PGE Ekstraliga: Siódemka XI kolejki

IMG 6252W minioną niedzielę na czterech polskich torach rozegrano mecze XI rundy Drużynowych Mistrzostw Polski. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny z: Gorzowa Wielkopolskiego, Grudziądza, Leszna i Wrocławia.

ekstraliga PGEsiodemkaPozycję lidera po rundzie zasadniczej zapewnili sobie praktycznie obrońcy tytułu z Leszna, którzy pogrążyli walczący rozpaczliwie o utrzymanie Falubaz Zielona Góra. Bardzo prawdopodobne, że w półfinałach będziemy mieli powtórkę z ubiegłorocznego finału, gdyż Betard Sparta Wrocław nie zdobyła punktu bonusowego w rywalizacji z forBET Włókniarzem Częstochowa, który zwiększył swoje szanse na awans do fazy play-off z wyższego miejsca niż czwarte. Poniżej prezentujemy siódemkę najlepszych zawodników tej serii spotkań.

2017 madsen l11. Leon Madsen (forBET Włókniarz Częstochowa) 16 (2,3,3,3,2,3) (5. raz w zestawieniu) - Duński lider ekipy prowadzonej przez Marka Cieślaka zaprezentował wyborną formę w meczu na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Ozdobą występu częstochowskiego stranieri był, co prawda przegrany, ale niezwykle emocjonujący pojedynek na dystansie z Maciejem Janowskim.

2015 woffinden t2. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław) 14 (3,3,3,3,2) (4. raz w zestawieniu) - Brytyjski lider klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix poprowadził Betard Spartę Wrocław do niezwykle ważnej wygranej nad częstochowianami. Co prawda wespół z Maciejem Janowskim nie zdołał on wyrwać "Lwom" punktu bonusowego, jednak i tak występ dwukrotnego Mistrza Świata należy oceniać pozytywnie.

2014 kasprzak k3. Krzysztof Kasprzak (Cash Broker Stal Gorzów) 14+1 (3,3,3,3,2*) (3. raz w zestawieniu) ZAWODNIK KOLEJKI - Wychowanek leszczyńskiej Unii znakomicie zaprezentował się na tarnowskim obiekcie. Wespół z Bartoszem Zmarzlikiem nie dawał szans w rywalizacji miejscowym zawodnikom, dzięki czemu gorzowianie odnieśli niezwykle przekonujące zwycięstwo.

2016 zmarzlik b14. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów) 14 (2,3,3,3,3) (7. raz w zestawieniu) - Zwycięzca ostatniej rundy cyklu Grand Prix po raz kolejny potwierdził powrót do wysokiej formy. W meczu rozegranym na tarnowskim torze Zmarzlik oglądał plecy rywala tylko raz - w czwartej gonitwie, w której lepszy okazał się Kenneth Bjerre.

2017 laguta a15. Artem Laguta (MR GARDEN GKM Grudziądz) 16+1 (2,3,3,3,3,2*) (5. raz w zestawieniu) - Gdyby nie Rosjanin, grudziądzanie już dawno mogliby szykować się do spędzenia kolejnego sezonu w pierwszoligowej rzeczywistości. W spotkaniu z Get Well Toruń młodszy z braci Łagutów tylko raz dał się ograć zawodnikowi gości. W pozostałych biegach jego przewaga nie podlegała dyskusji.

2017 kubera d6. Dominik Kubera (FOGO Unia Leszno) 9 (3,3,3,0,w) (6. raz w zestawieniu) - Młodzieżowiec aktualnych Mistrzów Polski uratował skórę swoim starszym kolegom w pierwszej fazie zawodów, wygrywając pewnie trzy gonitwy. Po zerze w czwartym starcie Kubera w pechowy sposób zakończył zawody. W wyniku kontaktu z zębatką motocykla Grzegorza Zengoty poważnie ucierpiała stopa zawodnika, który został odwieziony do szpitala i przeszedł poważną operację. Juniora FOGO Unii czeka kilkutygodniowa przerwa w startach.

2017 drabik m17. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) 11 (3,3,2,0,3) (9. raz w zestawieniu) - Po raz kolejny "Torres" udowodnił, iż Rafał Dobrucki może na niego liczyć w obliczu problemów kadrowych Betard Sparty. Drabik w meczu z forBET Włókniarzem nie ustrzegł się jednak błędu, gdy przez nieuwagę nie odkręcił kranika przed startem do jednego z biegów. Kto wie, być może właśnie ta sytuacja zaważyła na tym, iż punkt bonusowy wywalczyli ostatecznie jeźdźcy spod Jasnej Góry.

źródło: inf. własna

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!