PGE Ekstraliga: Siódemka X kolejki

IMG 2545W minioną niedzielę na czterech polskich torach rozegrano mecze X rundy PGE Ekstraligi. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny z: Wrocławia, Torunia, Częstochowy i Gorzowa Wielkopolskiego.

siodemkaekstraliga PGEDrugą w sezonie porażkę po kiepskiej końcówce zawodów poniósł lider rozgrywek z Leszna. Z kolei walczące o utrzymanie ekipy z Zielonej Góry i Grudziądza w wyjazdowych starciach nie zainkasowały choćby punktu bonusowego. Poniżej prezentujemy siódemkę najlepszych zawodników tej serii spotkań.

 

2015 woffinden t1. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław) 14 (2,3,3,3,3) (3. raz w zestawieniu) - Brytyjski lider Wicemistrzów Polski po znakomitym występie w Grand Prix Danii potwierdził wysoką formę w pojedynku z Grupą Azoty Unią Tarnów. Woffinden tylko w pierwszym starcie dał się wyprzedzić Nickiemu Pedersenowi. W pozostałych biegach był poza zasięgiem rywali z Małopolski.

2017 laguta a12. Artem Laguta (MR GARDEN GKM Grudziądz) 15 (2,3,3,3,3,1) (4. raz w zestawieniu) - Gdyby nie Rosjanin, MR GARDEN GKM mógłby już chyba porzucić wszelkie nadzieje na utrzymanie w elicie. W kolejnym spotkaniu wyjazdowym Laguta był jedynym jasnym punktem wśród grudziądzan. Jeśli do poziomu młodszego z braci nie dostosuje się reszta podopiecznych Roberta Kempińskiego, grudziądzanie nie opuszczą ostatniego miejsca w tabeli do końca rundy zasadniczej.

2017 janowski3. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) 12+1 (3,3,1,3,2*) (2. raz w zestawieniu) - Po słabym występie na torze w Horsens Janowski powetował sobie niepowodzenie w meczu z tarnowianami. Tylko w jednym starcie dał się ograć na dystansie Kennethowi Bjerre w wyniku drobnego nieporozumienia z Vaclavem Milikiem, przez co Spartanie nie dowieźli do mety podwójnego triumfu.

2017 madsen l14. Leon Madsen (forBET Włókniarz Częstochowa) 13 (2,3,3,2,3) (4. raz w zestawieniu) - Reprezentant Danii znakomicie spisał się w niezwykle ważnym dla częstochowian meczu z FOGO Unią Leszno. Dzięki jego trzem biegowym zwycięstwom, w tym najważniejszym w biegu piętnastym, "Lwy" zdobyły dwa punkty, które są niezwykle cenne w kontekście walki o awans do fazy play-off.

 2016 zmarzlik b15. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów) 15 (3,3,3,3,3) (6. raz w zestawieniu) ZAWODNIK KOLEJKI - Występ jak ze snu. Który to już raz Zmarzlik nie dawał żadnych szans rywalom na gorzowskim torze. Fakt, iż jego przeciwnikami byli zawodnicy najsłabszej drużyny w lidze nie umniejsza wyczynu, którego dokonał wychowanek gorzowskiej Stali.

2017 niedzwiedz s16. Sebastian Niedźwiedź (Falubaz Zielona Góra) 8 (2,0,3,3) (1. raz w zestawieniu) - Zaskakująco wysoką formę zaprezentował junior Falubazu na torze w Toruniu. Dwukrotnie ograł on Runego Holtę, co nie należy do najprostszych zadań. Szkoda, że Adam Skórnicki nie skorzystał z Niedźwiedzia w biegach nominowanych.

2017 smektala b17. Bartosz Smektała (FOGO Unia Leszno) 10 (3,3,2,0,2) (4. raz w zestawieniu) - Młodzieżowiec leszczyńskiego zespołu znakomicie zaprezentował się na torze SGP Areny Częstochowa. Skutecznie rywalizował nie tylko z młodzieżowcami, ale także liderami forBET Włókniarza. Nie wystarczyło to jednak do końcowego triumfu Mistrzów Polski.

źródło: inf. własna

Bartłomiej Przybyłek

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!