużynowi Mistrzowie Polski zapewnili sobie tym samym zwycięstwo w rundzie zasadniczej rozgrywek.

ekstraliga PGEsiodemkaNadal w niezwykle trudnym położeniu znajdują się drużyny z: Tarnowa, Zielonej Góry i Grudziądza. Dwie ostatnie ekipy spotkają się już za tydzień w bezpośrednim spotkaniu. Po tym meczu wiele będzie wiadomo na temat ligowego bytu tych zespołów. Poniżej prezentujemy siódemkę najlepszych zawodników tej serii spotkań.

2017 madsen l11. Leon Madsen (forBET Włókniarz Częstochowa) 15 (3,3,3,3,3) (5. raz w zestawieniu) ZAWODNIK KOLEJKI - Niepokonany na własnym torze, a co za tym idzie nieuchwytny dla zawodników Falubazu Zielona Góra. Madsen po raz piąty z rzędu znalazł się w zestawieniu, co tylko potwierdza jego znakomitą formę i sprawia, iż forBET Włókniarz może z optymizmem oczekiwać fazy play-off.

2017 laguta a12. Artem Laguta (MR GARDEN GKM Grudziądz) 15 (3,3,2,3,2,2) (6. raz w zestawieniu) - Rosyjski lider walczącej o utrzymanie drużyny Roberta Kempińskiego znów był najskuteczniejszym jeźdźcem GKM-u. Na leszczyńskim torze imponował nie tylko świetnymi wyjściami spod taśmy, ale także nieosiągalną niekiedy dla liderów FOGO Unii prędkością na dystansie.

2016 janowski m13. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) 13 (3,3,1,3,3) (3. raz w zestawieniu) - Po nie do końca udanym dla "Magica" turnieju Grand Prix w szwedzkiej Mallili aktualny Indywidualny Wicemistrz Polski był zdecydowanym liderem Betard Sparty w nieznacznie przegranym meczu z Cash Broker Stalą Gorzów. Na szczególne słowa uznania zasługuje postawa wrocławianina w szóstym biegu zawodów. Janowski nie tylko przywiózł za plecami Bartosza Zmarzlika, ale także dzięki swojej zespołowej jeździe umożliwił to Vaclavovi Milikowi.

2016 zmarzlik b14. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów) 12 (3,1,3,2,3) (8. raz w zestawieniu) - Kolejny mecz, w którym Zmarzlik poprowadził swoją drużynę do ważnego zwycięstwa. Gorzowianin nie ustrzegł się błędów, jednak to on w czternastej odsłonie zawodów przeprowadził decydujący o zwycięstwie w meczu atak na pozycję Maxa Fricke.

2016 lindgren f15. Fredrik Lindgren (forBET Włókniarz Częstochowa) 14+1 (3,3,3,3,2*) (4. raz w zestawieniu) - Po powrocie na podium w turnieju cyklu Grand Prix Lindgren poszedł za ciosem i w starciu z zielonogórskim Falubazem znów rozstawiał rywali po kątach, tak jak miało to miejsce na początku sezonu. Wysoka forma Szweda jest warunkiem koniecznym ku temu, by częstochowianie zakończyli sezon ze zdobyczą medalową.

2017 smektala b16. Bartosz Smektała (FOGO Unia Leszno) 10+1 (1*,3,3,3) (5. raz w zestawieniu) - Młodzieżowiec FOGO Unii Leszno po sensacyjnej porażce w biegu juniorskim z Kamilem Wieczorkiem pozbierał się i do końca meczu był nieuchwytny dla zawodników MR GARDEN GKM-u Grudziądz. W obliczu kontuzji Dominika Kubery na Smektałę spada większa odpowiedzialność za wynik drużyny. Czas pokaże, czy "Smyk" udźwignie ją w kolejnych meczach.

2017 karczmarz r17. Rafał Karczmarz (Cash Broker Stal Gorzów) 6+2 (3,2*,w,1*) (2. raz w zestawieniu) - Czy Rafał Karczmarz będzie kolejnym wielkim talentem po Bartoszu Zmarzliku, który pierwsze żużlowe kroki stawiał w Gorzowie? Patrząc na to, jak junior Cash Broker Stali potrafił współpracować w parze wyżej wspomnianym, coraz więcej na to wskazuje. W meczu z Betard Spartą Karczmarz przyćmił swoją dyspozycją samego Maksyma Drabika, dwukrotnie przywożąc go za plecami.

źródło: inf. własna

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!